Auto spuiten

Gestart door RickG, 29-04-2017 22:36:18

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

RickG

Hallo,

Mijn auto heeft een verwaarloosde voorbumper en op de motorkap en het dak zitten verweerde plekken. Is het mogelijk om de auto in delen te laten spuiten dus alleen de bumper, kap en het dak (i.v.m. eventueel kleurverschil)? De portieren, de achterklep en -bumper zien er op zich nog prima uit. Het is met name de voorbumper waar ik me aan stoor. Ik heb een 850 met de kleurcode 421.

Bedankt

classicT5

Dat is voor een goede spuiter geen probleem, als ze uitwaaieren heb je geen last van kleurverschil

UserID6342


RickG


san

Ik heb vorig jaar een gedeelte van de volvo gespoten en er komen nu kleine bobbeltjes onder de lak vandaan.Ik heb toendertijd geschuurd,plamuur(polyester),brunox,filler,primer,kleurlak en daarna lak gedaan.Wil dit dus nu opnieuw gaan doen,wat zou de oorzaak kunnen zijn van de bobbeltjes?

classicT5

Denk vocht, hoe lang zit er tussen primeren en spuiten?

RickG

Vocht is wel waarschijnlijk. Ik heb bobbeltjes bij de linkerdakrails, omdat er geen dopjes op de schroeven in de rails zaten.

san

Citaat van: classicT5 op 02-01-2018 21:14:07
Denk vocht, hoe lang zit er tussen primeren en spuiten?
Hooguit een dag of 2..auto stond/staat gewoon buiten op de parkeerplaats,vandaar dat ik ook een schuur oid zoek.

san

Dacht eerst aan de verkeerde plamuur?

bebe66

Brunox over plamuur lijkt me niet juist.

Brunox is een roestomvormer, daar had je het kale metaal mee moeten behandelen....
Volvo V70N 140PK AT 2002
Volvo 855 2.0 T-5 1994-verkocht
Volvo 855 2.5 20v 1994-verkocht
Volvo 855 2.5 10v 1996-verkocht

san

Dus opschuren tot aan het metaal,dan ontvetten en brunox of ander soort roestomvormer erop.En dan pas opbouwen tot de laklaag erop kan.

reneetje

Je zegt het zelf al , roestomvormer ......

Die troep reageert altijd met de laklaag, mooi  spul voor de onderkant of motorruimte mar niet voor lakwerk
_________
(_l_|_,\____\,_
{----__---_(olllllllo)
()_)"""""()_)--"--)_)

cornelis-b

Gewoon het voorwerk door de spuiter laten doen, niet zelf schuren en plamuren. Kost iets meer maar dan weet je dat het goed komt.

Voor ABS controller revisie kan je me een PB sturen, twee jaar garantie op een revisie.

Zeg maar Henk tegen mij


Voorlopig is het water nog diep genoeg om te roeien

V70R^2

Wat Henk zegt ben ik meestal ook wel voorstander van, tenzij je echt weet waar je mee bezig bent is het in deze vaak goedkoop = duurkoop.

Dat sukje garantie is ook erg fijn, mocht dit gebeuren ;)

DriveRR-

Zelf spuiten pakt ook meestal verkeerd uit, knikkerbusje is sowieso amateurwerk. Dit is enkel weggelegd voor vakmensen die alle middelen ervoor hebben, spuiten van een auto is niet eenvoudig.... Verkeerde bezuiniging.