Wordt de 850/X70 classic antiek? (samengevoegd)

Gestart door b0nkolok, 12-06-2005 20:56:26

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Reitse

je hebt het toch duidelijk over de T5-R die classic gaat worden :P

Derks

Citaat van: Reitse op 13-06-2005 19:00:00
o ja, wist niet dat er een jaartalrestrictie zat op de blauwe platen. Dacht dat voor alle voertuigen gold die vrijgesteld werden van wegenbelasting vanwege de bereikte leeftijd.

Als je ze echt wil, dan kan je altijd nog een taxibedrijf beginnen ;)


gr derks

Rsport

#17
Citaat van: Reitse op 13-06-2005 19:29:06
je hebt het toch duidelijk over de T5-R die classic gaat worden :P

:P :P


In die post waarop ik doelde had ik uitgelegd dat elke auto van 25jaar oud of ouder een klassieker is. Maar dat niet al die auto's ook meteen classic zijn (met classic doel ik dan op dat ze financieel gezien waarde hebben als zijnde "gewilde" auto)  omdat niet al die auto's bijzonder zijn. Om classic te worden moet zo'n auto toch echt "speciaal" zijn, bv omdat ie ineen gelimiteerde oplage gebouwd is of omdat het een icoon is (denk aan de VW kever, de VW bus of een Volvo 240)

Een T5-R is wel "speciaal" een 2,5 10V niet. Beide zullen ze klassieker worden zodra ze 25 jaar oud zijn, maar classic zal mijn inziens alleen de T5-R zijn, maar wie weet loopt het wel anders en wil tegen die tijd iedereen een 850 2,5 10V. en zitten ze alsnog goed (lees: classic) ;)

Sentimentele waarde zullen ze allebei hebben voor de eigenaren, dat ongetwijfeld.

Jan_D.

Al genoemd maar idd heel belangrijk: verschil tussen feitelijke waarde aan de ene kant en de moeite die je moet doen om de wagen in goede conditie te houden.
De onderhouds- en reparatiekosten per jaar van een oudere auto kunnen de economische waarde flink overschrijden. Als je dat ziet, begin je wel eens te twijfelen. Heb je dan ook nog weinig tijd en of ruimte om te sleutelen dan neemt de lol wel af. Dat was voor mij destijds reden de 480 (volgens de 480 club een " Born ;)  Classic" weg te doen.   Toch is het een leuke auto!
Persoonlijk denk ik wel dat de gemiddelde leeftijd van de 850 en V70 classic hoger zal komen te liggen dan die van de 480. De echte Zweden zijn veel beter dan de Nederlandse Volvo's.

Jan



Reitse

Heb er zeker wel over nagedacht. Alleen als de reparaties echt te heftig worden (serieuze motor- of exterieurschade) dan gaat ie eruit en komt er een V70N D5 voor terug. Zolang de kosten bij de normale kosten blijven van de beurten; niks aan de hand.

b0nkolok

Citaat van: Claudia op 15-07-2006 19:34:53
Naarmate de 850 ouder wordt (14 is ie inmiddels), mezelf toch geregeld afgevraagd (vooral als ik weer langs de Volvo-dealer reed, of een erg mooie V70 passeerde).....wat gaan we doen met de 850?

Niet dat er nu iets niet goed mee is.....maar stel dat er nu een dure reparatie aan zou komen.
Wat dan?

Tóch voor een vervolg op de 850 gaan....een S- of V70?
Of ervoor gaan om van de 850 een klassieker/oldtimer (klinkt wat minder vriendelijk, vind ik) te maken.....en bij een eventuele duurdere reparatie kosten noch moeite sparen, omdat ie nog (minstens) 20 jaar mee moet/kan? Dan maar met een nieuw blok

Je ziet genoeg 2- en 7-series rondrijden nog....dus moet geen probleem zijn, denk ik.
En met de liefde voor het beest zit het ook wel goed......moet er niet aan denken hem ooit weg te doen (nogmaals...die XC90 wil ik voor erbij, he? 8))

Hier dwarrelen toch wel wat V70-folders.....maar nee.....het idee om over 10/15 jaar nóg in de 850 te rijden maakt me nu al blij!
Hij blijft! :)

Denken jullie (de 850-rijders) er ook weleens over na?
(wilde er geen poll tegenaan gooien  ;D)


T(h)uurlijk blijven ze, want het alternatief om het bij Volvo te houden, zie ik mijn broer in een nieuwe V70 regelmatig balen over de kwaliteit. Nota Bene pas 2 jaar oud en voortdurend in het 'ziekenhuis'.
Wat zijn mijn twee roffels dan toch 'lekker'. Vooral als broertje es een ritje maakt in de 11 jaar oude groene met 385 k.  Reactie van hem: "#@^*#@, wat een beest".  ;D ;D
Jan, meer dan 35 jaar Volvo gek

Reitse

Citaat van: Claudia op 15-07-2006 19:40:07
Maar dan kies je er niet bewust voor om kosten noch moeite te sparen, er een klassieker van te maken.

Je houdt hem dan gewoon tot ie 'op' is.
Klopt, maar het is nog maar 9 jaar dus dat moet ie wel kunnen halen... ;)

Turbobiker

En 'grote' reparatie valt volgens mij ook wel mee. Een nieuwe oude motor kost zo een duizend euro en inbouwen ook zo iets. Wegdoen en een andere auto kopen loopt al snel een stuk meer in de papieren...

En wat gaat er nu echt kapot?
De Tussenpaus

BenC70ES

Indd. denk dat de meeste dan toch veranderen uit nieuwsgezindheid...

Citaat van: Jeremy Clarckson
It's the fuel of Satan man!!!!!

The Saint

Ik heb het hier al eerder getypt maar: Als je een klassieker wilt rijden moet je:

-of zelf kunnen sleutelen
-of een flinke zak geld hebben
-of niet hechten aan betrouwbaarheid (kan als je bijv. meerdere auto's of een makkelijke werkgever hebt  ;))

Voor de rest zou ik zeggen: Keep 'm rolling  ;)
No shirt no shoes, no pinball

FGG

Toevallig vanavond nog besproken met Ira. Stel, we zouden nu geld hebben liggen om een andere auto te kopen. Wat zou 't dan worden? Ik denk dat hier dan eerder een jongere 850 zou verschijnen dan een classic V70. We vinden de 850 toch mooier. En wat rijdt 't toch heerlijk. Morgen moeten we weer 720km! (voor de lol ;D)

Citaat van: LarsDan ga je toch iets langzamer...
Moet ook wel met 100pk minder :eusa_think:

The Saint

Ik spreek uit ervaring als ik zeg dat mijn V70 toch een stuk minder storingen heeft dan mijn 850 had. Maar goed, dat hoeft niet altijd zo te zijn natuurlijk.

Een echte klassieker vind ik de 850 overigens nog niet, maar dat "is heel persoonlijk natuurlijk"  ;D

Cadillac Coupe de Ville Convertible van 1971, Volvo 1800S van 1968 en een Kever Cabriolet uit 1978 zijn in mijn ogen wel echte klassiekers. Ik heb ze gehad, en ik vond dat mijn lijstje hiervoor wel opgaat: of kunnen sleutelen, of geld hebben of niet hechten aan betrouwbaarheid.

Uiteraard betreft het hier slechts mijn mening  ;)
No shirt no shoes, no pinball

johan283

Citaat van: Reitse op 15-07-2006 20:13:48
Citaat van: Claudia op 15-07-2006 19:40:07
Maar dan kies je er niet bewust voor om kosten noch moeite te sparen, er een klassieker van te maken.

Je houdt hem dan gewoon tot ie 'op' is.
Klopt, maar het is nog maar 9 jaar dus dat moet ie wel kunnen halen... ;)

Ik ook, heb nu net een boel geld geinvesteerd ;D Wil ik nog even plezier van hebben  :P

Sbv

Ik loop soms wel eens met het idee om de 850 voor wat moderners in te ruilen, heb onlangs bijna een V70R AWD gekocht maar toch twijvels gekregen en het niet gedaan. Misschien nog eens een V70n als volgende. Het rijdt wel heel erg lekker zo een D5 automaat.

Voorlopig nog maar even met de 850 door

FGG

Citaat van: The Saint op 15-07-2006 22:57:50
Een echte klassieker vind ik de 850 overigens nog niet, maar dat "is heel persoonlijk natuurlijk" ;D

Cadillac Coupe de Ville Convertible van 1971, Volvo 1800S van 1968 en een Kever Cabriolet uit 1978 zijn in mijn ogen wel echte klassiekers.

Ik dacht dat we 't over Volvo's hadden. Zo wordt 't inderdaad anders: Ford Mustang 1965!

(morgen kun je ons weer spotten in Alkmaar ;) )

Citaat van: LarsDan ga je toch iets langzamer...
Moet ook wel met 100pk minder :eusa_think: