Bad Decision Works - Hoge 240 + Lage 240

Gestart door Barracuda_82, 07-05-2018 11:00:25

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

volvobug

Citaat van: de Boeing op 18-10-2019 10:32:46
Leuk kleurtje dat RAL1002! ga je deze thuis op de stoep spuiten??

Op de auto natuurlijk.
Handtekening? 85011806 en Saffronie.

Barracuda_82

Citaat van: volvobug op 18-10-2019 10:55:17
Op de auto natuurlijk.

Hahahah!

Citaat van: de Boeing op 18-10-2019 10:32:46
Leuk kleurtje dat RAL1002! ga je deze thuis op de stoep spuiten??

Nee. Een bijkomend voordeel van Raptorliner is dat het ook prima met een roller aan te brengen is. Dat ga ik dus doen, want ik heb zelf geen ruimte om te kunnen spuiten en ik wil bij iemand anders niet heel z'n huis/loods/garage vol kliederen met overspray. En voor dit spul heb je ook een speciale spuit nodig, en die hoef ik nu ook niet aan te schaffen.
Johan van Tongeren - www.baddecision.works

de Boeing


Barracuda_82

Het is effe stil geweest, maar ik ben bijna de hele week ziek op de bank geweest. Vandaag nog steeds snot en hoest, maar geen griep meer. Dus weer op kantoor een update aan het typen.

Zondag, net voor ik ziek werd nog een hoop kunnen doen aan de 240. Ik begon vol goede moed om een klein roestplekje op te lossen. Dit was niet eens nodig voor de APK, maar meer om water buiten te houden. Deze plek zat achter de achterbank, in de wielkuip. Mijn vinger met lineaal ter referentie voor de maat. Een klein gat dus:



Maar na wat rond prikken en hameren bleek het toch iets groter te zijn... wederom mijn vinger for ref:



Uitslijpen en bekijken wat de schade is:



Het gat in de rand van de chassisbalk is het ergste, dus die heb ik goed opgelost:



Daarna een plaat er overheen gezet en met de TIG machine vastgezet. TIGgen is zó *** met dit soort werk dat ik nadat ik weer binnen was meteen een MIG machine heb besteld. Ik was het nu écht beu om elke keer weer in en uit die auto te kruipen om elektrodes te slijpen.



Na die puntlassen nog wat verder doorgelast (een fucking uur werk) en met nadenkit alles waterdicht gemaakt. Lekker royaal er op gesmeerd, want de tube was toch al kapot:



Daarna de buitenkant helemaal ontdaan van viezigheid, bitumen en roest om te kijken of daar nog ergens gaten in zouden vallen. Gelukkig was de buitenkant wel helemaal hard. Dus ook helemaal ontroest, in de zincspray gezet en daarna helemaal ingesmeerd met bitumen. Dit kan er weer een paar jaar tegenaan:



En toen was het dinsdag zo ver... APK tijd! Maar strontziek en koortsig op de bank, dus wat nu...? Dus ik heb lekker ouderwets m'n moeder gebeld en gevraagd of ze me van de garage naar huis wilde brengen (normaliter zou ik de fiets achterin gooien en fietsen) en goed ingepakt met een sjaal en dikke jas en snel de auto afgegeven. Helaas haalde ze het die dag niet om de auto te keuren, maar de volgende ochtend goed nieuws: één aandachtspuntje en afgekeurd op een remlichtje en een beetje speling op de voorste lagers. Dat remlichtje bleek een los contact en de lagers op een 240 kun je afstellen (gewoon aandraaien), dus na een uurtje goed bericht dat de auto goed gekeurd is. Hard voor gewerkt, dus een fijn bericht!



Dus weer voldaan terug op de bank onder m'n dekentje. Nu voel ik me weer wat beter en ben ik weer met Fusion360 aan de gang geweest om een badge te ontwerpen voor op de 240:

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

Barracuda_82

Toen ik dus vorige week het tiggen zo beu was heb ik dus een nieuwe machine besteld. Eigenlijk was mijn plan om te sparen voor een degelijke ESAB machine, maar dat zit er financieel voorlopig niet in en zo lang kon ik niet meer wachten. Zaterdagochtend als eerste de nieuwe machine geinstalleerd en mijn laskar aangepast zodat beide machines er op konden:



Ik blijf me verbazen over de kwaliteit en het gemak van deze machine. Ik zal er niet snel dikke H-balken mee aan elkaar kunnen bakken, maar zelfs hier op 6mm staal gaat het nog prima.



Dus meteen goed aan het werk gezet en spacer nummer 1 gemaakt voor de achteras van mijn 240:



Morgenvroeg ga ik verder werken aan de lift kit. Gisteren had ik daar even geen zin meer in en ben begonnen aan de imperiaal voor de 240. Ik heb voor 25 euro een imperiaal gekocht op Marktplaats. Deze is/was alleen voor een Opel Movano en dus 6 keer te groot. Dus ter plekke bij het ophalen al in 4 stukken geslepen en gister op maat gemaakt voor de 240. In de lengte is er een goede meter tussenuit en in de breedte 60 centimeter. Het rek is nu ongeveer 100 bij 170 centimeter. Best netjes nog.

Hij lijkt scheef als je kijkt naar de roofrails van de 240, maar het ding is kaarsrecht en het dak van de 240 blijkt niet recht te zijn. Het midden, waar de roofrails ongeveer begint, is een paar centimeter breder en daardoor loopt de rails ook niet parallel. De rails ga ik dus demonteren, zodat dat niet meer opvalt. Hier het rek nadat ie op maat gemaakt is:



Inmiddels heb ik er ook een "spoiler" op gemaakt en de bevestigingspunten uitgevogeld voor de 3 verstralers die er op moeten komen.



Toen ben ik nog begonnen aan de bevestiging van de imperiaal op de regengoot van de auto. Ik ga hier de beugels voor gebruiken die aan het rek zaten toen ik die kocht. Ik moet er alleen "effe" wat beugels aan lassen die hem vastklemmen. Ik heb hiervoor het ontwerp afgekeken van de originele 240 dakdragers van Volvo die ik nog ergens in een hoekje had liggen.

Eén klaar, vijf te gaan:



Deze bevestigen dus zo aan de regengoot:

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

Barracuda_82

Net voor de Zweedse les even tijd gehad om te beginnen aan de balk waar de verstralers op bevestigd worden. De voorste zijkantjes worden opgevuld en daartussen klemt een koker waar de verstralers op kunnen. Deze is verstelbaar, zodat ik de boel netjes uit kan lijnen met de spoiler:

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

760Turbo

855 T-5 aut. 1995 Lpi  420

arjenT5R

Lekker bezig weer kerel! Goed dat je ook aan de mig bent ideaal voor plaatwerk :) wat is het voor machine geworden ?

Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!

Barracuda_82

Citaat van: arjenT5R op 29-10-2019 00:19:09
Lekker bezig weer kerel! Goed dat je ook aan de mig bent ideaal voor plaatwerk :) wat is het voor machine geworden ?

Een simpele Giant Super MIG180. En ik blijf me steeds verbazen over hoe goed ie bakt.

Over bakken gesproken: vandaag leek het ook wel weer om te bakken. Het is dat het maar 12 graden was, maar desondanks zó lekker in het zonnetje!



Dus lekker in de zon het hondenrek, handgrepen en hemeltje los gehaald om de dakrails te kunnen verwijderen:



Daarna de zes poten voor de imperiaal afgemaakt en aan het ding bevestigd:



En later weer een beetje zwart gespoten en de verstralers er op gemonteerd:

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

Barracuda_82

Weer een stapje dichter bij de verhoging van de 240. De veer spacers zijn nu voor beide kanten klaar (dat ronde ding) en voor 1 kant heb ik een deel van de demper spacer gemaakt. Dat zijn die twee verticale stukken 6mm staal aan de voorkant. Daar komt nog een dwarsligger onderin, zodat ie daar heel stevig is en goed tussen de draagarm geklemd kan worden. En bovenin wordt de demper opgesloten met een nog te draaien aluminium bus.



De wielen zijn zojuist ook bij de bandenboer afgegeven om de banden er af te halen. Zodra dat gedaan is ga ik ze even licht opknappen en zwart spuiten en dan kunnen ze weer terug voor de Yokohama Geolandar A/T G015's in 235/75 R15.
Johan van Tongeren - www.baddecision.works

Barracuda_82

Zo, de liftkit is klaar. Die ronde dingen links zijn de spacers voor de veren (3 inch), die dingen met die gaten rechts is om de dempers te spacen (2, 3 of 4 inch) en die twee bussen vooraan zijn de stukken die ik tussen de voorste schokbrekers moet lassen.



Om dat lassen makkelijker te maken en te zorgen dat alles nog steeds recht is na het lassen heb ik een fikse doorn gedraaid die precies in die veerpoten past:



De voorkant, die op bovenstaande foto in de klauwplaat zit, heeft een hoek van 45 graden, waardoor alle eventuele troep ook meteen uit die bussen geschraapt wordt.



Toen ik dat allemaal klaar had, heb ik de 240 op bokjes gezet zodat ik vandeweek (dinsdagochtend als het weer mee zit) de achterste spacers kan gaan monteren en de voorste veerpoten kan gaan demonteren om ze te lassen.

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

V70R^2


Barracuda_82

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

Barracuda_82

Maandagavond heb ik de Virgo velgen opgehaald bij de bandenboer, die er de banden af gehaald heeft, zodat ik ze eerst effe op kan knappen en een ander kleurtje kan geven. Dus even snel door de straalcabine en een pot hamersla zwart gehaald en er op gekwast. Geen mooi strak resultaat, maar van meer dan een meter afstand zie je dat toch niet. En het past ook wel bij de no-nonsense uitstraling die de auto moet krijgen:



Ik krijg net ook een appje dat mijn terreinbanden aangekomen zijn, dus zodra de velgen klaar zijn kunnen ze terug naar de bandenboer om de grote banden er om te draaien. Hopelijk lukt me dit vrijdag.

Nadat de velg in de verf stond ben ik begonnen aan de voorste veerpoten, waar nu nog veruit het meeste werk in gaat zitten. Alles aan deze auto zit knettervast (geroest), maar ik heb uiteindelijk alles los gekregen. Alleen de remleidingen nog niet allemaal, maar daar ga ik nog even de tijd voor nemen, want ik heb geen zin om die ook allemaal te moeten vervangen als ze kapot draaien.





Daarna begonnen aan de achteras. Daar is het alleen een kwestie van 1 gaatje boren voor de demper-spacer en de rest is alleen montage:



Met de as opgekrikt tot het punt dat ie de auto van de bokjes lift (dus de uiteindelijke stand als ie op de grond staat) geeft deze hoogte met de winterband:



Toen het begon te miezeren weer terug naar binnen om aan de voorpoten te werken. Eerst die roestige platen wegslijpen. Nergens voor nodig:



Daarna de veerspanners er op:



En de topmount en alles er af, zodat de demper er uit gedraaid kan worden (die ligt los in die buis, en wordt door een opsluitmoer op z'n plek gehouden):



Daarna de buis afgetekend en doorgezaagd:



Ik heb de doorn van de vorige post nog aangepast met een stuk M12 draadeind, zodat ik hem er altijd uit kan draaien, mocht ie vast komen zitten in de buis door het uitzetten van het lassen, of als ik per ongeluk iets te diep las (het is gewoon staal en geen alu, dus kan ik aan elkaar braaien). Ding in de buis gestoken en het voorbereide stukje pijp er tussen gelast:



Naast de rechter veerpoot, die nog niet aangepast is, zie je het verschil (let op de veerschotel):

Johan van Tongeren - www.baddecision.works

volvobug

Lekker bezig Johan, ook fijn altijd lekker veel plaatjes  :D
Handtekening? 85011806 en Saffronie.