OBD2 scanner

Gestart door solexpaul, 23-09-2007 11:11:54

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

solexpaul

Hallo allen,

Op marktplaats.nl staan diverse apparaatjes om OBD2 uit te lezen en te resetten. Ook waarbij gemeld wordt dat het werkt op onze Volvo's.

Mijn 2.4 benzine uit 2000 heeft in ieder geval OBD2 en ik wil zo'n apparaatje aanschaffen. Kost nog geen EUR 100 dus drie keer laten uitlezen en je hebt het machientje eruit.

Is er iemand die ervaring heeft met de diverse OBD2 uitleesapparaatjes?

Alvast bedankt voor de reacties.

Groet,

Paul
940 B230FB ZF4HP22 donkergroen metallic 1992
Prius Business edition 2006
Mercury Sable 3.8 LS (langlopend reparatieproject) 1992

b0nkolok

Citaat van: solexpaul op 23-09-2007 11:11:54
Hallo allen,

Op marktplaats.nl staan diverse apparaatjes om OBD2 uit te lezen en te resetten. Ook waarbij gemeld wordt dat het werkt op onze Volvo's.

Mijn 2.4 benzine uit 2000 heeft in ieder geval OBD2 en ik wil zo'n apparaatje aanschaffen. Kost nog geen EUR 100 dus drie keer laten uitlezen en je hebt het machientje eruit.

Is er iemand die ervaring heeft met de diverse OBD2 uitleesapparaatjes?

Alvast bedankt voor de reacties.

Groet,

Paul


Lijkt me bijna niet mogelijk om een app. van 100 euries voor onze roffels te gebruiken. Nooit van gehoord. We lezen codes d.m.v. de stekkertjes makkelijk uit (KGH = kost geen hol).
Jan, meer dan 35 jaar Volvo gek

solexpaul

Uitlezen met knippercode werkt helaas niet bij een OBD2 auto zoals de 2.4 motor uit 2000........
940 B230FB ZF4HP22 donkergroen metallic 1992
Prius Business edition 2006
Mercury Sable 3.8 LS (langlopend reparatieproject) 1992

Misha

Citaat van: solexpaul op 23-09-2007 11:11:54
.... Kost nog geen EUR 100 dus drie keer laten uitlezen en je hebt het machientje eruit.

Kost het geld dan om het uit te laten lezen ? :o

Je hebt wel kabels in de handel voor een paar tientjes en op Internet zijn ook wel zelf-soldeer schema's voor OBD2-interfacing te vinden.
En een stuk OBD2 software is ook wel te bekomen...
Probleem is dat wat ik tot nu toe heb gezien, eigenlijk alle algemene dingen wel kan maar juist de specifieke dingen zoals het lampje resetten en zo niet ukt

Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

Rai

Ik heb via ebay in duitsland zo'n kabel gekocht, inclusief software. Ik kan daar mijn 850 (met OBD bijna 2) voor een groot deel uitlezen en in ieder geval ook het servicelampje resetten. Ik kan alleen hiermee niet mijn motronic 4.3 uitlezen, dat schijnt analoog te kunnen. Ledje en weerstand ligt al thuis hiervoor.

De software die ik heb gaat tot en met volvo's van '98, dus daar heb je niet veel aan, maar ik wil er maar mee aangeven dat het wel degelijk kan werken.

Gr  :)

-D©©©L-


Rai

#6
Link(je) ;D:

LINK


razorx

Duizend maal dank!
Zojuist besteld ;D

Rai

Citaat van: razorx op 05-10-2007 22:42:33
Duizend maal dank!
Zojuist besteld ;D
1x is wel genoeg, kan één van de andere naar de moderators voor het netjes maken van mijn link  ;)

Arcadia

OBD2 uitleesapparaatjes zijn hier in NL ook gewoon voor 99 Euro te koop, ze staan bijv. altijd in de Toolspecial van Harrems Tools (een groothandel die aan iedere automaterialenzaak in NL levert)..

Werken prima..

LekkeRRRR

Het apparaatje hier aangeboden:

http://www.tradera.com/auction/auction.aspx?aid=65909601

is hetzelfde als de onderste op deze pagina:
http://www.ilexa.co.uk/acatalog/volfcr.html

Bieden op Tradera is niet mogelijk omdat de verkoper heeft ingesteld dat alleen Zweden mogen bieden.
Ik heb de verkoper gemaild (Jarmo Renner, info -at- elektroniknytt.com) en hij wilde wel naar NL leveren.
Kosten incl. verzending naar NL was bij mij 610 SEK of 65 Eur.

In ieder geval kan ik nu mijn servicelamp resetten. En daar was het om begonnen.

;)/jan



erikdb

We zijn 14 jaar verder, maar ik heb eigenlijk dezelfde vraag als degene die dit topic startte: wat zijn de ervaringen met diverse (goedkope) OBD2 lezers die je online kan kopen?

Deze staat bv op bol.com, 28 EUR: https://www.bol.com/nl/nl/p/dynabright-obd2-scanner-voor-auto-uitleesapparatuur-auto-storing-zoeken-diagnosecomputer-obd2-uitleesapparatuur-obd/9300000044703005/?bltgh=pnQePZTpr6w-klNVvchP5w.2_17.18.ProductTitle

Het is tegenwoordig een apart kastje met eigen interface, dus je zou geen software meer hoeven te installeren op je eigen laptop. Maar kan me zo moeilijk voostellen dat zo'n kastje mijn wagen begrijpt...

KIM

Hij leest ook alleen EOBD foutcodes (=Motormanagement)

erikdb

Directe aanleiding is het ABS lampje. Vorig jaar brandde die ook, en toen heb ik eerst een tijd zitten klooien met de module voordat Knip de foutcodes uitlas en het probleem bij de sensor linksachter bleek te zitten. Dat wil ik dit jaar slimmer doen. 

Ik ben nu voor deze bluetooth versie gegaan: https://www.bol.com/nl/nl/p/obd2-scanner-bluetooth-elm327-obdii-auto-computer-uitlezen-car-reader-diagnose/9200000079793641/?Referrer=ADVNLGOO002060-G-122163542584-S-1039332616229-9200000079793641&gclid=Cj0KCQjwqp-LBhDQARIsAO0a6aKuVqO7EexSxSm49Hm0lns-fQtadW8GND2bdv5ET2hsFQ3nW5rUQIgaAjgrEALw_wcB

Zaterdag zou die aan moeten komen, ik laat weten of het werkt.

hilko73

Afhankelijk van je auto werkt zo'n dongel prima met de 850-OBDII app.

En die app zorgt dus dat er iets gelezen wordt, de dongel is alleen maar het doorgeefluik.
't Is een soort van systeem! (© Buurman & Buurman)