MennoS' BS 854 T-5R AT

Gestart door MennoS, 29-06-2017 09:59:22

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

MennoS

Omdat ik het erg leuk vind om de blogs van anderen te lezen, begin ik ook maar een blog. Ik ben al een tijdje bezig, dus meteen maar een hele lange post :)

Doordat mijn vader altijd voor Volvo gewerkt heeft, is de liefde voor het merk met de paplepel er in gegoten. Zo ben ik via een 3-tal 340's op mijn 22e in het bezit gekomen van mijn eerste 850. Een '92 GLT in Black Stone met creme lederen bekleding en 260.000km op de teller. Uiteraard moest ie wel bij een jonge twintiger passen, dus heb ik hem iets aangepast:

Verlaging
17-inch T-5R-look velgen
Donker getinte ramen
T-5R voorbumper
T-5R achterspoiler
Nieuw model achterbumper met een 2e uitlaatuitsparing rechts er ingelast
Uitlaat links en rechts
Nieuw model deurlijsten
Embleem uit grille verwijderd, spijltjes glad gemaakt en zwart gespoten.

2 jaar later, met 325.000km op de teller, helaas verkocht omdat ik naar het buitenland ging voor studie. Hier wat foto's:






Na mijn studie een zilvergrijze '02 S60 D5 gekocht met 175.000km, nu na 6 jaar 345.000km en hij blijft het doen. Ik denk dat ik deze maar op ga rijden.

Ergens in de herfst van 2016 attendeerde een vriend me op een advertentie van een BS T5-R AT Estate voor een redelijk prijsje. Ik was er eigenlijk helemaal niet mee bezig, maar hij had me overgehaald om toch te gaan kijken. Helaas was de auto helemaal verpest: geen enkel bodypaneel zonder schade, veel interieurdelen kapot, geen Titans, verlaging met aanloop aan alle kanten.. Deze heb ik maar fijn laten staan. Maar het bleef wel erg kriebelen om toch een T-5R te gaan zoeken, liefst een sedan en liefst een zwarte of gele. Graag een opknapper, omdat het een hobby auto moet worden, maar niet afgetrapt en tegen een redelijke prijs.

Nu bleek er bij mij in de buurt een zwarte sedan te koop te staan, dus maar gaan kijken. De auto eens rustig bekeken en op het eerste oog was er veel werk aan, maar was het wel een 'echte' auto. De verkoper was een T-5R enthousiasteling en ik heb hem inmiddels ook hier op het forum gevonden: Rutger Spin (Spin!). Na een proefritje merkte ik dat er echt wel het één en ander niet helemaal goed was aan de auto, maar ja, ik was eigenlijk al verkocht. Nog wat van de prijs af kunnen krijgen en hop, ik was eigenaar van een T-5R!








Bij aankoop:
Technisch:
- kilometerteller gestopt bij 229.000km
- olie piste er onder uit (een ritje naar Limburg op en neer kostte een liter olie)
- hapering bij vollast rond de 3000-4000 toeren
- turbodruk bouwde niet lekker op en bleef steken op 0,4 bar
- 'flutterende' de turbo bij gas loslaten
- auto trilde enorm bij zacht remmen, alsof er een dikke woofer in de kofferbak lag
- vage besturing bij lange bochten
- krakende schokdemper linksvoor
- gescheurd rubber bovenste motorsteun

Interieur:
- scheur in bekleding bestuurdersstoel
- elektrische bediening rugleuning bestuurdersstoel defect
- elektrische bediening gehele passagiersstoel defect
- airconditioning defect
- stoelverwarming beide stoelen defect
- cruise control defect

Exterieur:
- spoiler bevestiging aan 1 kant weggeroest en loslatende blanke lak
- bovenlijst voorbumper in glanzend grijs gespoten
- Titans in verkeerde kleur, beschadigd en loslatende lak
- 2 verschillende maten banden (205/40-17 voor, 205/45-17 achter) van exotische B-merken
- voorbumper gescheurd op de spijlen
- flinke steenslag op motorkap, roest en vogelpoepvlekken
- eigenlijk zou de gehele auto overgespoten mogen worden
- ruitenwisser links mist een gedeelte van raamvlak

Zoals je ziet, ik heb een hobby auto gekocht!  :eusa_dance:
Gelukkig heb ik de ruimte om hem te stallen en heb ik een brug, alle gereedschappen, twee rechterhanden, de kennis van mijn vader en een beetje hulp van Robert DIY op Youtube om hiermee aan de gang te gaan.




Dussss..

Eerst ben ik maar eens begonnen de auto technisch in orde te krijgen, zodat ik er in ieder geval probleemloos mee kan rijden, dan de rest werkend krijgen. Het uiterlijk komt later wel.

Wat ik sinds oktober/november 2016 gedaan heb:

Olielekkage verholpen: leidingen oliekoeler vervangen, aansluiting turboretourleiding afgedicht
met vloeibare pakking, nu bleef het stuurhuis nog wel lekken (rede van de vage besturing)
Volledige grote beurt, inclusief rotor en bougiekabels,  waardoor het probleem bij haperen onder vollast verholpen werd - dit waren de bougiekabels uiteindelijk
Distributieriem, waterpomp, spanrollen vervangen
Alle vacuum leidingen vervangen
'flutteren' van turbo opgelost door een nieuwe turbo recirculatie klep te monteren - hier zat een gaatje in:



Het trillen van de auto kwam door een geblokkeerde remklauw links achter, samen met een lekkende remleiding - remklauw goed schoon- en gangbaar gemaakt en een stuk leiding vervangen.
Ik dacht de airco even te gaan vullen om te zien of die nog werkte, maar er blijkt een dikke aluminium intercooler in te hangen, waarvoor de condensor het veld heeft moeten ruimen.. De leidingen zijn helaas op brute wijze afgezaagd, hier zal ik in de toekomst nog wel een mooiere oplossing voor zoeken.




Ik bleef hierna wel een probleem houden met de turbodruk. Hij is gechipt en dan zou een T-5R volgens internet zo'n 1,1bar moeten geven. Mijn druk bleef echter hangen op 0,5bar, waar 0,75bar standaard zou zijn. Op andere fora werd mij verteld dat de actuator af te stellen is door het stangetje aan te draaien. Dit gedaan, waardoor ik al snel 1,2bar kreeg, maar onder vollast ging hij weer haperen, waarschijnlijk nu omdat de wastegate open en dicht ging. Iets terugschroeven van het stangetje leverde een mooie steady 1,1bar op, nu zonder schokken.
Ik weet dat dit niet de manier is, (kan iemand mij vertellen hoe je de druk wél op de juiste manier kunt afregelen?) maar ik denk ook dat de turbo een beetje op het einde van zijn latijn is - bij vol optrekken bij een stoplicht na even gas te hebben gegeven, komt er een flinke pluim rook uit de uitlaat, ruik je na flink gassen de olie lucht in de auto en lust hij nog steeds een aardige slok olie, ook al lekt hij niet meer. In de toekomst maar eens een turbo-upgrade doen. De vraag blijft natuurlijk waarom de druk in eerste instantie zo laag was..

Goed. Technisch redelijk in orde, nu het volgende: het onderstel. De besturing was erg vaag, door een lekkage van het stuurhuis. Via het forum voor een net prijsje een andere op de kop getikt en ook meteen wat aan de krakende schokbreker gedaan: nieuwe lagers en een paar instelbare Koni sport schokdempers gemonteerd, met de originele veren.






Na uitlijnen en daaropvolgende proefrit merkte ik dat de besturing een stuk scherper was en dat de auto op hogere snelheid begon te deinen achter, door de veel stuggere voordemping. Dus meteen maar dezelfde schokbrekers voor achter besteld en erop geschroefd!




Meteen ook maar de wielen weggebracht naar Wheelcare voor een nieuwe coating. Ik had 2 kromme wielen, flinke stoeprandschade, corrosie, loslatende lak, verkeerde kleur en glanzende afwerking. Die konden dus wel wat liefde gebruiken. Na een weekje wachten kreeg ik 4 z.g.a.n. wielen terug, echt top!







De banden mochten ook wel vernieuwd worden, omdat er 2 verschillende maten oplagen en merken waar ik nog nooit van gehoord had. Een auto met deze potentie kan best een paar goede banden gebruiken, dus tussendoor wat reviews gaan lezen voor de juiste banden. Uiteindelijk ben ik gegaan voor de Goodyear Eagle F1 asymmetric 2, vanwege goede gedrag op nat wegdek en de relatief redelijke prijs vergeleken met de Michelins en Pirellis.


Jammer van die roestige wielbouten, maar dat komt later wel.

Nu zag mn waggie er meteen een heel stuk beter uit:






Nu op naar het interieur:
De kilometerteller was 7 jaar geleden ermee gestopt bij 229.000km, maar ik vond dat ie maar weer eens wat kilometers erbij mocht gaan krijgen. Dus dashboard uit elkaar gehaald, tellers uit elkaar, km-teller blokje eruit en dat ene mini tandwieltje vervangen voor een messing exemplaar. Dan blijft dat tenminste heel.






Alles in elkaar gezet en na een paar kilometer rijden begon alles ineens te werken.



Dan de stoelen. De naad van de bestuurdersstoel was losgekomen en de verstelling van de rugleuning werkte niet meer. Dus de stoel eruit, bekleding eraf gehaald en weggebracht ter reparatie. Meteen de draadjes van de thermostaat van de stoelverwarming verlengd en bevestigd, zodat die ook weer werkt.




Vervolgens de rugleuning open gemaakt om de elektrische verstelling te repareren, wat uiteindelijk erg eenvoudig is, gewoon een stukje van de buitenkabel afhalen, zodat de binnenkabel beter in de motor steekt.




vóór inkorten buitenkabel


na inkorten buitenkabel

De rechter voorstoel had hetzelfde probleem, dus de rugleunig ook maar even open gehaald en gerepareerd.

Het leer van de stoelen kon wel een opknapbeurt gebruiken, dus via Colorlock de juiste leerverf besteld en daarmee aan de gang gegaan. Echt, wat een verschil maakt dat!


voor

na


voor

na


voor

na



Ondertussen ook met de stootlijsten aan de gang gegaan. Deze waren lelijk lichtgrijs geworden. Ik had een nieuwe voorbumper bovenlijst besteld, maar tot mijn verbazing kwam deze als zwarte lijst binnen - nog nooit gezien, maar de dealer zei dat dat de enige is die ze konden leveren.. Die zijn toch altijd grijs geweest op alle modellen?
Maar goed, dan moest ik iets anders verzinnen. Bij mijn oude 850 had ik de stootlijsten gespoten met een structuurverf, wat er er erg goed uitzag, maar aangezien ik niet meer in die branche zit, kon dat nog wel eens lastig worden. Toen kwam ik weer eens een gouden tip tegen op dit forum: Polytrol. Wat een wonderen doet dat spul voor je plastics:



Meteen alle grijze delen meegepakt en alle interieurdelen. Hierdoor begint het interieur er weer aardig op te lijken. Nu alleen de hemel nog, die was gaan hangen toen ik hem met een stoomreiniger wilde schoonmaken..  

Dus heb ik de hemel er vorige week uitgehaald. Het is even werk en een gepuzzel, maar uiteindelijk is ie via de kofferbak er uit gekomen.




Op zich wel een lekkere industriële look zo :)

De stof eraf getrokken en met een staalborstel alle lijm eraf gaan krabben:


Na een uurtje doorbikkelen was dit het resultaat:


Dit is wat ik tot nu toe gedaan heb, zoals je ziet, best veel ;).
Nu op zoek naar een mooie, origineel-lijkende stof en de hemel terughangen, dan is het interieur zo ver klaar.
854 T-5R AT=>MT BlackStone
854 T-5R MT Cream Yellow

T5-4life

Wordt weer een mooie auto  :eusa_clap: :eusa_clap: :eusa_clap:
C70 T5 coupe LPI 1998 413 dkm
C70 T5 cabrio 2000 236 dkm
S80 D5 2005 325 dkm

sander69

zo wat gaaf!!

heerlijk als je dat allemaal zelf kunt.

C70 cabrio D5 2007
V70 R AWD 1997
245 Turbo 1983
Saab 900 Aero classic coupe FPT 1992

UserID6342


cornelis-b

Gaat weer een super mooie wagen worden :eusa_clap: :eusa_clap:
Bumper is goed te repareren, kan je er wel bij helpen. Inmiddels ervaring genoeg met R bumpers.
Voor ABS controller revisie kan je me een PB sturen, twee jaar garantie op een revisie.

Zeg maar Henk tegen mij


Voorlopig is het water nog diep genoeg om te roeien

jas


V70geRwin

Kijk, die is in goede handen  :eusa_clap:

MennoS

Citaat van: cornelis-b op 29-06-2017 12:04:21
Gaat weer een super mooie wagen worden :eusa_clap: :eusa_clap:
Bumper is goed te repareren, kan je er wel bij helpen. Inmiddels ervaring genoeg met R bumpers.

Ikzelf ook hoor, die oude lag in 3 stukken toen ik hem op de kop had getikt ;) Maar bedankt voor het aanbod!
854 T-5R AT=>MT BlackStone
854 T-5R MT Cream Yellow

v0lv0freak

Erg mooi resultaat!

Ik heb hetzelfde probleem met het interieur, welke kleur code heb je besteld?
Dan kan ik mijn interieur ook eens netjes maken :)

v0lv0freak

oow en ik zie een 360 op de achtergrond, leuk!
Een 3 deurs met bodykit?!  :o :eusa_drool:

sander69

Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 13:23:22
oow en ik zie een 360 op de achtergrond, leuk!
Een 3 deurs met bodykit?!  :o :eusa_drool:

scherp!
C70 cabrio D5 2007
V70 R AWD 1997
245 Turbo 1983
Saab 900 Aero classic coupe FPT 1992

MennoS

Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 13:19:31
Erg mooi resultaat!

Ik heb hetzelfde probleem met het interieur, welke kleur code heb je besteld?
Dan kan ik mijn interieur ook eens netjes maken :)

De interieurcode van een T-5R is 3871, dit staat op het plaatje naast de accu, rechts, 2e van boven. Boven het kleurnummer.
854 T-5R AT=>MT BlackStone
854 T-5R MT Cream Yellow

MennoS

Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 13:23:22
oow en ik zie een 360 op de achtergrond, leuk!
Een 3 deurs met bodykit?!  :o :eusa_drool:

Dat is een project van mijn broer: een 360 met B230FT erin, oftewel 2.3 turbo  ;D
Mét bodykit inderdaad ;) Ik zal daar ook eens wat foto's van maken en posten, wel een leuk project, al duurt dat al jaren

Binnenkort moeten we ze maar eens naast elkaar zetten, maar ik denk toch dat de mijne dat gaat winnen..
854 T-5R AT=>MT BlackStone
854 T-5R MT Cream Yellow

v0lv0freak

Citaat van: MennoS op 29-06-2017 13:44:35
Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 13:19:31
Erg mooi resultaat!

Ik heb hetzelfde probleem met het interieur, welke kleur code heb je besteld?
Dan kan ik mijn interieur ook eens netjes maken :)


De interieurcode van een T-5R is 3871, dit staat op het plaatje naast de accu, rechts, 2e van boven. Boven het kleurnummer.

Dus je hebt de verf laten mengen? Want ze hebben ook behoorlijk wat standaard kleuren.

Leuk project die 360! Ik heb zelf ook een sedan met binnenkort een bodykit. 2.3 moet er ook ooit nog in.
Denk eraan bij een turbo blok dat je niet uitkomt met de motorsteun, daar moet je iets op verzinnen.
Op het 300 forum is veel info te vinden. Je bent niet de eerste die een 2.3 turbo gaat inbouwen.
Afgelopen jaar op de VKB was er eentje met een B204GT (204PK 2.0 16V turbo) blok :D

MennoS

Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 14:01:14
Citaat van: MennoS op 29-06-2017 13:44:35
Citaat van: v0lv0freak op 29-06-2017 13:19:31
Erg mooi resultaat!

Ik heb hetzelfde probleem met het interieur, welke kleur code heb je besteld?
Dan kan ik mijn interieur ook eens netjes maken :)


De interieurcode van een T-5R is 3871, dit staat op het plaatje naast de accu, rechts, 2e van boven. Boven het kleurnummer.

Dus je hebt de verf laten mengen? Want ze hebben ook behoorlijk wat standaard kleuren.

Leuk project die 360! Ik heb zelf ook een sedan met binnenkort een bodykit. 2.3 moet er ook ooit nog in.
Denk eraan bij een turbo blok dat je niet uitkomt met de motorsteun, daar moet je iets op verzinnen.
Op het 300 forum is veel info te vinden. Je bent niet de eerste die een 2.3 turbo gaat inbouwen.
Afgelopen jaar op de VKB was er eentje met een B204GT (204PK 2.0 16V turbo) blok :D


Ik geloof dat ik Volvo grijs heb besteld, met de opmerking kleurcode 3871. Exact de juiste kleur. Als je net niet de goede kleur hebt ziet het er niet uit natuurlijk.
Die 360 is van mijn broer, dus ik weet het fijne er niet van mbt de motorsteun. Het blok ligt er al een paar jaar in en hij rijd er ook heel af en toe mee.
Geef mij maar mijn 5-pitter. :)
854 T-5R AT=>MT BlackStone
854 T-5R MT Cream Yellow