Vialle starten op LPG ivm benzinelek AWD

Gestart door johan1989, 17-02-2016 12:30:38

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

johan1989

Hoi,

Is het mogelijk om een Vialle LPi systeem op LPG te laten starten?
Is ff noodzaak, ik begrijp dat het beter is van niet.
V70R AWD 1997 met een Vialle LPi G3 systeem van ongeveer 2013.


Verhaal erachter:
ArjanvO zijn V70 AWD lekt benzine, alsin, je ziet de meter dalen tijdens het rijden.
De dorpsgarage zegt, achteras moet eronderuit om de tank eronderuit te kunnen halen, dan kunnen we pas zien waar het echt lekt. Kost ze waarschijnlijk 2 dagen a 65euro per uur.
Kortom, toch maar zelf tijd maken om de zaak zelf te repareren en dan gelijk achterasrubbers vervangen. Dat word waarschijnlijk volgendeweek zaterdag pas. Tot die tijd zou het top zijn als hij nog wel op LPG kan rijden (met benzinepomp uit, dan geen lekkage)

KIM


KIM

Even wat meer uitleg: AMS had nog een noodprocedure om de auto op LPG te laten starten; LPi heeft dat niet. Reden daarvoor is het feit dat de vloeibare LPG bij koude motor niet voldoende kan verdampen en dus niet zal ontsteken.
Er dient echt wat temperatuur in de motor te zitten om op vloeibaar gas te kunnen lopen.

UserID6342

Net wat Kornelis zegt, gaat 'm niet worden op LPi starten...

Dus de tank eronder uit halen en alles vervangen, zullen wel een aantal van die metalen leidingen verrot zijn.  Merendeel van dat leidingspul is niet meer verkrijgbaar en kun je het beste vervangen door rubberen benzine slang van (ik meen) 8 mm dikte.

Er staan wel een aantal beschrijvingen hier op het forum, hoe die tank eronder uit te halen, zowiezo van/bij de auto van Kornelis (XC) en de auto van BBS (v70 AWD).  Maar het is en blijft een k*t klus om te doen bij zo'n AWD.

KIM

Het zal er wel zo uitzien:




Tipje mijnerzijds: Bouw de tank maar helemaal uit, dan kun je op je gemak de boel vervangen. Ik heb de pomp laten lopen om op lekkages te controleren.

Oh, ja: Achterasrubbers zijn er wat meer dan de 2 die je hebt op een FWD...

Sbv

Verdiep je maar eens in de achteras rubbers maar dat zijn er best wel veel. Daarbij is het redelijk veel werk bij een awd om de tank er vanonder te halen

classicT5

Voor nood, starten op benzine en zodra die loopt op lpg spanning van de benzinepomp eraf?

Geen idee of dat werkt icm vialle lip, misschien anderen hier wel ervaring mee.

johan1989


konniekip


arjenT5R

Citaat van: classicT5 op 17-02-2016 21:42:14
Voor nood, starten op benzine en zodra die loopt op lpg spanning van de benzinepomp eraf?

Geen idee of dat werkt icm vialle lip, misschien anderen hier wel ervaring mee.

Nope dit werkt dus niet, omdat LPi het signaal van het benzine systeem gebruikt.
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

yannickdv

Opgraving van het jaar award.

Ohnee dat werd te duur.
Groet, Yannick
'21 - Skoda Octavia RS iV - Grijs - 55.000km (leasert)
'18 - VW Up! MoveUp 60pk - wit - 185.000km (voor de vrouw)
'99 - Volvo V70 2.5 10V Automaat - 421 DOP - 538.000km (hij is terug!)
'09 - BMW 520D E61, '06 - Volvo S60 2.4i, '97 - Volvo V70 T5 Frost Green