Leven met een Rode V70

Gestart door Ryque, 02-05-2017 19:17:19

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

KIM

0 Bar is echt heel weinig.
Ik had het bij een verbrande klep, echter dat ging niet met zoveel rook gepaard. Er zit niks anders op dan de kop er af trekken.

Wellicht kun je met een endoscoop nog wat zien...

Bereid je maar voor op slecht nieuws...

Vulk

Ai ai ai, van slecht nieuws gesproken. Doet me denken aan een foto van een blauwe 850 T-5 Sedan uit Limburg...
Succes met de oplossing alvast!

classicT5

Maar snap nog niet hoe alle bougies onder de olie komen? Met kapotte turbo is dat te verklaren, maar 1 verbrande klep geeft toch niet dat effect?

)()()sT

Citaat van: Vulk op 20-05-2017 18:45:49
Ai ai ai, van slecht nieuws gesproken. Doet me denken aan een foto van een blauwe 850 T-5 Sedan uit Limburg...
Succes met de oplossing alvast!

U zei?



;D

Maarre... balen. Had je niet nou een ander blok al?

Mathijs.

pff balen zeg, voor de rest wel een erg mooie auto!

KIM

Citaat van: classicT5 op 20-05-2017 18:58:12
Maar snap nog niet hoe alle bougies onder de olie komen? Met kapotte turbo is dat te verklaren, maar 1 verbrande klep geeft toch niet dat effect?

Dat zei ik ook. Ik had geen last van roken maar wel 0 bar op 1 cilinder.

UserID6342

Dat is ruk te noemen zeg :( Maar begrijp ik het nu goed, dat je eerst de turbo hebt laten reviseren voor compressie te meten ? Want dat zou helaas precies de verkeerde volgorde zijn en dat is helemaal k*t nu te noemen. :(. Verdikkie, dan zul je toch de kop eraf moeten halen om te zien wat er nu aan de hand is...

Ryque

Toen de turbo bij Bastian hummel was voor de revisie zei hij wel dat het lager al moeilijk draaide door zware interne vervuiling, dus was sws toch nodig, al was het helaas niet het probleem van deze rookshow.

Ik zit nu in dubio over de volgende stap.
1. Ik kan proberen zelf de kop los te maken, om vervolgens tot de conclusie te komen dat de koppakking of de cilinderkop (kleppen) het probleem is. Of zelfs een scheur in het blok?!
Ik ben helaas zelf niet zo ongelooflijk technisch en ik heb de ervaring gewoon niet om vol zelfvertrouwen te zeggen dat ik zomaar een motor kan uitbouwen.

2. Ik kan de klus natuurlijk gewoon uitbesteden. Ik heb aan een lokale garage een prijsopgave gevraagd om het ene blok eruit te halen en het andere blok erin, samen met nieuwe distributie en koppeling.

Maar dat kan pas medio Juni. Nou is dat op zich prima, maar als iemand van het forum zoiets heeft van, hmm, dat klusje wil ik ook wel, en daar heb ik ook wel tijd voor in Juni, of eerder, Mag je daar zeker een PBtje over sturen!

Tot de volgende update,

Ridder te voet,
Robert
Volvo 944 1997 LPT Mystic silver metallic 426
&
Volvo 855 1995 2.0 T5 Silversand Metallic 419

UserID6342

Aan mij heb je nu even niets, wil het wel doen maar zal pas ver na juni worden dan.....

Ryque

Ok. Zijn er dan nog andere mannen die ik even een Pbtje kan doen?

Of is er een how to om dit te doen ergens op het forum? (ik heb gezocht, maar misschien gebruik ik de verkeerde termen, zomaar mogelijk  :eusa_wall:)
Volvo 944 1997 LPT Mystic silver metallic 426
&
Volvo 855 1995 2.0 T5 Silversand Metallic 419

classicT5

Pim remeeus kan dat ook wel denk ik, maar weet niet hoe actief hij hier nog is. Of Arjen850, kan dat ook vast, weet niet hoe druk hij het heeft.

Ryque

OK, inmiddels weer het een en ander gelezen, heb nu een natte compressie test gedaan om te zien of het de zuiger is of een Cilinderkop probleem. Ook met natte test geeft hij 0,0 bar. Dus nu is de volgende stap kop eraf en laten reviseren?
Volvo 944 1997 LPT Mystic silver metallic 426
&
Volvo 855 1995 2.0 T5 Silversand Metallic 419

classicT5

Ga je niet dat andere blok monteren? Denk als je dat blok hebt liggen en die ok is, je daarmee goedkoper uit bent dan revisie van je huidige kop.

Klinkt in ieder geval dat een van je kleppen # is. Maar snap dan nog steeds niet hoe al je bougies dan onder de olie komen... Misschien verbrande inlaatklep en dat die oilie het inlaattraject in perst? @Kim, zou zoiets kunnen, had jij verbrandde inlaat of uitlaatklep?

KIM

De uitlaatklep was verbrand. Dit kwam doordat de klepstoters de kleppen  niet verder konden terugstellen en de uitlaatklep een beetje geopend bleef. Je krijgt dan het snijbrander effect.
Hij ging daardoor niet roken; alleen op 4 poten lopen en wat minder vermogen leveren. Ik moet zeggen dat ik er ook niet veel meer mee heb gereden; ik was bijna thuis toen ik het ontdekte.

Komt me wel vreemd voor dat er olie uit komt bij een verbrande klep; dan zou er ook olie uit moeten komen bij een normaal werkende motor.

classicT5

Ah ja, eens, dan zou de combi verbrande klep met kapotte schraapveer moeten zijn.