Help, de airco is stuk!

Gestart door 2.0keijzer, 08-05-2003 15:38:10

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

micdee

Bij mij sloeg de pomp niet meer aan..... bij mij bleek de Lagedruk schakelaar/sensor kapot... zodra deze kortgesloten werd werkte de airco... maar ondanks het kapot zijn, ging bij mij geen lampje van de airco branden, pas als ik de airco via de knop uitzette ging het lampje branden.

Maar uhm ed, mij is niet verteld dat het doorverbinden van de LDsensor bevriezing zou opleveren... ik heb het alleen niet gedaan omdat je dan geen vangnet meer hebt en dus iets meer kapot had kunnen maken.

ed

De lagedruk schaelaar werkt bij de 850 in feite als een temperatuur schakelaar. De verdampingstemperatuur van het gebruikte gas is 1 op 1 te relateren aan de druk (zijn tabellen voor). Door de LD schakelaar uit te laten schakelen op 1,3 bar, en weer in te laten schakelen op 3 bar regel je de temperatuur steeds terug tot ongeveer nul graden (1,3 bar). Als je de drukschakelaar kortsluit zal de druk steeds verder terug lopen, waardoor uiteindelijk het systeem bevriest. Dat duurt wel even. Wat de gevolgen zijn van een bevroren installatie weet ik niet, maar goed zal het niet zijn.

Mijn drukschakelaar schakelt niet op 1,3, maar op 1,5 bar. Hierdoor schakelt de pomp te snel, en wordt de airco niet zo koud als zou moeten. Juist het verlagen van die laatste 2 tiende bar duurt even, waardoor de pomp nu veel te snel weer afschakelt.

850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Zippo

De airco doet 't weer!!!! ;D
Ik heb er een nwe pomp opgezet, zo'n 2 uur werk.
Is wel te doen, als je maar goed gereedschap hebt! ;)
Gelijk ff een grote beurt erbij gedaan.

Zippo.

Adri

Ik heb hetzelfde probleem maar door de airco een minuutje uit te schakelen krijg ik de boel weer aan de gang voor onbepaalde tijd. Ik twijfel dus over vervangen van de pomp.... Ik heb een hoop gereedschap maar geen brug. Is het dan wel te doen? En wat zijn nu de kosten van de pomp + watjenogmeernodighebt?

Ik vind het nog steeds vreemd dat zo'n pomp/koppeling niet voor een reeel bedrag te reviseren is.