lederen interieur : lederverf

Gestart door patvdm, 25-06-2005 11:25:42

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

patvdm

Had in mijn vorige wagen een zwart lederen interieur.  Was makkelijk om zwarte lederverf en bijbehorende producten te vinden.  Nu heb ik een beige interieur. Iemand enig idee waar ik de originele kleur kan bekomen om het gehele interieur eens een flinke beurt te klunnen geven?
Heb op internet volgende 'lederspecialist' ontdekt: de leerlooier op
http://www.leerlooier.nl/lederonderhoud.html#auto
Zij citeren:
"Vooral bij veel lichte autolederkleuren, kan door de jaren heen in de porikn of de print hardnekkig vuil gaan zitten, dat weer goed schoon te maken is met de door ons geleverde onderhoudsmiddelen en tips.
Ondanks dat de lederverving op autoleder aan veel strengere eisen moet voldoen dan meubelleder, zie je in de praktijk bij auto's van ± 5 jaar, bij het instappen van de bestuurdersplaats, dat het leder al krakelee gaat vertonen. Wat bij het nog ouder worden zelfs tot doorslijten zal leiden, om dit slijtageproces tot stilstand te brengen is het aan te raden om het leder weer te voorzien van een afdekkende verflaag. Wij maken dit voor u op kleur.
Komt u van ver, dan stuurt u gewoon een kopsteun op en wij leveren u de spullen om alles weer in perfecte staat te brengen. Dat geldt voor oudere auto's en oldtimers voor uw hele auto-interieur.

Kleurveranderingen komen ook voor, maar is een niet te onderschatten klusje.

Dus als uw auto u lief is, maak eens een ritje richting strand, wij zitten 5 minuten van de beach. Kijk uit voor snelheidscontroles."

Heeft iemand ervaring met deze firma?
Of weet iemand een adres in België?

Thanks    

144 '72 / 145 2.1 '78 / 245 d '84 / 245 d '86 / 940 tdi '92 / 244 gle 2.3 '83 / 850 2.5 10v '96 / xc70 D5 '02

elianmars

Ik ken deze zaak niet, maar het klinkt niet verkeerd wat ze schrijven.
Ben benieuwd wat het kost om de boel weer een beetje netjes in de verf te zetten. Ik vraag me ook af hoe je dat moet doen. Gewoon met een doekje, of zo?

patvdm

#2
ik weet wel dat het een zware klus is, heb het lederen interieur van mijn 240gle '83 eens aangepakt.  Heeft een kleine week werk geweest.

Eerst het vuil, vet en de  was- of beschermlaag eraf met o.a.lederontvetter
Dan een lederzeep of lotion
Scheurtjes of krakeléé behandelen met lederporiënvuller of lederstopper (kun je soms 5 à 10 maal moeten herhalen, afhankelijk van de toestand van het leder)
daarna behandelen met lederverf (had het in 3 lagen gedaan)
en dan invetten ....

oef, maar toch de vorige keer een prachtig resultaat

Voor zwart geen probleem, vind je makkelijk, maar kleur als beige en zo, da s wat anders, vandaar mijn vraag hier
144 '72 / 145 2.1 '78 / 245 d '84 / 245 d '86 / 940 tdi '92 / 244 gle 2.3 '83 / 850 2.5 10v '96 / xc70 D5 '02

patvdm

Heb vandaag mijn lieverd gepoetst en gewreven dat mijn rug er krom van staat.   Mijn lederen interieur heb ik maar ook even meegenomen, zonder opnieuw te verven, gewoon deze morgen eens goed in het vet gestoken.
Zal wachten tot na de reis naar Frankrijk.

Is er niemand op het forum die al ervaring opgedaan heeft om zijn niet-zwarte lederen interieur een nieuwe look te geven (barstjes in het leer, kleur plaatselijk weggesleten,....).  Iemand een idee waar ik mijn lederverf het best kan halen of bestellen?

Grtz  ;)
144 '72 / 145 2.1 '78 / 245 d '84 / 245 d '86 / 940 tdi '92 / 244 gle 2.3 '83 / 850 2.5 10v '96 / xc70 D5 '02

lkort

Ik heb 6 weken geleden mijn licht beige lederen interieur geverfd met spullen van de leerlooier. Resultaat is zo goed als nieuw. Je kunt het enkel zien aan het stiksel dat nu wat hard is geworden, is origineel niet meegeverfd. De leerlooier had wat bedenkingen met het beige stuur, maar ook dat ging perfect! wel even extra ontvet met pure amoniak en goed laten drogen.
Met het behandelen van voorstoelen en achterbank ben je wel 2 dagen zoet, zoveel mogelijk demonteren scheelt wel. Ook de kunstof achterkanten van de voorstoelen zijn prima te verven. Opbrengen doe je met een stukje schuimrubber.
Ik moest het 3 x behandelen, na de eerste keer denk je waar ben ik aan begonnen! Maar nadat het na de 3e keer opgedroogd is is alles perfect in orde.
Ik was bij de leerlooier 75 euro kwijt voor reiniger, verf en was. Dit is ruim voldoende voor de complete auto. Ze willen graag een stukje niet verkleurd interieur deel en maken 1 dag in de week de lakop kleur, even bellen is aan te raden. Ik heb het resultaat nog even bij de Volvo dealer laten zien waar ik de auto 2 jaar geleden gekocht heb en deze wisten ook niet wat ze zagen.

Samenvattend: gewoon aan beginnen met de juist spullen. Succes

patvdm

Thx ikort en ludo

weet nu dat de leerlooier de moeite waard is

Van de volvo klassiek beurs weet ik dat er een stand staat, maar ook daar moet je een stukje van je interieur kunnen afgeven, zodat ze de juiste kleur kunnen maken.

In ieder geval, zal ik in augustus tijdens mijn verlof het gehele interieur eens aanpakken.  Ik maak er wel een fotoreportage van, zodat dit nuttig kan zijn voor anderen onder ons.

In ieder geval, bedankt voor de tips!!!! ;)
144 '72 / 145 2.1 '78 / 245 d '84 / 245 d '86 / 940 tdi '92 / 244 gle 2.3 '83 / 850 2.5 10v '96 / xc70 D5 '02

@®-

Ik heb het gisteren mijn slijtage plekken in het leder geverft met dat spul van de leerlooier, het resultaat is perfect. Het is een soort latex wat je erop wrijft. Je moet het wel echt goed cleanen met het spul wat je erbij krijgt anders valt het er gelijk af bij het in de was zetten.

Maar in ieder geval: het is het geld waard.

Paul75

Ik heb twee van die zwarte vieze slijplekken op mijn stuur zitten..je ziet ook dat het leer dunner is geworden..hoop niet dat ik er doorheen ga...als ik het schoonmaak is het meer de leerkleur maar het wordt snel weer vies...ben benieuwd of leerlooier daar ook de juiste oplossing voor heeft. Je zit daar namelijk continu aan dus slijt ook snel..iemand ervaring met zijn stuur en dit spul...
Volvo er is geen betere!
Ik krijg hier trouwens ook niet een leuk plaatje tevoorschijn. ;)

@®-

Een vriend van mij heeft dat ook met dat spul gedaan en weg is het en hij heeft er nu al 5000 kilometer mee gereden maar het zit er nog steeds.

Paul75

#9
@armin welke spullen van leerplooier heeft ie precies genomen daarvoor..een cleaner op zeker en wat nog meer..? Dan bestel ikhet zo.
Volvo er is geen betere!
Ik krijg hier trouwens ook niet een leuk plaatje tevoorschijn. ;)

@®-

#10
Ze leveren het als complete set geloof ik, ik heb ook maar zijn setje gebruikt.

Maar wat ik en hij ervoor gebruikt heeft is, leder cleaner, leder kleurstof en leder was.

Je moet wel langs rijden voor de kleur want ik dacht dat ze het niet op kleur nummer konden mengen.

Paul75

Dat beantwoord dus al mijn vragen en zelfs degene die ik vergeten was over de kleur. Ik ga er heen..neem aan dat ze daar terplekke een keurtje kunnen aanmaken. Thnx ;)
Volvo er is geen betere!
Ik krijg hier trouwens ook niet een leuk plaatje tevoorschijn. ;)

@®-

Citaat van: Paul75 op 27-09-2005 16:49:47
Dat beantwoord dus al mijn vragen en zelfs degene die ik vergeten was over de kleur. Ik ga er heen..neem aan dat ze daar terplekke een keurtje kunnen aanmaken. Thnx ;)

Eh nee, de kleur mengen ze 1x peer week en volgens mij is dat vrijdags, maar je moet ze maar even bellen want volgens mij sturen ze het ook gewoon op (dan hoef je alleen maar langs te rijden voor de kleur).

Paul75

Nou nu alles duidleijk.

Ik bel ze wel.
Ik weet dat het werkt.
Ik ga langs.
Ik smeer het erop.

Nu nog mezelf zover krijgen dat ik er ook echt even naartoe ga. Zal toch wel een keertje moeten. Resultaat zal dan belonend zijn.  :)
Volvo er is geen betere!
Ik krijg hier trouwens ook niet een leuk plaatje tevoorschijn. ;)

markvanloo

#14
Paul75. wij hebben dat ook op ons stuur waar al 220dkm een paar handen op rust. Niet mooi inderdaad.

Gelukkig zijn hier oplossingen!

Aan welke prijs moet ik denken? Anders wordt het een duur stuur :-)
Er gaat niets boven een rit in de Zoevende Zweed naar Zwolle.