Motorstoringslampje aan na katalysator wissel.

Gestart door Sweij, 07-01-2015 08:21:14

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Sweij

Mijn ideeën en theorieën zijn op, vandaar deze post over het branden van het motorstoringslampje.

Na het wisselen van mijn oude originele katalysator met een nieuwe niet originele katalysator is het motorstoringslampje gaan branden. Uitlezen geeft code P0420: voeding lambda te laag (Catalyst system effiency below threshold, in de universele database).

Hoe kan ik controleren wat er mis is: de kat, lambdasensor 1 of sensor 2? Ik heb de app Torque Pro met zo'n blue-tooth dongle, alleen weet ik niet wat ik moet zien wanneer ik naar de data van de lambdasensoren kijken. Er gebeurt een hoop op het scherm, maar geen idee wat juist is of niet.

De storing kan ik, met Torque Pro wel wissen maar komt na verloop van tijd weer terug.

Om nou zomaar twee sensoren en een kat te gaan wisselen vind ik wat aan de dure kant, dat mag voor zich spreken. Vandaar de vraag waar en vooral hoe ik moet gaan zoeken naar dit euvel.


dbs1

Brandde het motorstoringslampje ook al bij de oude katalysator en was dat de reden waarom je deze hebt vervangen?
V70 2.5 FT LPG MY10 452 18" BOR
V70R  AT4 LPi - Black Stone 019 - 17"Comet - Km stand 10-2010: 178800 -- 346689 verkocht
Peugeot 206 Plus 1.4  - Noir Obsidien

Sweij

De koppeling van de kat naar de demper was door gerot, vandaar de nieuwe. Een volgende keer las ik er een nieuwe koppeling tussen, scheelt net wat euro's...

Marty__Mouse

iemand in jouw regio die wellicht met VIA de storing kan uitlezen? Dan weet je in elk geval wat preciezer waar je probleem ligt.

Tenminste, ik zie dat je een nieuw type motor hebt dus ook ODB2 en dus uit te lezen met VIDA.

Weet niet in welke regio je woont?
When standing on the edge of a cliff, a step forward is not progress...

V70 2.4T -> 2.3T V70NT5 blok, Fasttech getuned, 3" downpipe, LPI G3, R- en XC-bumper, 18" Pegs enz, enz..

Sweij

VIDA ken ik niet, maar ik neem aan dat mijn Volvo specialist een zelfde programma heeft. Die kwam namelijk met de melding: "voeding lambda te laag". Ik woon in Helmond, vlakbij Eindhoven.

Marty__Mouse

VIDA is de uitlees software van Volvo zelf die de dealers gebruiken.. Ik weet dat er een aantal leden hier (waaronder ikzelf) de beschikking hebben over deze software en uitlees apparatuur om het e.e.a. uit te lezen.

Al heb ik in mijn geval te weinig kennis om ook daadwerkelijk wat met die gegevens te doen.. Daarvoor neem ik mijn toevlucht tot andere handige mensen hier op het forum.
Zelf woon ik in de buurt van Arnhem, dat is wel een eindje rijden vanuit jou, maar er zullen er hier vast meer mensen zijn die je kunnen helpen?
When standing on the edge of a cliff, a step forward is not progress...

V70 2.4T -> 2.3T V70NT5 blok, Fasttech getuned, 3" downpipe, LPI G3, R- en XC-bumper, 18" Pegs enz, enz..

dbs1

Hier http://forums.swedespeed.com/showthread.php?94202-DTC-P0420-Catalyst-system-below-Efficiency-Threshold-%28Bank1 kun je wat lezen over de P0420 foutcode. Het gaat in de richting van een niet goed werkende catalysator  ???

Voor andere mogelijkheden lees de reactie in deze thread van EBender 1965, hij heeft nog meer mogelijkheden.
V70 2.5 FT LPG MY10 452 18" BOR
V70R  AT4 LPi - Black Stone 019 - 17"Comet - Km stand 10-2010: 178800 -- 346689 verkocht
Peugeot 206 Plus 1.4  - Noir Obsidien

Jeroentjuh

Idd een slecht werkende cat denk ik zo....

Sweij

Citaat van: dbs1 op 07-01-2015 21:33:51
Hier http://forums.swedespeed.com/showthread.php?94202-DTC-P0420-Catalyst-system-below-Efficiency-Threshold-%28Bank1 kun je wat lezen over de P0420 foutcode. Het gaat in de richting van een niet goed werkende catalysator  ???

Voor andere mogelijkheden lees de reactie in deze thread van EBender 1965, hij heeft nog meer mogelijkheden.

Thankxs!

Daar heb ik een hoop info, dank je wel. Ook in de verdere posts staat wat info over een fix: een lambdasonde verlenger. Een soort mini-kat die je voor de tweede sensor zet, met regelmaat ingezet bij niet originele race-katalysators.

CeesvanGils

Ik zeg gewoon een originele cat halen.

Dit probleem blijf je houden wat gaat zorgen voor groot brandstof verbruik en daardoor eerder vervuilen van de sensoren en catalysator. Als de honingraat in de cat veel minder gaatjes heeft zal daar dus ook veel minder verbrand worden wat zou moeten. Dit gaat uiteindelijk voor problemen zorgen of je er nu iets tussen zet of niet.

Toyota heeft met zijn roetfilters ook erg veel problemen mee een aftermarked kost 500,- en origineel 650,-. Na 20.000 km zat de aftermarked weer dicht en de originele doet er 200.000 km over. Dus is maar even een indicatie.
De Plasti Dip Specialist op het gebied van al uw dip projecten zoals: Auto's, velgen en kunststof delen. Voor info email naar: plastidipspecialist@live.nl.

Sweij

#10
Citaat van: CeesvanGils op 08-01-2015 08:37:36
...
Dit probleem blijf je houden wat gaat zorgen voor groot brandstof verbruik en daardoor eerder vervuilen van de sensoren en catalysator.
...

Waarom zorgt dit voor een groter brandstofverbruik? Als het, zoals in het artikel op swedespeed forum gemeld, alleen de tweede sonde is die aangeeft dat de kat niet goed werkt zal de eerste sonde (die met het motormanagement praat) nog steeds zijn werk doen, en dus zal er niet meer of minder ingespoten worden dan zonder foutmelding.

Een aftermarket kat kostte mij de helft van een originele; had het, zoals je stelt bij Toyota, maar 150,- gescheeld dan was er natuurlijk een originele onder gekomen.

WhizzMan

Voeding te laag kan ook nog een slecht contact betekenen van de verwarming van de 2e lambdasonde lijkt me? Dit zijn narrowband sensoren dus als je wel een goede stekker hebt en goede spanningen meet op de stekker, zou ik er een andere 2e sonde in prakken. Die dingen gaan niet eeuwig mee en de kabels krijgen nogal eens een snok bij het los- en vastmaken van uitlaten. De kans dat ie door deze actie het loodje heeft gelegd is zeker niet ondenkbaar.

Sweij

Wellicht de moeite waarde om eens te meten, al weet ik niet hoe makkelijk je op die connectoren kunt meten als ze er nog ingeprikt zijn. We'll see.