En het gezeik begint van voor af aan...

Gestart door thuur, 07-12-2005 20:15:57

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

)()()sT

Citaat van: Reitse op 08-12-2005 00:12:10
Thuur, kom maar langs om LMM te wisselen ;)


Ik rijd dagelijks een kleine 200 meter langs je huis (net ook nog dus ;)) misschien heb je er wat aan?? Of de '93-er 20V van paps?

:-*

thuur

Citaat van: 850g3 op 08-12-2005 01:03:35
Thuur, als je in zijn vrij gas geeft, doet hij dat dan wel zonder problemen? Hoor je plofjes uit de uitlaat tijdens het gasloslaten? Rijdt je ook op gas?

Is het iets wat er plots was, of is het langzaamaan erger geworden?

Ik vraag me af of het lekke uitlaatspruitstuk er iets mee te maken zou kunnen hebben.

Nee geen gas ;D

De auto rijdt verder prima (voorbeeldig zelfs voor z'n leeftijd en km-stand), maar het gehakketak als ie koud is is buitengewoon vervelend :P

De motor versnelt in toeren zonder protesteren en heel vloeiend bij gas geven, vandaar dat ik de ontsteking dus niet meteen verdenk.

En ja, plofjes hoor ik wel in de uitlaat, maar dat doen alle Volvo's die ik heb (/gehad). ???


Het is echt plots weer opgekomen, na een paar nachtjes buiten slapen in de vorst :-\



@Reitse en Joost: bedankt voor het aanbod en ik zal Joost eerst PB-en ;D


@Italia: Hmm...... interessant verband leg je daar... Ik kan me alleen niet herinneren wanneer de vorige keer de olie is gewisseld :-[, moet ik thuis ff nazoeken. Verschil is wel dat ik deze keer een halfsyntheet erin heb gemikt, maar ik zie niet waarom dit anders zou zijn. En een kleine 3000 km geleden heb ik die goedkope zooi van de Lidl erin gehad om te spoelen (15W40), hierna had ik echter geen enkel probleem.

Overigens zijn de klepstoters stil direct na het starten! Het tikken begint een minuutje later en is binnen 5 minuten weer opgehouden. Lijkt me ook normaal gedrag ???


Wederom erg bedankt jongens! :D


Gr 8)

Christiaan

Citaat van: Johann op 07-12-2005 20:22:44
Heated Oxygen Sensor faulty.

Thuur kan het zijn dat je i.v.m. die kleine scheur in je spruitstuk een verkeerde meting krijgt van de lambda sensor? Lees: teveel lucht wat de ECU compenseert door meer brandstof in te spuiten? Mogelijk dat bij warme motor de lekkage kleiner is en dan geen probleem oplevert? Ik snap alleen in dat verband het onregelmatige toerental niet helemaal, maar 't is maar een suggestie.
Christiaan

thuur

#18
Nou... issie schoon of wat?



Lambdasonde ziet er ook nog prima uit, geen corrosie of roest en de stekker is schoon.

Drukregelaar is kurkdroog.

Vacuumslangen zijn redelijk (ik ga morgen nieuwe knie-tjes bestellen).


Nog niet kunnen proberen, morgen weet ik meer ;)


Morgen bestel ik ook een nieuwe motorsteun voor onder, en dan kan die erop en het spruitstuk gerepareerd worden. Maar je theorie klinkt wel aannemelijk Christiaan. Maar dan zou de motor dus te rijk lopen ipv te arm. Weet iemand een methode om dat te controleren?


Gr 8)

ed

Door de lambda sonde waardes te meten. Deze hebben een duty cycle van ongeveer 1 seconde, en loopt ongeveer van 0,2 tot 0,8 seconde. 0,2 volt is arm, en 0,8 volt rijk. Kijk hoe de sensor zich gedraagt met een voltmeter of beter een scoop. Dat zegt al heel veel over de toestand van de motor. Als echter je uitlaat lekt zijn de meetwaarden zeker niet betrouwbaar. De sensor meet de hoeveelheid lucht in de uitlaatgassen. Als de uitlaat lek is hoef ik jou niet te vertellen wat er gebeurt. Eerst dus die uitlaat en dan eventueel meten.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

konniekip

Ik denk ook aan een luchtlekkage probleem. Maar als hij valse lucht aanzoog, gaf ie een storingsmelding en dat gebeurt dus niet.. dat is vreemd..

konniekip

ik denk ook nog aan slecht-electrode contact bougies, of loszittende stekkerverbinding inspuitventiel.. Heb dat laatste zelf gehad.. Bij warme motor was er een goede verbinding, bij koude liep ie op 4 poten.

thuur

#22
Citaat van: konniekip op 08-12-2005 22:56:47
ik denk ook nog aan slecht-electrode contact bougies, of loszittende stekkerverbinding inspuitventiel.. Heb dat laatste zelf gehad.. Bij warme motor was er een goede verbinding, bij koude liep ie op 4 poten.

Inspuitventiel: bedoel je injector mee neem ik aan? Zal die ook eens goed kuisen (als ik toch bezig ben :P).. Bedankt voor de tip.


@Ed: bedankt! Da's helder... Ik ga toch stiekem meten denk ik ;D


Gr 8)

[edit] bougies zijn niet zo heel lang geleden vervangen, maar daar zal ik ook naar kijken [/edit]

thuur

Kleine aanvulling:

Citeer
Principle of operation

The HO2S functions only above a certain temperature (approx. 285 °C/545 °F). The normal working temperature varies from 350 to 850 °C (660 to 1560 °F).
When the ignition is switched on, current is supplied to the preheat element, which is of the PTC (Positive Temperature Coefficient) type. At temperatures below the working temperature, the resistance of the element is low and the heating current is high, shortening the heating time.
When normal working temperature is reached, the element resistance increases significantly and the heating current is reduced correspondingly.
Both sensor terminals are connected to the MFI module.
When the engine is running rich (&#955;<1), the oxygen content of the exhaust gases is low or zero and the output signal is approx. 0.9 V.
When the engine is running lean (&#955;>1), the exhaust gases contain excess oxygen and the output signal falls to almost 0.
The change from high to low signal level occurs at the ideal (stoichiometric) air/fuel ratio of 14.7:1.
The MFI module uses the HO2S signal to control the fuel injection so as to maintain this optimum value (&#955;=1).


Nu maar hopen dat m'n testpennen dat overleven :P


Gr :-\

ed

Je kunt op het web ook zoeken op specifieke lambda sensors vwb de aansluitingen. De meesten hebben er tegenwoordig 4, waarvoor 2 voor de verwarming van de sensor worden gebruikt en twee voor het meten van de spanning.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

thuur

Citaat van: ed op 09-12-2005 09:55:18
Je kunt op het web ook zoeken op specifieke lambda sensors vwb de aansluitingen. De meesten hebben er tegenwoordig 4, waarvoor 2 voor de verwarming van de sensor worden gebruikt en twee voor het meten van de spanning.

Ja klopt. De mijne heeft ook 4 pennen (2 voor een gloeidraad i.c.m. een PTC om het prul op minstens 285 gr.C te krijgen) en 2 voor de daadwerkelijke O2 meter. 1 Pen van de PTC ligt aan de massa, dus dat moet ik zo gevonden hebben.


Vanochtend startte de auto weer als een zonnetje 8)
Nou ja, op wat getik van de klepstoters na...

Vooralsnog luidt de (voorzichtige) conclusie dat de LMM de meeste lucht gemeten heeft :P

Straks nog eens kijken of ik nog een foutmelding te pakken heb..


Gr 8)

Hylco

Best leerzaam zo'n topicje. maar kan iemand mij vertellen waar de L van LMM voor staat. Ik kan me zo voorstellen dat de MM voor Motor Management staan. Vervolgens kan m'n garage foutmeldingen uitlezen en kunnen jullie dat op één of andere manier ook. Is dit mogelijk zonder moeilijke apparatuur of moet ik er dan echt een compu op doorlussen?

Daf46

Citaat van: Hylco op 09-12-2005 10:46:01
Best leerzaam zo'n topicje. maar kan iemand mij vertellen waar de L van LMM voor staat. Ik kan me zo voorstellen dat de MM voor Motor Management staan. Vervolgens kan m'n garage foutmeldingen uitlezen en kunnen jullie dat op één of andere manier ook. Is dit mogelijk zonder moeilijke apparatuur of moet ik er dan echt een compu op doorlussen?

Lucht Massa Meter

thuur

Lucht Massa Meter ;D
Dat ding op de foto boven..

Engels: MAF: Mass Air Flow (meter)

Voor heel veel detail hierover: Klik hier


Je kunt je eigen foutcodes uitlezen als je een 850 hebt met de sigarenaansteker links van het centenbakje. Dat is OBD-I. Daarna zijn de Volvo's (en meer merken) geleverd met OBD-II. Daar heb inderdaad een speciaal uitlees-apparaat voor nodig. Staat uitvoerig op het forum beschreven ;)


Gr ;)

italia

/off/
De afkortingen worden je hier ook om de oren gegooit, heb er een half jaar over gedaan om uit te vinden waar CY voor staat, voor diegenen die dit niet weten, Cream Yellow. Voor intimi, Baby Puke......
/ON/