Remmen inremmen

Gestart door Eugene, 28-09-2005 21:30:04

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Eugene

Hallo,

Ik heb een rondom nieuwe schijven.

Ik heb ook op het forum al gezocht, maar vind niet echt een duidelijk antwoord.

Wat is de beste manier om in te remmen?

500km rustrig aan, of een een paar keer opbouwend altijd harder remmen zodat ze goed warm worden??

alvast bedankt,

eugène

If it's not blown, it sucks...

M a r c

Eerst een paar 100 km rustig rijden en niet te zwaar belasten. Dan de remmen een paar keer goed warm remmen, van 120 naar 40 bijvoorbeeld met 75% pedaalkracht. Daarna minimaal 15 minuten rijdend de remmen weer af laten koelen (heel belangrijk!). Doe dit 2 of 3 keer gespreid over 2 a 3 dagen. Na pittige remacties altijd de remmen goed laten afkoelen voordat je de wagen stilzet!
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

ed

Volgens de remspecialisten is de procedure heel anders. Ik heb het zelf eens geprobeerd, en het werkt echt. De remmen zijn heel aggressief na het inremmen, en heb er naderhand nooit problemen mee gehad. Lees maar. EBC heeft een vergelijkbare procedure.

http://www.stoptech.com/tech_info/wp_bedinstock.shtml
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Eugene

dus  een set van 10 stops van 100 naar 15 op 80-90% remvermogen. Dan een koelingsperiode en dan de nog een keer hetzelfde?

Ik zal het vanmiddag eens gaan proberen.

Ed, Hoelang heb je de remmen laten koelen ertussen?

If it's not blown, it sucks...

ed

Ik heb de EBC methode aangehouden:
Eerst 5 stops maken van 40 naar bijna nul. Dan de remmen laten koelen en dan 10 stops van 80 naar 10 op flink remvermogen. De remmen waren daarna oranje. Heb een hele tijd rondgereden om ze af te laten koelen. Niet stil gaan staan daarna, en ook niet mee remmen! Zoek dus even een geschikt stukje weg uit, of doe dit midden in de nacht.
Zal nog eens zoeken naar het EBC stukje. Moet het nog wel ergens hebben.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Eugene

wat voor schijven en blokken heb jij er dan op?

En het wordt idd middernacht werk als je niet mag stilstaan :(

If it's not blown, it sucks...

M a r c

Citaat van: ed op 29-09-2005 10:01:24
Volgens de remspecialisten is de procedure heel anders. Ik heb het zelf eens geprobeerd, en het werkt echt. De remmen zijn heel aggressief na het inremmen, en heb er naderhand nooit problemen mee gehad. Lees maar. EBC heeft een vergelijkbare procedure.

http://www.stoptech.com/tech_info/wp_bedinstock.shtml

De procedure die ik hanteer heb ik van CTF..... de fabrikant van de remschijven. Vooralsnog geen problemen met mijn eigen 302 schijven die ik op die manier heb "ingeremd". Enfin, wellicht werken beide procedures wel.
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

Johann

Citaat van: MH op 28-09-2005 21:56:46
Eerst een paar 100 km rustig rijden en niet te zwaar belasten.

Waar het om gaat is dat de blokken goed doorwarmen. Bij de eerste 100 km rustig remmen zou je dan volgens de theoreten een overdracht van materiaal op het schijf oppervlak krijgen wat je eigenlijk niet zou willen.

De remprocedure van 80-10 of van 120-50 of 140 naar 80 geeft alleen aan dat je dus langere tijd de remblokken laat aanlopen op de schijf bij een lichte en later een zwaardere belasting om de warmte volledig door de remblokken te brengen. Het tussentijds laten afkoelen is om de gassen in het blok te laten uitdampen. Na een 5 tal hernemeningen met tussentijds koelen ben je dus al een heel eind. Daarna zou je de auto overnacht weg moeten zetten om helemaal te laten uitdampen.

Belangrijk is dus het doorwarmen en uitdampen.

KMvrtr

Schop!

Ik zat me net af te vragen. Dat inremmen, is dat niet iets dat je iedere keer moet doen als je blokken en/of schijven hebt vervangen?

En hoe doe je dat dan als je alleen de blokken achter vervangt bijvoorbeeld?

razorx

Als je remschijven en/of klauwen nog nieuw zijn, moeten zich zetten.
Dat heeft doordgewoon even de tijd nodig.

gedurende die tijd geen noodstops (wat dan wel botsen of zo?).
Daarna gebeurt de rest van zelf:
De blokjes zitten op hun plaats, de groefjes in de schijven komen overeen met die van de blokjes.

Veel meer kan je aan dit proces niet veranderen.
1dkm kan niet veel veranderen aan wat vele dkm's gebruikt gaat worden.

Geef de boel de kans zich te zetten, en dat is het.

Gr. Yits.

KMvrtr

Ja, dat snap ik.

Wat ik bedoel is dat volgens mij 99,9% van alle bestuurders helemaal niet aan 'inremmen' doet.
Gewoon, nieuwe blokjes (+evt nieuwe schijven) erin, en weer verder rijden.

En da's wat heel anders dan hier aan het begin van het draadje wordt beschreven.