Ali Express

Gestart door )()()sT, 18-07-2017 09:35:09

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

)()()sT

Forummers,

ik heb iets besteld op Ali Express... Zo'n ding om uit te lezen, jeweetwelwat.
Nou krijg ik een brief van Post.nl dat ze aangifte moeten doen bij de douane omdat het van buiten de EU komt.
Ik moet aangeven wat het pakket bevat en een kopie van betalingsbewijs bijvoegen (of aanvinken dat het een geschenkzending is).

Wat zouden jullie doen?  :eusa_think:

CiteerHet importeren van producten uit China (een land gesitueerd buiten de Europese Unie) brengt mogelijke kosten met zich mee. De verzendkosten zijn dus niet de enige kosten waar je rekening mee moet houden. Eventuele import kosten zijn mogelijk. Dit zijn kosten die te maken hebben met de import van goederen uit het buitenland waar een waarde beperking op zit. Dit zijn douanerechten (zoals invoerrecht), btw en/of andere invoerheffingen.

Als deze waarde beperking overschreden wordt moet je importbelasting betalen.


De verkopende partij, in dit geval een Chinese webwinkel is verplicht een douaneverklaring (customs declaration) in te vullen en bij je bestelling mee te doen (moet tevens duidelijk zichtbaar zijn voor de douane). De douaneverklaring is vaak een formulier waar omschrijving, aantal, waarde en type zending op is vermeld. Ontbreekt de douaneverklaring of is deze niet correct, onvolledig ingevuld of twijfelt de douane aan de verklaring, dan kan de douane je zending mogelijk openen ter controle en zelf de waarde schatten. Wanneer de douane geen waarde kan vaststellen, zullen ze je per brief je verzoeken de details (uitdraai van een bestelling/rekening/afschrijving) door te geven. Hierdoor kan de levering van je zending nogal vertraagd worden, dit neemt ongeveer een week in beslag.

Als ik bovenstaande bekijk (en de site van post.nl) dan zie ik dat ik enkel inklaringskosten moet betalen als ik het als koopzending aanmerk. Ik zie immers niet of de afzender etc. op het pakket staat dus weet niet of geschenk werkt....

Peultje

Ik zou me kunnen voorstellen dat Ali Express of San Sun (er zal toch wel iets van een afzender op het pakje staan, bij mij altijd wel) zelden cadeautjes geven aan ome Joost. Dat weten ze bij de douane ook en aannemende dat ze daar ook niet helemaal op hun achterhoofd gevallen zijn zou ik me kunnen voorstellen dat ze zich bij een vinkje bij het hoofdje "geschenk" op het achterhoofd gaan krabben en er misschien wel niet instinken. Op een verrassingseffect zou ik niet rekenen. Je bent vast niet de eerste.
Rode V70 R AWD 1999 B5234T8

arjenT5R

Geloof dat t 2% omzetbelasting is die je moet betalen...
tsja dat is t risico van dingen bestellen op ali express...

;D
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

JvW

Bij mij was het geen 2% maar 21%....  :P
En omdat de waarde boven een bepaald bedrag was ook nog invoerrechten.  :'(
Was weliswaar niet via Ali, maar iets vanuit Japan (via Ebay).

Och, als het onderdeel/gereedschap helemaal niet verkrijgbaar is in Nederland dan moet je er soms wat voor over hebben....   ;D

arjenT5R

Ja toen voor die blikkies freon uit de usa ook wel een tientje of 2 moeten bijlappen ja :eusa_wall:
Was t alsnog waard  ;D
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

haasje

Je betaald dadelijk een bedrag aan postnl voor de inklaring (volgens mij iets van €13) en de belasting (21%, omzetbelasting=btw)). Als je het laat aanmerken als schenking komt het erg ongeloofwaardig over en zullen ze hoogstwaarschijnlijk een schatting doen van de waarde en je daarvoor een rekening sturen (is die is vaak veel hoger dan het werkelijke bedrag). Als je niets wil betalen kun je altijd de zending weigeren, je hoeft dan niets af te rekenen.

mehn

En niet te vergeten de kosten die PostNL waarschijnlijk nog doorberekent voor de afhandeling. Bij UPS heb ik daar al een paar keer € 12,50 voor mogen afrekenen.

850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

haasje

dat zijn die €13 inklaringskosten in mijn bericht (bij ems zendingen zelfs €17,50)

)()()sT

Jep, so be it :)
Ik zet er ook gewoon netjes het bedrag en product bij want moet een bewijs van betaling bijvoegen.

razorx

#9
Dit is iets waar je bij een aankoop uit een non EU land altijd rekening mee moet houden.
Het bedrag voor de transporteur varieert veelal tussen de 12,50 en de 17,50.
Douane rechten zijn minder leuk.

Als je een eigen zaak hebt kan je de 21% BTW weer terugkrijgen en valt het allemaal wel mee.
Of kan je een bevriend iemand met eigen zaak wellicht een plezier doen?

razorx

Je hebt dus de volgende kosten als je pech hebt:

1. Bestelbedrag
2. Verzendkosten
3. Invoerrechten
4. BTW
5. Inklaringskosten

Een handige calculator die de bedragen bij benadering geeft vind je op www.invoercalculator.nl

UserID6342

Met het systeem wat bijvoorbeeld Ebay nu hanteert, ben je in 1x klaar en vind het zelf wel makkelijk. Van te voren betaal je alles, je kunt duidelijk zien wat alles kost en je gaat er wel of niet mee akkoord.  Voordeel is dat je dan geen invoerkosten, etc. (dus helemaal niets hebt want die vallen voor rekening verkoper). Sommige bedrijven bij Ali-express doen dit inmiddels ook al, al gaat de zending dan vaak via Duitsland :evil: ;D.

razorx

Ja dat laatste handigheidje is heel leuk. ;D

haasje

Citaat van: Dirk342 op 18-07-2017 14:48:12
Met het systeem wat bijvoorbeeld Ebay nu hanteert, ben je in 1x klaar en vind het zelf wel makkelijk. Van te voren betaal je alles, je kunt duidelijk zien wat alles kost en je gaat er wel of niet mee akkoord.  Voordeel is dat je dan geen invoerkosten, etc. (dus helemaal niets hebt want die vallen voor rekening verkoper). Sommige bedrijven bij Ali-express doen dit inmiddels ook al, al gaat de zending dan vaak via Duitsland :evil: ;D.

Alleen op het moment dat je een rekening krijgt voor je invoerrechten en/of btw moet je dat geld maar terug zien te krijgen, google maar eens naar problemen hiermee.

JvW

En houdt er rekening mee dat dit geintje straks dus ook voor GB gaat gelden....