850 draait niet stationair op gas:Reparatie Stationairspoel Vialle verdamper

Gestart door timj, 03-02-2015 13:08:37

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

timj

Hallo,

Ik heb een probleem met mijn 850 hij loopt wel op gas (G2) en rijdt ook op gas alleen draait hij niet stationair.!

Staat nu bij de gasboer en deze heeft geconcludeert dat de afsluiterspoel van de verdamper defect is.

En dat de accubak verwijdert moet worden omdat ze er niet bij kunnen.

Vraag: is dit een lastige klus wel/niet zelf te doen en wat kost  de onderdeel..?

grt
tim


PimR

Het lijkt mij dat als een afsluiterspoel defect is dat de afsluiter niet meer dicht of open gaat.

In het laatste geval zal de auto dus helemaal niet op gas willen lopen.
De accubak/ plaat heb je er met 10 min uit dus dat zal de moeite niet zijn

Is de afstelling van de verdamper wel goed?

timj

Hoi,

Gas rijdt hij perfect dus alleen niet stationair en de gasaboer zei dat hij eerst de afsluitspoel van de verdamper moet vervangen omdayt ie sowieso defect is. ???

Ludo

Als je de motor op lpg zet, moet je de afsluiter kunnen horen, je hoort een duidelijke klik.
Het komt wel vaker voor dat een spoeltje gebarsten is waardoor het stiftje blijft hangen.
Een afsluiter kost niet zo gek veel, doorgaans rond de 30 euro.

Het gaat dus om de afsluiter op de verdamper.
Als die onder de accu zit, moet die inderdaad even gedemonteert worden.

volvobug

Zijn dat dezelfde soort afsluiters als op het koppelblok van de LPi installatie? Kijk dan maar even hier waar op te letten bij de afsluiterspoel:

http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,44965.msg1195772.html#msg1195772

Handtekening? 85011806 en Saffronie.

timj

Hoi,

Ik ben er eindelijk uit!  :)

Nieuwenhuizen in Rijdwijk heeft de oorzaak gevonden waarom mijn vialle G2 installatie niet stationair op LPG liep,dit was nl APK afkeur.

Zij hebben mij uitgelegt: er zit op de Vialle LPG G2 vedamper een afsluiterstuk maar die werkte goed anders had ie nooit op LPG gelopen MAAR er zit ook een "Stationair" stuk/uitsteksel op (google op afbeelding Vialle G2 verdamper)

dan zie je 2 uitsteksels de ene de afsluiter en de andere de stationair met daarin de spoel die ene magnetisch veld bevat die daardoor het stationair toerental o.a regelt.

Verder weet ik niet het fijne ervan maar dat wisten Nieuwenhuizen dus wel, ik moest wel krfap 2 meiers aftikken waarvan 4 tientjes voor de spoel de rest grotendeels arbeidsloon maar het belangrijkste is dat het gerepareert is.   ;)

timj

Citaat van: volvobug op 03-02-2015 22:07:19
Zijn dat dezelfde soort afsluiters als op het koppelblok van de LPi installatie? Kijk dan maar even hier waar op te letten bij de afsluiterspoel:

http://www.volvo850forum.nl/index.php/topic,44965.msg1195772.html#msg1195772

http://iloapp.familieleenen.nl/data/_gallery//public/3/1333484311_resized.jpg?width=640&height=480

Hoi,

Van Nieuwen de LPG specialist had het over het andere stuk op de verdamper die het stationair toerental regelt.. ::)

hilko73

't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)