Koelfan slaat niet aan.

Gestart door j-jk, 30-08-2016 12:30:06

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

j-jk

Ik zit met een vraagje. Momenteel allemaal kleine dingetjes aan het vervangen zoals olietjes etc om mijn volvotje weer betrouwbaar te krijgen. Nu heb ik uiteindelijk ook de water temp sensor vervangen omdat mijn koelfan nooit aansloeg en voor mijn gevoel de motor erg heet werd.
Als ik de plug hiervan lostrok ging de fan direct draaien waardoor ik de schuld bij de sensor legde.

Nu mijn vraag. Slaat de fan zonder gebruik van AC bijna nooit aan of moet ik dieper gaan zoeken naar een probleem?

Ik heb preventief ook alvast maar de thermostaat en de vloeistof vernieuwd.

volvobug

Turbo of non-turbo motor?

Mijn ervaring met de 10V (non turbo) is dat bij goed onderhoud en gezonde motor de fan zelden aanslaat. Alleen zoals je al zegt bij gebruik van de airco of in filerijden met warm weer.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

j-jk

Ik ben de afgelopen dagen door het land gekruist en tot mijn blijde verbazing slaat de koeler toch aan wanneer ik van de snelweg afkom en ineens stil sta voor een stoplicht.
Ik ruik nu ook niet meer zo'n tegen het kokende aan koelvloeistof luchtje, maar ik blijf toch vinden dat dit blok erg warm word en blijft vergeleken bij al mijn vorige auto's.
Nu de airco nog niet werkt is het ook gewoon eigenlijk niet te doen omdat er constant warme lucht naar binnen geblazen word, zelfs als ik alleen de airmix(buitenlucht) schuif open heb staan.

De auto herstart met een warme start nu wel ook veel beter.
Toen ik een tijdje rondreed zonder de temp sensor rochelde hij een beetje als ik bijvoorbeeld van de supermart terug wilde gaan rijden. Terwijl hij normaal direct loopt/start.

Wel ben ik nog nieuwschierig hoe het nu kan dat de temperatuurmeter oploopt wanneer er geen sensor is aangesloten. Is dat een trucje van de computer om alle andere processen in de auto normaal te laten verlopen??

j-jk

Ohja sorry een non turbo

j-jk

Omdat ik het normaliter fijn vind als ik zelf storing zoek om de resultaten van anderen te bekijken bij deze nog hoe ik het heb opgelost.

Ik heb de KVtemperatuur sensor vernieuwd en deze kwam helemaal groen uit het blok, was dus inderdaad aan vervanging toe.
Ook was de verbinding van het relais niet helemaal lekker, deze goed schoongemaakt en sindsdien word de motor niet meer te heet.

Hij rijdt als een zonnetje al de hele winter. hij verbruikt wat olie en water en start met een mooie blauwwitte plof met rook. maar geeft verder geen kik.

hilko73

Lees ik nou echt dat je even zónder temperatuursensor hebt rondgereden?
't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)

j-jk

Zonder niet, dan zou mijn koelvloeistof weglopen. Wel zonder aangesloten te zijn.
Volgens de geleerden hier zou dan de fan op max vermogen moeten gaan draaien. En dat deed hij ook.
Een te koude motor is namelijk (ondanks dat het slecht is ) altijd beter als een kokende motor. En dat deed hij.

Wat is daar zo vreemd aan dan? Was natuurlijk een noodoplossing

hilko73

Om te testen kan het even, maar zo rijden is vrij fnuikend voor de motor hoor. De ecu heeft geen idee wat er gebeurt en op z'n best zit je in noodloop, maar doe je dat te lang dan gaat de boel best stuk.
't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)

j-jk

De volvo is niet mijn dailydriver, dus er is niet veel mee gereden op die manier.
Alleen het noodzakelijke.

Zoals ik al zei had ik liever een koude motor dan een te hete, vond het alleen wel gek dat de temp meter alsnog uitsloeg terwijl er geen sensor meer aanhing