Offtopic: S80 2.4 170pk loopt warm zeer onregelmatig

Gestart door Died850, 07-04-2020 21:55:37

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Died850

Ik weet dat het geen P80 platform wagen is maar zie wel vaker andere technische problemen met Volvo's langskomen in dit topic ;D, en er is hier nou eenmaal veel kennis ;).

Ik heb een S80 2.4 170pk MT my2000 die bij warme motor zeer onregelmatig loopt. Toerental blijft volgens de teller gelijk maar motor slaat over zo lijkt het en begint te pingelen.
Uiteraard uitgelezen en daar kwam pingelsensor waarde niet aannemelijk naar boven. Pingelsensor vervangen voor een nieuwe origineel Volvo maar mocht niet baten.
Ik verdenk zelf de VVT poelie aangezien hier behoorlijke speling op zat bij het vervangen van de distributie maar weet dit niet 100% zeker of het de oorzaak is.
Bij koude start, start de S80 normaal en loopt prima. Vermogen is onder de 3500rpm niet enorm en er boven aanzienlijk beter
Co is met meten ruim 7% in het extreme geval met stationair. Op toeren is het perfect.

Wat heb ik gedaan:
-solenoid VVT gewisseld
-pingelsensor vervangen nieuw origineel
-bougies vervangen nieuw origineel
-olie+
-lambdasonde vervangen origineel denso
-Distributie met originele tool en volgens VIDA specs.
-vacuum vervangen
-bobines uitgewisseld
-lucht+brandstoffilter vervangen

Waardeer alle tips en tricks :).

Taranis

Heb je 1 of meerdere lambda sondes vervangen?

Ik heb dit bij mijn MY00 C70 2.4T ook gehad, zelfs na een nieuw gasklephuis (die mis ik nog in je rijtje). Alleen de voorste sonde vervangen bood geen soelaas, ook al kan het volgens de geleerden niet: de achterste was de boosdoener.

Died850

Alleen de voorste inderdaad. Achterste dacht ik niet gelijk aan als boosdoener maar ga er naar kijken in dit geval! Gasklephuis is ook niet gewisseld. Lag er wel eentje achterin bij aankoop dus denk dat ze die al eens hebben gewisseld. Dank voor de tips.