Kapitein Haddock 855 2.3 T-5

Gestart door bhengeveld, 04-05-2015 22:33:01

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

bhengeveld

Misschien leuk om een blogje over een ouwe zuipschuit bij te houden. Deze loopt alleen niet op Loch Lomond, maar op benzine. (niet dat e.e.a. gek veel anders smaakt, maar toch)

Met 350.000 km op de teller was de T-5 niet meer de jongste, maar voor 1000 euro was er met achterlaten van de oude groene 10 klepper baksteen (die nogal wat onderhoud nodig begon te hebben) een gokje te wagen. Via het forum kwam ik uit bij scania164 (aka chris the wiz, aka chris 'LPi inbouwen hoor!'), die wel wilde helpen bij het knutselen aan wat dingetjes. Zijn advies:

- carterventilatie vernieuwd
- bovenste motorsteun vervangen (IPD PU ding)
- motorsteun distributiezijde
- nieuw luchtfilter
- nieuwe bougies
- nieuw oliefilter
- olie verversen 10W40
- ATF in de automaat stukje bij beetje vervangen

Zo gezegd zo gedaan. Helaas heeft de geheugenkaart van mijn camera de kont tegen de krib gegooid, dus foto's laten nog even op zich wachten...  :eusa_wall:

De carterventilatie bleek uiteindelijk potdicht te zitten en de ooit soepele leidingen waren veranderd in zwart porselein, de olie en ATF waren niet bepaald fraai van kleur en geur en de motorsteun aan de distributiezijde was meer een rubberaanhangsel (compleet los van de onderplaat) Geen overbodig onderhoud dus...) Gaandeweg is er ook nog e.e.a. aan buis en slang vervangen, die ook redelijk gaar waren... Helaas bleek de aircopomp lek... Duizend bommen en granaten! Maar ook hier draait scania164 zijn hand niet voor om. Komend weekend komt die aan de beurt, tezamen met de onderste motorsteun en de dynamo ('je bent dan toch bezig').

Ook moeten er nog nieuwe bougiekabels in, eentje kwam er in wat teveel stukjes naar buiten. (chris the wiz wist dat echter prima op te lossen)
Motortje roffelt nu fraai en is wat vlotter op het gas. Automaat an sich schakelt prima, geen gekke geluiden of zenuwachtig/besluiteloos gedrag.

Het schakelen loopt nog steeds wel wat heftig (zie https://www.youtube.com/watch?v=wS3vuKHUwiE, dat is nog voor het vervangen van de motorsteunen, zal nieuw filmpje maken ter vergelijking), maar hopelijk gaat dat nog minder worden met het vervangen van de onderste steun; die bleek ook flink gaar te zijn.

Complete lijst aanpassingen:
- carterventilatie vernieuwd
- bovenste motorsteun vervangen (IPD PU ding)
- motorsteun distributiezijde
- nieuw luchtfilter
- nieuwe bougies
- nieuw oliefilter
- olie verversen 10W40
- ATF in de automaat stukje bij beetje vervangen
- nieuwe airco pomp geplaatst (Nissens)
- dynamo vervangen door een getest 2e hands exemplaar
- multiriem vervangen (Gates)
- onderste motorsteun vervangen
- nieuwe verdeelkap + rotor (Bosch)
- nieuwe bougiekabels (Volvo)
- luchtinlaatbuis geplaatst (deze miste bij aanschaf)
- oliekoelerslangen vervangen
- Interieurfilterhouder geplaatst
- relais 103 vervangen
- afgetaaide intercoolerslangen vervangen door blauw do88 siliconensetje
- distributie vervangen (370.000 km)
- klepseals vervangen
- bovenste motorsteun vervangen
- nieuw voorstoelen + achterbank
- brandstofpomp vervangen (Bosch)
- bumper zwart gespoten

maruska

#1
bovenste motorsteun is ook niet zo fris volgens mij...

ik zie het lijstje idd ^^  :eusa_whistle:
Accessoire verzamelaar - Bijna alle essentials in bezit
T-5R

bhengeveld

Die is ondertussen vervangen :D

CorT5

Ja handig mannetje die Chris. Hij heeft mij ook fantastisch geholpen met eerst stage 0 en daarna alles opgebouwd voor stage 2. Hij is voor mij de enige die ik nog aan mn auto laat sleutelen. Er hadden te veel sjaakies en teun de beun gasten aan gesleuteld.
Chris weet wat ie doet en is bovenal eerlijk en gaat net even verder dan een gewone monteur.

Nou fijn dat je auto weer toppie is.

Grt Cor T5

bhengeveld

Nou, die indruk kreeg ik ook CorT5. :)

bhengeveld

#5
Gisteren heeft Scania164 (aka Chris) weer e.e.a. versleuteld

- nieuwe airco pomp geplaatst (Nissens)
- dynamo vervangen door een getest 2e hands exemplaar
- multiriem vervangen (Gates)
- onderste motorsteun vervangen
- nieuwe verdeelkap + rotor (Bosch)
- nieuwe bougiekabels (Volvo)
- luchtinlaatbuis geplaatst (deze miste bij aanschaf)

de bevestiging aan het schutbord van de bovenste motorsteun is binnen, maar daar was gisteren geen tijd meer voor. Ook zoek ik nog verder naar een tweedehands houder voor het interieurfilter... Ik wil best wat neerleggen voor originele volvo onderdelen, maar 30 euro voor een stom stukje plastic.... Neh... Ondertussen loopt de T-5 als een naaimachientje en gaat 'ie als de brandweer. Mooi ;D

To do:
- airco vullen
- ATF verder vervangen
- intercoolerslangen vervangen
- olieslangen vervangen
- aansluiting niveausensor koelvloeistofreservoir vervangen.
- 1x complete olieverversing
- klepseals vervangen
- LPi???
- Nieuw stuur
- rem/koelvloeistof vervangen?

bhengeveld

Scania164 is weer druk bezig geweest: de klepseals + distributieset zijn vervangen. Helaas kan ik nu geen haringen meer roken achter de 850, maar goed, een mens moet keuzes maken.


bhengeveld

Citaat van: pcpg.janssen op 20-05-2016 13:22:15
Komaan, we willen foto's zien  ;D

oké, oké! ;D

Zoals gezegd is Scania164 onlangs druk geweest met mijn zuipschuit. Dat bleek geen overbodige luxe, ook gezien de overal plaatselijk optrekkende mist :D Als vriendelijke service kreeg ik via Whatsapp regelmatig wat foto's van de vorderingen:

Kleppendeksel eraf, nokkenassen eruit:


Nokkenasjes:


Deksel:


Distributie exit:


Dat ziet er weer netjes uit:


Zoek de verschillen...


Nieuwe spulletjes er weer in:


Nokkenasjes er weer in:


Dekseltje erop, riempje d'r bij:


Afstellen (ook nieuwe ringen erin):


Hoppetaa! Scania164 wederom bedankt! Kmstand nu 370.000 Voorafgaand aan deze investering is nog even de compressie gemeten: 10,5 bar, mooi gelijk over de cilindertjes.

elianmars


bhengeveld

De afgelopen tijd ook zelf wat aan de knutsel geweest.

De bovenste motorsteun is na maanden op de plank geplaatst. (geen foto)

Nieuwe, mooie blauwe, slangetjes. Geen foto van slang naar de turbo. Turbo ook even afgesteld volgens 'halve maan principe'.


De onderste was wat  meer prutswerk, aangezien de klemmen van de oude zodanig waren vastgezet dat ik daar onmogelijk bij kon zonder de hele buis er uit te wurmen. Maar uiteindelijk past het.


De beschermkap bleek trouwens een laag blubber te bevatten van heb ik jou daar... Minstens 1 cm dikke drek... Mogelijk ook een reden de onderste silicone intercooler buis monsterlijk goor was. Schrapen maar, hier weer kunststof zichtbaar (en m'n nieuwe krik):


(jaja, ik ben nog op zoek naar een vervangende kap, deze is in Frankrijk achter een stoeprand blijven hangen bij het achteruitrijden, de bevestiging brak af en is door een vriendelijke Franse monteur voor een habbekrats weer vastgezet ;D

De radiateur bleek trouwens tijdens een vorige reparatie niet goed vastgezet te zijn aan de re-zijde (lees: helemaal niet...).
In m'n eentje kreeg ik de moer er  niet af (de bout draaide mee en ik kreeg er geen sleutel tussen. De oplossing: M8 bout en carrosserie ring er overheen. Zit weer redelijk vast, maar hier moet ik nog wel even een extra set handen bij hebben.


Een ander probleem was een pisstraaltje uit de voorruitsproeiers en een plas water rechtsvoor onder de auto bij het gebruik van de sproeiers. Daar zit iets niet goed. Waar het misgaat ben ik nog niet achter, daarvoor moet de koplamp er uit en dat moet ik nog even uitzoeken. Maar ik heb het slangetje naar de motorkap direct op het verdelertje aangesloten. Werkt weer prima :) Ook nog even wat kabeltjes wat netter weggewerkt.


Morgen even de wieltjes uitbalanceren. Zondag nieuw interieur scoren en de komende week een nieuwe brandstofpomp inbouwen, ATF verversen (pakking reeds gescoord, moet nog even een contraptie maken om via de peilstok bij te vullen).

Eind juni gaan we een weekje naar Oostenrijk, dat moet gaan lukken :D

Vulk

Ik zou overwegen om de slangklemmen van de radiator te vervangen ook.
Verder zeer knap werk!

bhengeveld

Citaat van: Vulk op 21-05-2016 08:21:38
Ik zou overwegen om de slangklemmen van de radiator te vervangen ook.
Verder zeer knap werk!

Welke klemmen bedoel je precies?

bhengeveld

Vandaag de ATF laten aflopen en weer met verse ranja-rode Dexron III sapjes bijgevuld. Was een beetje kliederig (ook omdat mijn opvangbak heel iets lek bleek  :eusa_wall:), maar goed te doen met een trechter met lange tuit.  Bak lijkt weer wat vloeiender te lopen, mooi.

Wat ik wel vreemd vind; er kwam ong. 3,8 liter uit; om voorzichtig te beginnen heb ik er 3,3 liter terug in gedaan. Eind gereden, pook met tussenpozen door de versnellingen heen gedaan en niveau gemeten; komt paar mm boven 'hot' uit.

Wat is de makkelijkste methode om een beetje af te laten lopen? (zelf zat ik aan het volgende te denken: ik heb nog een siliconen blaaskatheter liggen, daar kan ik een 60ml. spuit op zetten en wat olie af tappen via de peilbuis)

Noot

ATF zet flink uit als het warm wordt, dus als je warm aftapt en koud bijvult (wat dus meestal gebeurd), krijg je dus volume verschil.