Midden armsteun verstevigen

Gestart door Blok70, 26-08-2016 12:46:01

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Blok70

Mijn V70 (1997) middenarmsteun scheurt/breekt boven de sigaretten aansteker. Die van de achterpassagiers welteverstaan  :(
Ik lees in een paar eerdere topics dat meer / al onze auto's daar last van hebben. De veroorzaker is, overigens, de armsteun zélf; wanneer je deze te hard opent, breken de oren van het plastic huis af. Of ze schuren in:



Toen het spulletje compleet afgebroken was is dat middenstuk van sigaretten aansteker en asbak ook los gaan zitten. Lees; valt eruit zónder de ducttape.
Zie op de achtergrond van bovenstaande foto.....

Ik wil dit beter maken maar verlijmen met harde plastic lijm alléén, zal niet afdoende zijn voor deze kleine ontwerp-misser  ;)

Iemand tips of ervaring?




cornelis-b

Aan de binnenkant verstevigen met koolstofband en een traag hardende epoxy hars, wel eerst even goed opruwen voor de hechting.
Voor ABS controller revisie kan je me een PB sturen, twee jaar garantie op een revisie.

Zeg maar Henk tegen mij


Voorlopig is het water nog diep genoeg om te roeien

Ries van de Zilverschuit

'k Heb het de scheurvlakken ook versterkt met tweecomponentenlijm. Ik weet niet meer precies hoe, maar ik kan me herinneren dat er ruimte genoeg is om het goed te verlijmen en zo te versterken.
Volvo V70 2.5T lpi, 1997, mt, mystic silver
Toyota Previa 2.4 Linea Sol, 2002, mt, grayish blue

henry classic v70

Ik heb aan de bovenkant 2 (mat-zwart gespoten) ijzeren stripjes geplaatst en met kleine zelftappertjes vast gezet in het kunststof (iets kleiner gaatje boren dan de zelftappertjes zijn natuurlijk)
De scheur opgevuld met Sikaflex, zie je niets meer van terug..
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

jvanputten

Aangezien de armsteun van de v70/850 wat aan de lage kant is, zou je ook nog kunnen proberen gelijk profijt van deze situatie te kunnen maken. Namelijk door er bijvoorbeeld een verhoging van een aantal cm op te zetten. hierdoor ben je gelijk van het zwakke stukje af sinds deze dan scharniert op het nieuwe stuk.

Ben zelf nog niet zo ver dat ik het heb uitgevoerd, maar misschien kan je er wat mee.

Miyel

Oud topic, maar al bestaand en snel gevonden...

Ook mijn 850 had dit plastic afgebroken, en dit was al meermaals gelijmd.
Nu heb ik een vervangende middenconsole kunnen bemachtigen welke nog heel is, en dat wil ik graag zo houden.

Hierom mijn vinding om de schade te voorkomen;
- Haal de middentunnel uit de auto en verwijder de middenarmsteun en het scharnier (en het bakje beter ook)
- neem een dikke (RVS) lasdraad van zo'n 2mm, buig de uiterste 2cm om en verhit dit puntje in een gasvlam.
- smelt de hete lasdraad door het plastic net achter de scharnier schroefpunten langs om een gaatje te creëren (boren ging mij niet lukken), zie foto's voor positie.
- neem een recht stuk lasdraad van 10.5cm en buig de uiteinden (0.5cm) iets om zodat ze straks recht voor het gat zitten, buig hem in het midden zover om dat je beide uiteinden in de gaten kunt krijgen. Je maakt dus een omega vorm.
- Frot de uiteinden in de gaten en druk de lasdraad weer recht, let op dat je niet teveel kracht op het kunststof uitoefent door het op de werkbank te laten afsteunen.

Nu heb je een scharnierstop gemaakt die op de stevigere hoeken afsteunt én je armsteun kan niet meer zelfstandig open blijven staan (je moet hem dus vasthouden bij openen) waardoor je hem niet meer per ongeluk naar achter stoot.







850 T-5R (Currently being renovated and modified)
V70N 2.4 T5 MY05 (Gezinsbak)

razorx

Slimme oplossing. Voorkomen is idd beter dan genezen.

T5-4life

C70 T5 coupe LPI 1998 413 dkm
C70 T5 cabrio 2000 236 dkm
S80 D5 2005 325 dkm

henry classic v70

Als de middenconsole nog heel is zou dit een ideale oplossing zijn  :eusa_clap:
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

Miyel

Ook bij een reeds kapotte kan het.. dan breekt het terug gelijmde deel er niet weer uit ;)
850 T-5R (Currently being renovated and modified)
V70N 2.4 T5 MY05 (Gezinsbak)

henry classic v70

....ja klopt maar dan is het vaak dusdanig gebroken dat dit stuk meestal ontbreekt, dan beter een exemplaar die nog heel is  ;D
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4