thermostaat of klokje?

Gestart door jurrian, 21-11-2014 11:19:59

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

jurrian

paar weken geleden mijn 850 gekocht. Aantal reparaties/onderhoud laten doen op voorhand; nieuwe uitlaat, verse olie en filter, koelvloeistof ververst en nog wat kleine dingen (lampjes). De eerste 1000 km zitten er probleemloos op :eusa_whistle:

Wat me wel opviel is dat de temperatuur meter niet verder oploopt dan tot een stukje voor de helft. En dan ook alleen bij een uur lang 130 rijden. Woon werk komt ie niet verder dan een kwart. Ik relateerde dit aan de geringe buitentemperatuur en de overcapaciteit van het blok aangezien ik dan niet harder ga dan 90. Eergisteren viel echter de temperatuurmeter ineens terug naar het beginpunt, om net voor het uitzetten weer terug te schieten naar een normale waarde. Dit herhaalt zich. Soms werkt de meter (altijd even in het begin) om later uit te vallen.

Kachel is handwarm maar niet zo warm als dat mogelijk is (warmer dan een graad of 20 wordt deze niet als het buiten koud is). Kachel lijkt iets warmer te worden als de meter ineens "werkt" en oploopt naar een normale waarde.

Ik heb al wat rondgezocht en kom steeds uit op de thermostaat. Al las ik ook ergens dat het enkel het metertje kan zijn (al zou er dan geen temperatuur verschil in de kachel moeten zijn lijkt me?). Ervaringen met dit probleem en een eventuele oplossing en, kan ik er voor nu nog wat kilometers mee maken of is dit onverstandig? Alvast bedankt.

Groeten,

Jurrian

volvobug

Vervang de thermostaat maar. En neem meteen de temperatuursensor onder de thermostaat mee. Is genoeg over te vinden hier. Gebruik een goede torx en vastberaden met een flinke ruk los. Niet op gaan slaan!
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

V70R^2

Motortemp hoort altijd exact in het midden te wijzen, bij mij staat die dat al als ik 1km verderop de straat uit rij.

Vrijwel zeker je thermostaat.

luuksch

Bij veel niet exact in het midden maar ietsje erboven.
Idd thermostaat, had zelfde probleem hier.

Wordt ook dan een stuk warmer in de auto ;) handig met aankomende weersomstandigheden.
Toen: 1998 Volvo V40 2.0T (240k)
Erna: 2011 Renault Twingo 1.5 dCi (30k)
Daarna: 1995 Volvo 850 2.0 T5+ (295k)
Nu: 2005 Volvo V70 D5 (300k)

jurrian

Ok bedankt, dat is dan een mooi klusje voor het weekend;) Thermostaat en sensor zijn in bestelling en wss morgen binnen. Dat stuk over 'warmer in de auto' gaf de doorslag. Nu maar hopen dat dit de oplossing is, das altijd het mooiste :angel:

jurrian

Inmiddels thermostaat en sensor temp vervangen. Met de tips van t forum en een filmpje van youtube was het goed te doen. Radiator leeg, torx los, sensor los en vervangen (thermostaat idd kapot). Helaas gaf de temperatuurmeter maar een puls en nu... niets. Wel lijkt de kachel warmer te worden maar dat kan ook bedrog zijn omdat het buiten nu niet zo koud is als toen ik het eergisteren uitprobeerde.

Verder witte rook uit de peilstok. Verstopte carterontluchting in t gunstigste geval.. :eusa_wall:

Project weer uitgebreid. Zal zo de zoekfunctie eens proberen op carterontluchting

Dank voor de tips tot dusver! deze klus was goed te doen (al ben ik vast ergens de fout ingegaan. ellendige temperatuursensor, uiteraard de originele losgeknipt bij t loshalen;)