De Silversand Schicht

Gestart door Lammert, 30-05-2012 22:07:24

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Lammert

Citaat van: elianmars op 17-12-2015 23:41:12
Roxette?
:eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap: ;D
Uit dezelfde tijd als de eerste 850s

Maar niet alles wat uit Zweden komt is goed...  :eusa_whistle:

volvobug

Er horen bij mijn weten geen bouten in die twee gaten, die zitten er al in. Namelijk boutjes waar de waterpomp mee vast zit vanaf de andere kant van het de doorlopende gaten.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

Lammert

Ten eerste @hierboven: thanks Ruud! Ik besef me ineens dat ik er nooit op geantwoord heb, maar het was wel weer een zorg minder!

Afgelopen kerstvakantie eindelijk mn auto "afgemaakt" met een spoiler. Hij lag hier al even, en het spuiten moest 2x over (krijg je als je t zelf wil doen :eusa_whistle:), maar beter laat dan nooit.

Eerst nog even over het spuiten. Ik kreeg het niet voor elkaar om de hele spoiler superstrak in de blanke lak te krijgen. Nu is een spoiler ook niet bepaald het makkelijkst te spuiten onderdeel, en ik had altijd wel ergens een stukje sinaasappelhuid of andere imperfectie. Het mooie is dat je die ook naderhand heel makkelijk weg kan krijgen met schuren + polijsten. Zorg er bij metallic lakken (zoals silversand) wel voor dat je niet door de blanke lak heen schuurt, dan wordt je metallic dof. Na 3 lagen silversand lak en 5 lagen blanke lak heb ik er het schuurpapier 1200 + 2000 bijgepakt en tenslotte het polijstmiddel, met hieronder het resultaat van de verschillende fases.



Wat de montage van de spoiler betreft: ik had montage-beugels, maar blijkbaar heb je nog een tweede paar beugeltjes nodig om de eerste aan vast te maken. De spoiler heb ik nu gemonteerd met Polymax kit (en tiewraps om de beugeltjes om tijdens uitharden vd kit) en zit echt muurvast. De spoiler heeft een derde remlicht die uiteraard ook aangesloten moest worden. Mijn oplossing was om hem direct aan de remverlichting te koppelen. Geen idee of dit helemaal de juiste oplossing is, maar het leek mij geen probleem om die paar ledjes erbij te schakelen

De draden uit de spoiler geleiden via de achterklepbeugels naar de D stijl:


En vervolgens de bedraading van de remverlichting doorknippen, de spoiler bedrading er bij solderen en het geheel keurig afwerken met krimpkousjes. Ik had zelf sinds de middelbare school niet meer gesoldeerd, dus vond t wel ff spannend, maar ik heb goed opgelet bij de verschillende werkzaamheden die Dirk en Maarten aan de schicht hebben uitgevoerd, waarvoor dank!


Wel jammer is dat deze slechte foto de enige is die ik heb van het eindresultaat:


Lammert

Een wat minder leuke recente ervaring: er loopt hier een wielbouten losdraaier rond

In 1 week tijd 2x losse wielbouten gehad, wat leidde tot "zwabberwielen". Één keer zat ik met 4 kleine kinderen in de auto, gelukkig "maar" op een 60km weg, maar je wil er niet aan denken wat er op een snelweg kan gebeuren.

Omdat ik na het eerste zwabberwiel de wielbouten had uitgesloten (die had ik immers net weer op moment gezet) ging ik het probleem elders zoeken. Dus de rest van de ophanging gecontroleerd en op aanraden van Dirk ook de subframebouten nog wat nagetrokken, maar niets hielp tegen een af en toe flink zwabberend voorwiel. Hok stilgezet en gister pas weer naar kunnen kijken. Wat blijkt nu: er zaten links voor 3 wielbouten helemaal los :o . Ik ging eerst aan mezelf twijfelen, maar eigenlijk is de enige conclusie die ik kan trekken dat iemand ze heeft losgedraaid. Ik vergeet niet om wielbouten vast te zetten, en zeker niet 2x achter elkaar

Dus... morgen maar eens aangifte doen  :police: , wellicht dat het hier in de buurt meer voor is gekomen

On the bright side: nu weet ik wel dat 1 ashoes een scheurtje heeft, waar ik anders wellicht niet achter was gekomen tot de APK. Oh, en de service van Dirk, die je zelfs op een zondagavond nog uit de brand probeert te helpen is echt onverslaanbaar!

UserID6342

Ook al via app.... Zal allemaal wel meevallen, zet ze maar eens strakker aan op 140 Nm want ik verwacht dat ze te los worden aangetrokken...

Lammert

Eerste keer op 125nm en de tweede keer op 135nm. Ik twijfel nog steeds aan mezelf, maar bouten die op 135nm staan horen niet binnen 20km weer los te komen. Voor de zekerheid iig een setje nieuwe bouten besteld (auw). Tevens de subframebouten maar vernieuwen. En die ashoes natuurlijk --> ff kijken wanneer het schikt om weer eens richting Nijmegen af te reizen ;D

UserID6342

Altijd welkom natuurlijk, maar vergis je niet in die 135Nm want zo vast is dat allemaal niet hoor.... Als je een wiel erop zet met een goede kruissleutel en je trekt de wielbouten aan zoals het hoort (dus met die kruissleutel, je voet en je arm) ga je er ver overheen.  Daarom ben ik persoonlijk al helemaal geen voorstander van die zogenaamde momentsleutels voor de wielen voor particulier gebruik...

Gewoon met een goede kruissleutel aan trekken en er is niets aan de hand en het loopt ook niet los.  Van die cheap ass momentsleutels klopt helemaal niets van en staan vaker te los als goed, is gebleken.

Natuurlijk is bovenstaande wel van toepassing op goede, passende, wielbouten en onbeschadigde gaten in de velgen waar de bouten in vallen.

Lammert

#112
Even een update: de oorzaak van het zwabberende voorwiel en de lostrillende wielbouten is bekend. Het was een rottende homokineet aan de aandrijfas RV. Als die knalt sta je stil :eusa_whistle:. Waarschijnlijk een tekort aan vet en teveel aan zand en water geweest die de slijtage heeft veroorzaakt. De ashoes was nog intact overigens, maar binnenin wel aan de droge kant. Anyway, er zit nu een nieuwe tweedehands aandrijfas op, een nieuwe ashoes en veul vet en hij rijdt weer als vanouds. On the bright side heb ik er ook nog 20 gloednieuwe glimmende wielbouten aan overgehouden, zat me elke poetsbeurt aan die oude roestige te ergeren.

Verdere updates: mijn motorkap heeft nogal wat roestplekken door 22 jaar steenslag en ter vervanging heb ik een motorkap over kunnen nemen van Sharan83. Hij had wel wat TLC nodig (de kap dus, niet Sharan :P). Een motorkap past overigens zonder moeilijk doen achterin een 855, maar echt maar op 1 manier (overdwars, voorzijde kap links). Het scheelt als je 3 paar armen beschikbaar hebt hiervoor.

Na het wassen, nog niet heel hoopgevend:


Dus maar met grof geweld aangepakt. Na het kleien, polijsten en waxen :eusa_dance:


En tenslotte nog subframerubber inserts geplaatst evenals nieuwe subframebouten. Bij het plaatsen van de inserts werd wel duidelijk dat de rubbers zelf ook aan vervanging toe zijn overigens.

Lammert

#113
Een optisch klusje... eindelijk wat vrije tijd en een paar extra handen gevonden om de "nieuwe" motorkap te plaatsen.

Hieronder een close-up van de situatie vóór:


En hier de situatie ná:


Het stellen duurde eventjes (je kan de kap in 3 dimensies stellen: de kap zelf op 4 plaatsen , beide voorschermen en tenslotte de klemmen waar de kap in valt), maar hij zit weer als gegoten. Ik ben er blij mee ;D Jammer dat die kats lelijke voorbumper nu nog meer in het oog springt :eusa_shifty: je moet iets te wensen overhouden natuurlijk.

volvobug

Pssttt Lammert, je moet de foto-url nog tussen de tags zetten, dan worden ze ook zichtbaar  ;)
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

Lammert

Citaat van: volvobug op 06-05-2016 09:30:06
Pssttt Lammert, je moet de foto-url nog tussen de tags  zetten, dan worden ze ook zichtbaar  ;)
Thnks, het was al laat gister zullen we maar zeggen ;D
(Bevrijdingsfestival in Wageningen was weer leuk)

Died850

Hele verbetering die andere kap  :eusa_clap:! Komt deze van een wagen met lage KM stand of was deze waarschijnlijk al eens gespoten?

Lammert

Ik meen dat de sloper waar hij af kwam (van Sharan83) toch een respectabele km stand had. Wellicht al overgespoten dus. Maar mijn oude kap was ook wel echt beroerd: elk putje werd een roestplek, net of de primerlaag was overgeslagen ofzo. Of dat er 1k blanke lak op zat. Hij zal nog als goed oefenmateriaal dienen voor mijn verdere knikkerbus avonturen ;)

Verder nog een leuke upgrade opgehaald bij Snix afgelopen vrijdag: privacy shades. Meteen goed gebruik van kunnen maken (350km) met dit mooie weer. En ik geloof zelfs dat ik de km-stand 333.333 even voorbij zag komen 8)

Lammert

#118
Blijkbaar zijn kinderen ook vatbaar voor het volvo virus ;)
4 jaar pas, kan nog geen letter lezen, maar wel plaatjes kijken en onderdelen herkennen. Haar "werkhandschoenen" er ook bij aan natuurlijk 8)



Ik ben voor de foto's in dit blog trouwens overgestapt naar Google Photos... ik vermoed dat die URLs wat langer online zullen blijven dan die van mijn NAS.

Lammert

#119
Ander nieuws: de parkeerplek hier voor het huis is 10 dagen leeg geweest... de Schicht was op bezoek bij Dennis in Elst (die me uitstekend had geholpen toen ik daar begin dit jaar met een geplofte aandrijfas stil stond). Tijden geleden dat ik zoveel heb gefietst ;D

De to-do lijst was behoorlijk gegroeid de laatste tijd:

  • Radiator vervangen (lekte KVS)
  • Meteen alle KVS slangetjes die nog niet vervangen waren ook maar meegenomen
  • Drukgroep vervangen (maakte steeds meer en vervelender bijgeluiden)
  • Dus meteen ook maar de koppeling en de de krukaskeerring meegenomen
  • Verse versnellingsbak olie
  • Veerpootlagers en veerpootrubbers (Nu origineel. Oud was imi uit 2013, die 52k km meegegaan is)
  • Stabistangetjes aan beide kanten (Nu origineel. Delphi van eind 2012 is 64k km meegegaan)
  • Oliekoeler leiding vervangen
  • Voorste nokkenas keerring bakzijde vervangen
  • Preventief ashoes LV vervangen

Het was (voor mij tenminste) wel een flinke investering, maar voor dat geld heb je geen andere goede, veilige auto voor je gezinnetje. De Schicht rijdt nu weer rammelvrij (op wat kleine interieur rammeltjes na soms...), lekt geen KVS meer en verbruikt naar verwachting ook minder olie. Alleen de inlaatzijde van de turbo lekt nu nog iets olie. Olieverbruik was hiervoor 1:3500 , dus op zich nog niet zo slecht, maar ik hoop dat dat nog verbetert. Zo niet, dan moet die turbo er toch ook een keer aan gaan geloven...

De grootste verrassing voor mij: nooit geweten hoe licht een 850 eigenlijk kan schakelen... :eusa_shifty:! Scheelt toch wel flink zo'n verse drukgroep, koppeling en bak-olie! Ik heb bij Dennis nog ff het oude druklager kunnen bewonderen, en dat was ruimschoots aan vervanging toe.

Bij thuiskomst meteen onderworpen aan een poets- en waxbeurt: