De tussenpaus: 855 2.5T Aut 1996

Gestart door Patrick Fluyt, 20-03-2016 21:55:14

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Patrick Fluyt

#15
Gaan we doen, eerst een paar dagen vakantie en dan de V70 rollend maken zodat de brug vrij is. Kan ik mooi een paar foto's maken van het vierkante pijpje.
Het lpi verhaal zal actueel worden als vrouwlief het verbruik met aangekoppelde caravan ontdekt...
Had al in de forum advertenties gezocht naar een lpi inlaatspruitstuk, maar helaas nog niets gevonden. Dat van een 10v past in ieder geval niet.

)()()sT

Die van een 2.5T of T-5 :)
Wat betreft verbruik met een caravan, een turbo verbruikt niet echt meer dan een 10v, zo niet minder.
Mijn R rijdt zelfs wat zuiniger dan m'n vroegere 20V en ik rij net iets harder (sowieso bergop 8))
Op gas rij ik in Frankrijk niet echt veel, dan loopt het zo op naar 1:5/6 :)

Patrick Fluyt

De 10v deed met de caravan net 1:5, het is dan wel een forse, veel schakelen om in de powerband te blijven, dat was het moment dat ik mijmerde over een automaat. Het geluid was dan wel heel mooi. Een 10V aan het werk, daar zette ik de radio voor uit. Ik geloof niet dat de 2.5T het zo zwaar zal krijgen.

Patrick Fluyt

Onderweg naar Slagharen, rij ik weg van een tankstation, alles gaat goed tot ik een pofje hoor... geen vermogen auto valt uit. De slang naar het inlaatspruitstuk was iets verder gescheurd. Dit gemaakt.  Motor wilde wel lopen maar vermogen leveren, niemand thuis. Lmm stekker losgenomen, hij doet het maar ik hoor gesis en 60 a 70 lukt nog wel. Stationair loopt ze prima, maar ik hoor een gesis als ik boven de 2000 toeren kom. Ik gok op een lek in het inlaattraject. Niet handig als je op een camping staat......

Patrick Fluyt

Onderste IC slang was losgedrukt. Vastgezet en proefrit gemaakt. Loopt weer als een zonnetje.

Patrick Fluyt

En het volgende dient zich aan:
-bij ingeschakelde R van de automaat: Geen achteruitrijverlichting.
De halve avond zitten pieren met de kabelboom/lampjes/lamphouders totdat ik besloot dit forum eens te raadplegen: :eusa_wall:
"PNP-schakelaar-voorbode" Hmm. Een vervanger zal besteld worden.
Het fijne is wel dat er heel veel minder olie op de parkeerplaats te vinden is!

Om de avond dan toch goed af te sluiten:
-tempsensor V70 overgezet en nu een werkende BC-temeratuurmeter
-Interieurfilter overgezet
-De Classic weer rollend gemaakt
-CC-pompje uitgebouwd
-KVS-tankje overgezet en nu eindelijk geen waarschuwingslampjes meer :eusa_dance: het lijkt Christine van Stephen King wel...

Ondertussen besloten het LPI over te gaan zetten van de 10V naar de 2.5T, dat zal nog wel een klus worden. Daarnaast de volgende zaken bij elkaar sprokkelen;
Bakjes van de deuropeners van de voorportieren/luidsprekerkapjes/CC-handel

Al met al, het lijstje wordt er niet korter op.
-PNP-schakelaar
-Achterruitenwisser werkend maken
-Achteras wisselen
-APK/LPI
-CC inbouwen
-Interieur overzetten
-Airco werkend

Patrick Fluyt

Wat begon als een auto voor een jaar, op weg naar een D5, gaat het uiteindelijk toch anders.
Tussenpaus af! Na een dag met mijn echtgenote alleen in Duitsland was haar commentaar:"deze auto rijdt zo lekker snel, stil, heerlijk!, hadden we veel eerder moeten doen".

Mooi dat een auto van 20 jaar oud dit kan oproepen! :eusa_clap:

Benny850

Zo'n 2.5T rijdt zeker lekker. Die van ons vind ik erg soepel en ook zeker nog snel. T5 is wel wat sneller maar dan moet je echt gaan trappen vind ik.

Patrick Fluyt

#23
Vandaag weer het een en ander gedaan,
Silentblocks, ook wel Deltalinkbussen achteras vervangen. 1 bout zat volledig vastgerot in het aluminium. Na lang aandringen gaf hij zich eindelijk gewonnen. Een brug is als het tegenzit onontbeerlijk! Evenals een brander, moker, breekijzer en een paar extra handen.
De kraag op de overgang vulpijp brandstof tank vervangen, was al voor de helft weggerot.
Schokdempers en veren achterzijde vervangen voor de nivomat versie. Ook de veren. Veerschotels bovenzijde  gereinigd en in de tectyl gezet, kokerbalk had wat veeg roest, gereinigd en in de tectyl gezet.

De Pnp schakelaar vervangen, tip is om het stekkerhuis weer vast te zetten op de automaatbak en dan met een pincet de ontgrendelknop op de kopse kant in te drukken en dan met een tang de zaak rustig omhoog, uit het huis trekken. De nieuwe schakelaar precies op de afdruk van de oude geplaatst. De achterlichten werken weer!
1 schijf achterzijde maakte een vreselijk schrapend geluid, was even bang voor de blokken maar het bleek roest op de schijf zelf te zijn, even schoon schrapen en heerlijk stil.
Rechterbuitenspiegel vervangen.

Omdat de auto bij remmen naar links trekt, verdacht ik de wielophanging. Echter geen speling hierop. Mogelijk dat 1 van de remklauwen minder wordt. Volgende klusdag aandacht hiervoor en aandacht voor het pijpje in het carter bij de oliewissel.

Razorx: bedankt voor de heldere how to voor de Deltalinkbussen.

Het lijkt Christine wel van Stephen King, stukje bij beetje knapt ze op!!

Silentblock deltalink Deltalinkbussen Nivomat PNP PNP-schakelaar

Edit: toegevoegd: rechterbuitenspiegel vervangen


Patrick Fluyt

Vandaag de APK voor een jaar verlengd.

De volgende klussen staan op de rol:

Distributie/multiriem/waterpomp/etc. en kvs vervangen

Lpi overzetten / daarbij zal het inlaatspruitstuk vervangen worden, kan ik mooi het onderste pijpje CV reinigen / carter losnemen / oliewissel incl. filter. CC plaatsen (op mijn gemak een 850 stuurhendel zoeken).

Pakkingen inlaatspruitstuk en waterpomp bestellen incl de o-ringen ivm het carter en vloeibare pakking.

note to self: contact opnemen met Rogas.
Edit: CC toegevoegd

arjen850


Patrick Fluyt

Bij de dealer De vloeibare pakking, O-ringen voor het carter en pakkingen voor het inlaatspruitstuk en de waterpomp besteld. Ook de bestelde slang is binnen ter vervanging van de gescheurde.
Vanavond de multiriem, spanner van de V70 losgehaald. De waterpomp van de V70 gaat naar de 850, deze Is nog geen 20 dkm oud.
De gasleiding, tank etc van het lpi is uitgebouwd en ligt te wachten, de electra komt nog.
De Vialle V28 injectoren zijn niet gebruikt te vinden, dat wordt zoeken op het web.

Ga wel alvast de verplicht nieuwe vulslang bestellen en wat beugels etc etc voor het  Lpi.
Om Christine te verwennen heb ik een lederen stuur geplaatst, hmmm dat voelt goed...

Patrick Fluyt

En wat doe je dan, als de rest reeds ligt te slapen? Na het verwijderen van de waterpomp, die gatverdegatverdegatver met vloeibare pakking was gemonteerd, het kuisen van de waterpomp, het verder uitbouwen van de elektronica van het lpi en beginnen met het verwijderen van de CC, weet ik het: met een voldaan gevoel slapen gaan!
Al het bestelde is binnengekomen, en ligt klaar om gemonteerd te worden.

gero


Patrick Fluyt

De afgelopen dagen niet verveeld,

Begonnen met het gas.
Tank geplaatst, leidingen/kabelboom onder de auto bevestigd. Doorgang in de bodemplaat gemaakt.
Handig om de punten te markeren op de kabelboom waar het vastgemaakt was op de V70.
Handig om de bevestigingspunten voor te boren, scheelt gedoe en is wel zo makkelijk.

Verdeelblok geplaatst en aangesloten op de kabelboom vanuit de tank, inlaatspruitstuk reeds voorzien van LPI kelken voor de injectoren geplaatst. De oude, Paarse injectoren geplaatst, anders trekt de motor valse lucht.
Omdat het inlaatspruitstuk er af was, het onderste pijpje van de CV schoongemaakt tot in het carter, was idd nodig.
Daarna het blok afgesopt met motorreiniger, ingewreven met een kwast, en daarna met lucht schoongespoten. Een veiligheidsbril en oordoppen zijn noodzakelijk, ik leek wel een mijnwerker.
Enfin het blok is schoon, hopelijk verlost van die weeïge oliegeur van een lange rit die dan vanuit de motorruimte omhoog trekt en in je neus plakt als je langsloopt.

De olie gewisseld incl filter nadat ik de motor 20 heb laten lopen met een flush.

De motor is een stuk stiller en loopt mooi....heerlijk...

Ik zag wel dat de leidingen naar de oliekoeler zweten.... Mooi klusje in het verschiet.

Volgende week verder....