HOW TO: Kachelmotor trouble shooting ecc ( geen deltamill!)

Gestart door cas, 08-12-2010 13:32:45

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Ludo

Uit de link "lees meer...":

In het midden zie je het asje.
Met een beetje beleid klop je het zo los van mekaar met hamer en een spijker.



j3r03n

Bedankt Ludo, hij is los. Moet het nog verder uit elkaar? (zie mijn vorige post)
Volvo V70 2.5 10v MT Vialle LPI Nautic Blue '98/MY99 - 281K km

Ludo

mm je hebt een V70 zie ik nu, die is anders dan de 850.
Bij het 850 type zit het motortje (met asje) op deze plaat.

Citaat van: j3r03n op 26-04-2014 20:42:53
Hetgeen overblijft vervangen of moet het nog verder uit elkaar?

j3r03n

Dus bij een 850 haal je het motortje wel los van de plaat?

Volvo V70 2.5 10v MT Vialle LPI Nautic Blue '98/MY99 - 281K km

Ludo

Ja, als het schoepenwiel eraf is, draai je op de andere kant van de plaat het motortje los.

Welk motortje heb je trouwens gekocht?.

j3r03n

Moet het motortje nog gaan bestellen. Ik rijd er maar even mee langs een Bosch servicepunt voor ik hem verder sloop. Op het motortje zelf staan trouwens geen codes oid, op de bevestigingsplaat wel. Hoop maar dat ze me verder kunnen helpen.
Volvo V70 2.5 10v MT Vialle LPI Nautic Blue '98/MY99 - 281K km

j3r03n

Het motortje is in dit geval niet van Bosch maar van Delco (USA). Ik heb de Delco importeur gebeld en motor is niet vindbaar in hun systeem. Was ik al bang voor want met Google ook geen resultaat.

Maar even opengemaakt. Een van de lagers zit geperst dus is niet eenvoudig in z'n geheel verder te ontmantelen dan op onderstaande foto. Toevallig is bij Estate Service een nieuwe complete kachelmotor in de aanbieding voor €79,- (partnr. 9171429 / 9166020). Daar ga ik niet voor tobben. Nou hopen dat deze het ook weer 16 jaar gaat volhouden ;D

Volvo V70 2.5 10v MT Vialle LPI Nautic Blue '98/MY99 - 281K km

Vulk

#37
Sinds gisteren doet mijn kachelmotor het ook niet meer. Auto is een T-5R uit 1994 met ECC.

Symtomen: terwijl de airco uit staat voel je merkbaar dat de aircopomp continu in- en uitschakelt (hikken motor). Rechtsonder het dashboard hoor ik continu iets tikken. Na een minuut of 5-10 rijden stopt dat en gaan de lampjes op de ECC unit ofwel continu branden ofwel continu uit.

Fan op max zetten helpt ook niet. Blaasmonden worden wel warm, maar er wordt geen warmte in het interieur geblazen. Zeer vervelend als het vriest en mistig is.

Deze morgen geprobeerd om foutcodes uit te lezen, maar op B1 (storingscodes ECC) krijg ik geen gehoor. Ook geen 1-1-1, lampjes gaan gewoon niet branden. Andere onderdelen van de auto (b.v. brandstofsysteem) kan ik wel netjes uitlezen.

Zekeringen 5, 31 en 6 gecontroleerd, deze zijn ok. Kachelmotor komt uit mijn vorige auto en is nog niet zo oud (en origineel). Gaf geen piepjes of whatever...

Ik vermoed dat mijn ECC-paneel kaduuk is? Of is mijn diagnose niet ok?
En kan ik de fan op de één of andere manier manueel laten draaien? Ik moet vrijdagnacht (ver) op pad en het gaat regenen...

Ewout Schalkwijk

Fan verwijderen en rechtstreeks op 12v aansluiten? Wel goed vasthouden voor als die het toch doet.

Kachelweerstand defect?
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

Vulk

#39
Zonder foutcodes blijft het gissen natuurlijk. Helaas heb ik geen lossse onderdelen liggen om even te testen. Ik ben binnenkort bij Thuur, die zal er vast wel raad mee weten.

Ik heb wel nog wat bijkomende informatie.

Deze morgen heb ik 2x 30km gereden, geen verschil.
Deze namiddag heb ik de auto gewassen en ik zag dat er water bleef staan op de parafaan aan de bijrijderskant. Ik heb de afvoer schoongemaakt en het water loopt terug weg.

Een uur later ben ik gaan rijden. De auto stond met zijn neus in de zon (op de zonnesensor). Toen ik de auto op contact zette ging de fan voluit draaien terwijl het paneel op 'nul' stond. Bijregelen werkte niet. Na het starten van de auto deed de fan terug niets meer.

Daarna 10km gereden, nog steeds niets. De auto uitgezet voor 10 minuten opnieuw met de neus in de volle zon. Deze keer ging de fan voluit tijdens het rijden. Ook hier was er niets aan bij te regelen. De fan ging voluit en de verwarming stond kennelijk volledig open.  Gelukkig bracht het open dak redding.  :eusa_dance:

Tijdens die rit bleef de fan constant aan. Daarna 5 minuten stilgestaan (neus in de schaduw, motor uit) en daarna was de fan terug dood.

Het goede nieuws is dat de fan nog werkt. Ik verdenk nog steeds het ECC-paneel. :)

fpede

ik heb hier denkik nog een ecc paneel liggen, ik moest toch nog eens om die banden komen hé  ;D

Ewout Schalkwijk

Die panelen zijn gelukkig volop te vinden en zijn normaal gesproken geen slijtagedelen. Hoewel ik ook al m'n paneel heb moeten vervangen na aankoop omdat ik rare ecc problemen had.

Zo te lezen ligt je oplossing bij fpede op de plank. ;D
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the universe." - Albert Einstein

Vulk


Vulk

#43
Gisteren door de gietende regen naar Francis gereden. Gelukkig had ik een handdoek in de auto liggen om de ramen wat vrij te houden.

Ander paneel er in = probleem opgelost. Francis heeft wel het frontpanel gewisseld omdat er wat optische schade was aan zijn reserve-unit. Alles werkt terug zoals het hoort, alleen doen de lampjes (verlichting)  het niet. Dat moet ik nog even oplossen.
Ik probeer straks of ik de foutcodes nu kan uitlezen.

En de oude unit zag er binnenin zo uit. Duidelijk doorgebrand op twee plaatsen dus. Wat zou hier de oorzaak kunnen van zijn?



Nog bedankt Francis!

kvcuijck

Beste forumbezoekers,

Sinds kort heb ik een probleem met mijn kachelmotor / weerstand / ECC unit. (Ben er nog niet uit waar de oorzaak precies zit ;))

VIDA geeft een foutmelding op de kachelweerstand. Van een sloper had ik nog een werkende liggen en deze heb ik geplaatst. Af en toe draait de kachelmotor, maar meestal krijg ik knipperende lampjes op het ECC bedieningspaneel met als foutcode de kachelweerstand. Omdat het geen nieuwe weerstand is en ik niet helemaal zeker ben van de kachelweerstand wil ik graag beginnen bij het begin: de kachelmotor.

Deze had ik uitgebouwd en "op gevoel" getest. Loopt mooi soepel, flink wat snelheid en geen trillingen. Begon de test met een 10A zekering maar dit was te weinig. Een 15A zekering was voldoende. (Losse accu en mijn veel gebruikte zelfgemaakte en gezekerde "testleads".) Heb ook van de sloper nog een kachelmotor en deze reageert vergelijkbaar. Omdat ik met mijn Fluke ook het exacte Amperage kan meten zou ik graag willen weten wat een goed werkende kachelmotor bij volle belasting aan vermogen mag verbruiken. In het eerste (zeer nuttige en uitgebreide) deel van dit topic staat een schatting van 6-12Amp. Kan iemand hier iets zinnigs over zeggen of heeft iemand een nauwkeurige meting?

Als ik zelf wat verder kom zal ik het in dit topic plaatsen!

Groet,

Koen