Slecht lopen / niet starten na even uit

Gestart door Wouter1973, 10-06-2018 19:51:36

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Wouter1973

Mijn T-5'je heeft een probleempje dat me iets te vaak terugkeer. Nadat de motor uitgezet wordt en binnen korte tijd (1-2 minuten later) weer gestart wordt, slaat hij wel aan. Maar pruttelt dan wat waarbij hij heel ruw op 500 toeren loopt, en slaat dan af. Opnieuw proberen te starten leidt tot helemaal niet aanslaan, of tot nog een keer hetzelfde euvel.
Pas na een minuut of 5 opnieuw proberen te starten leidt tot gewoon snel aanslaan en goed lopen.
Het maakt niet uit of de auto net 5 minuten gelopen heeft na koude start, of dat ik er al 100 km mee gereden heb. Het verschijnsel blijft hetzelfde.
Ik heb relais 103 al een keer goed gesoldeerd (met name de solderingen van de relais voetjes) en ik heb de EVAP klep losgekoppeld en de slang vanuit het spruitstuk afgedopt. Heeft beide niet geholpen. Ook automaatpook al eens 20 x heen en weer gehaald, maar ook dat heeft niet geholpen.
Ontsteking is geheel nieuw (bougies, bobine, kabels, verdelerkap en rotor) en allemaal van het juiste merk.
Kan het zijn dat toch de benzine injectoren een klein lekje hebben waardoor dit euvel optreedt? Of moet ik het ergens anders zoeken, bijvoorbeeld slechter wordende krukassensor?

MikeyQR

#1
Lekkende injector kan ook die van je LPG.

Sensor kan maar in de meeste gevallen kapt die er helemaal mee.

ruurdp

Ik heb precies hetzelfde bij mijn 10 klepper op gas (omvl dampgas), volgens mij sinds de aanschaf van de auto 4 jaar geleren. Ben benieuwd of iemand suggesties heeft.

ruurdp

Overigens kan ik ook op gas starten en dan start ie altijd bij de 2e gas startpoging. Dat al eens geprobeerd?

Michaell

Zelfde soort probleem had ik ook. Ruw lopen rond de 500RPM en soms ook afslaan bij het ontkoppelen. Motor warm of koud, maakte niet veel uit (al was het warm ietsie minder).
Gehele ontsteking was door de vorige eigenaar om die reden al vervangen. Deed ook niks.
Ook merkte je dat de motor bij mij wat meer dan je van een 5 cilinder mag verwachten trilde bij stationair lopen (deed me denken aan een 4 cilinder motor), ookal zat die op de 850RPM. Dus ik wist dat er iets niet in de haak was. Lambda gaf ook aan bij de gasboer dat de motor arm liep stationair, maar dat de verdamper in orde was.

Bij mij was de oplossing (Ik heb een 10V) om het gasklephuis te verwijderen. Volledig schoon te maken aan de voor en achter zijde. Met name bij het "scharnier" punt zat veel dikke troep. Dit met een spuitbus "gasklep reiniger" en een doek volledig schoongemaakt en ook de gasklepsensor gelijk vervangen. Probleem was gelijk weg.

Het bleek dat in mijn geval ook de gasklepsensor zelf ook niet 100% zuiver meer was na 22 jaar (kreeg soms een error die dan ook weer verdween en een week later ineens weer 1x terug kwam en weer een lange poos verdween). En na 22 jaar vuilophoping de gasklep niet 100% meer afsloot.
Gevolg was dus een vacuümlekkage via de gasklep die niet 100% meer kon sluiten vanwege de derrie met als logische gevolg een te arm lopende motor stationair.

Bij mij gebeurde dit op LPG (OMVL verdamperinstallatie) en ook op benzine (op benzine was het wel minder heftig dan op LPG).

Nu ik dit heb gedaan is het probleem volledig weg. En het voelt ook aan dat de motor ietsje meer power heeft en een mooiere powercurve bij het accelereren.
Ook stationair ronde de 850RPM voel ik geen enkele kleine trilling meer.

Wouter1973

Dank voor het delen. Verschil met mijn situatie is dat het probleem soms optreedt, en dan alleen als de motor kort (1-2 minuten) uit is geweest. Dan start ie wel, maar loopt ruw en slaap af of slaat in het geheel niet aan. Wacht ik iets langer met starten, niks aan de hand. Dan soepel starten en netjes lopen.
Alles wat jij noemt (gaskleppositie sensor, gasklep, etc) is bij mij schoongemaakt, dan wel nieuw.

NinaPaul

Lekkende lpi injector start altijd na de 2e poging (het opgehoopte gas is immers weg gepompt).
"There are also two kinds of truths: truth of reasoning and truths of fact. Truths of reasoning are necessary and their opposite is impossible; those of fact are contingent and their opposite is possible."
-Gottfried Leibniz

BBS

Wat voor gas installatie heb je? LPI??
In dat geval kan ook het onderbreekrelais een stoorzender zijn. Het kan maar zo zijn dat het onderbreekrelais ineens 2 brandstoffen laat inspuiten.
Soms doet die van mij dat ook, dan merk je dat hij begint te stotteren, even op benzine zetten en weer terug naar gas doet de motor weer laten lopen als een zonnetje.
Ik ga binnenkort preventief het onderbreek relais vervangen....
Volvoloos....

Wouter1973

#8
Citaat van: BBS op 11-06-2018 21:10:25
Wat voor gas installatie heb je? LPI??
In dat geval kan ook het onderbreekrelais een stoorzender zijn. Het kan maar zo zijn dat het onderbreekrelais ineens 2 brandstoffen laat inspuiten.
Soms doet die van mij dat ook, dan merk je dat hij begint te stotteren, even op benzine zetten en weer terug naar gas doet de motor weer laten lopen als een zonnetje.
Ik ga binnenkort preventief het onderbreek relais vervangen....
Dat klinkt ook plausibel. Heb een BRC gasinjectie systeem met Genius Max verdamper. Waar bij dit systeem het onderbreekrelais zit, weet ik eerlijk gezegd niet.

BBS

Kun je redelijk rap uitsluiten. Starten en zodra hij begint het stotteren/slecht lopen gelijk op benzine zetten en weer terug naar automatisch LPG.
Als hij dan wel goed loopt dan weet je het ;)
Volvoloos....

NinaPaul

Citaat van: BBS op 11-06-2018 21:32:16
Kun je redelijk rap uitsluiten. Starten en zodra hij begint het stotteren/slecht lopen gelijk op benzine zetten en weer terug naar automatisch LPG.
Als hij dan wel goed loopt dan weet je het ;)

Als een onderbreekrelais stuk is, sturen ze de benzine injectoren niet meer aan. Dus gelijk op lpg zetten, maar dan nog kunnen er zoveel zaken aan de benzine toevoer schelen dat het zeker geen uitsluitsel geeft.
"There are also two kinds of truths: truth of reasoning and truths of fact. Truths of reasoning are necessary and their opposite is impossible; those of fact are contingent and their opposite is possible."
-Gottfried Leibniz

Blackfox

Inderdaad een onderbreekrelais kan nooit 2 ''contacten'' tegelijk maken. het is of lpg of benzine.

razorx

Ik zou hem eerst laten uitlezen.
Wat is de kleur van je bougies?

Wouter1973

Citaat van: razorx op 12-06-2018 17:28:56
Ik zou hem eerst laten uitlezen.
Wat is de kleur van je bougies?
Uitlezen kan ik zelf  :eusa_whistle: Geen foutcodes. En bougies, weliswaar net 1500 km geleden nieuw erin, zijn mooi koffiebruin/grijs en droog.

c70_ibo

Ook wel eens gehad ... Had last van een slecht werkende luchtmassameter