Binsbergen stelt zich ook maar voor...

Gestart door binsbergen, 30-03-2007 17:45:42

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

binsbergen

Dag mede-forummers

Na het met plezier lezen van vele voorstellingen zal ik dat ook maar even doen.

Mijn naam is Remco, op het forum beter bekend als Binsbergen (da's m'n kat)
Ik kom uit het midden des lands.

Vorig jaar hebben we met een 3-tal vrienden besloten allen een andere asfaltvreter te kopen. De 1 kreeg kinderen, dus ruimte nodig. De andere honden, dus ook ruimte nodig. En ik vreet kilometers en grote auto's.
Het werden dus 3 850 Estates op gas (1tje op G3, cheap-ass)

Maar om op de mijne terug te komen:
het is een 850 Estate 2.5 10v (93) op lpg geworden met slechts 243.000km
in de prachtige kleur, nautical blue (vers gespoten met extra metallic dus glimmen..)
De vorig eigenaar had net 4 nieuwe 17 inch bling-bling wielen gekocht in de stijl van de R-wielen. Maar dan net anders en errug mooi!
Ook een verlagingssetje was aangebracht, echter inmiddels verwijderd doordat de nederlandse staat ook in Nederland wil skieschansspringen  >:((drempels in overvloed) Ook liepen ze voor aan bij max insturen.
Er komen banden op in een iets plattere maat zodat de verlaging vooraan weer teruggeplaatst gaat worden. Want het stond zo mooi ;D
Inmidels is de auto grondig aangepakt. Een korte opsomming
-Compleet kalfslederen interieur geplaatst (errug mooi hoor)
-Neus van nieuw model geplaatst
-Alles meegespoten (ruitensproeiers, kofferklep slotplaat, dorpels etc)
-Deurgrepen V70 geplaatst in kleur. Tevens slot LV laten vervallen (toch AB)
-dubbele zonnekleppen met verlichting li + re uit V70
-Nieuwe verdamper (trekt ie weer beter)(nog mee bezig)
-Complete Hi-fi ingebouwd incl subwooferkistje (beetje sjonnie maar wel leuk)
-Achterspoiler in kleur met derde remlicht
-Draagarmen, remmen, distributieriem, waterpomp, aandrijfassen etc vervangen
-Bumpers (grijze delen) opnieuw gespoten, maar nu zwart. Ik vindt oud type bumpers nl mooier
-Amerikaanse stadslichten/knipperlichten aangebracht
-Nieuwe deurpaneeltjes gemaakt van blauw leer (past bij plastic van dashboard)
-Middenarmsteun in blauw leer gemaakt (idem als boven)
-Orginele electrische ramen achter geplaatst (nog mee bezig)
-Orginele mistlampen met kabelboom voorin geplaatst
-Alle schakelaars vervangen door die uit een V70
-Orginele cruise control geplaatst (werkt nu alleen ff niet)
-Achteruitrij-radar-systeem met lcdscherm geplaatst
etc (ik ben vast het een en ander vergeten  :eusa_drool:

Je ziet het.... een bezig bijtje
Maar nu heb ik alweer problemen, nl een kapotte koppeling
Daarom heb ik de stoute schoenen aangetrokken en ga ik een uniek ombouw proberen uit te voeren. Van handgeschakeld naar automaat!!!
Uiteraard uitgebreid foto's maken, want er is werkelijk niets over te vinden. Iemand moet het doen  ;D ;D

Ook heb ik om onze drang naar perfectie een beetje bij te benen samen met mijn collega 850 rijder Robin een aantal 850's (sedan) gekocht voor onderdelen.
1 hiervan heeft de donorautomaat welke in de mijne komt. Lekker makkelijk overbouwen en de kabelboom verhuist gewoon mee.

Foto's ga ik maken van de verbouwing en het eindresultaat.
Dus nog even een paar weken geduld
We hebben dus een redelijk imposant onderdelenmagazijntje, waaruit we ook wel het een en ander verkopen voor schappelijke prijzen. Zo houden we de hobby betaalbaar.

Dit is em vlak nadat de nieuwe neus geplaatst was (je ziet dat het front en de motorkap nog gesteld moeten worden) De bumpers zijn hier nog niet opgeknapt
Inmiddels loop je via de voorkant zo naar binnen totaan het schutbord want alles is weg om de bak te kunnen vervangen  ;D



En dit is alweer even terug, net nadat het leer geplaatst was. Interieur heeft inmiddels renovatie ondergaan zoals andere schakelaars etc
Ook is het leer gepoetst en ziet het er in het echt gelukkig veeeeel beter uit dan op de foto met flits  :)


why-not


Turbobiker

Wow :o

Veel succes, klinkt als een leuke klus ;D

Maar voordat je begint, plaats eerst eens foto's van je bolide zoals deze er nu bij staat ;)


En Nunspeet midden van het land :eusa_think:     :eusa_naughty:


Welkom op het forum in ieder geval :D
De Tussenpaus

FGG

Citaat van: binsbergen op 30-03-2007 17:45:42
...het is een 850 Estate 2.5 10v (93)...

-Neus van nieuw model geplaatst
-Alles meegespoten (ruitensproeiers, kofferklep slotplaat, dorpels etc)
-Deurgrepen V70 geplaatst in kleur. Tevens slot LV laten vervallen (toch AB)

:eusa_snooty:


Maar verder idd een bezig bijtje.

Welkom op 't Forum, Remco.

FGG

Citaat van: LarsDan ga je toch iets langzamer...
Moet ook wel met 100pk minder :eusa_think:

)()()sT

Welkom!!!!!!

Jij krijg nog PB van me, en natuurlijk willen we foto's zien van je bolide(s)

;)

The Saint

KOOP dan een V70 automaat!  ;)

Maar wel alle respect voor zo'n ombouwprestatie hoor!

Zijn je maatjes ook voorgesteld op HET forum?
No shirt no shoes, no pinball

binsbergen

V70 kopen????

Ech nie.    Die bouw ik zelf wel   :eusa_snooty:
En deze was niet te duur en toch redelijk goed.
Wat moet ik anders doen met het mooie weer in de zomer (behalve toeren maar dat kan altijd nog)

Vergeet niet dat ik 9 Alfa heb gehad dus een beetje sleutelverslaafd ben geworden (min of meer verplicht ;D)

En ik zag een slimmerd die de herkomst van Binsbergen wist. Inderdaad.... Jiskefet

wuilus64

#7
Oh..van Binsbergen..ook nog gen**kt vandaag?  :-[  :P


Maareh...welkom op het forum en ik ben benieuwd hoe je project gaat aflopen!

reneetje

Citaat van: binsbergen op 03-04-2007 21:48:52

Vergeet niet dat ik 9 Alfa heb gehad dus een beetje sleutelverslaafd ben geworden.


Mis je het roesten nog niet dan ;D ;D ;D
_________
(_l_|_,\____\,_
{----__---_(olllllllo)
()_)"""""()_)--"--)_)

Hans Duiven

#9
Citaat van: binsbergen op 03-04-2007 21:48:52
V70 kopen????

Ech nie.    Die bouw ik zelf wel   :eusa_snooty:
En deze was niet te duur en toch redelijk goed.
Wat moet ik anders doen met het mooie weer in de zomer (behalve toeren maar dat kan altijd nog)

Vergeet niet dat ik 9 Alfa heb gehad dus een beetje sleutelverslaafd ben geworden (min of meer verplicht ;D)

En ik zag een slimmerd die de herkomst van Binsbergen wist. Inderdaad.... Jiskefet

Volgens mij ben jij Remco uit Nunspeet die op marktplaats nog al wat volvo-onderdelen verkoopt. Ik had je gebeld ivm twee nautical blue-deuren  ;D
Ga ik voor de hoofdprijs of niet   :eusa_dance:
Hans

Snellebaksteen

Citaat van: binsbergen op 03-04-2007 21:48:52
En ik zag een slimmerd die de herkomst van Binsbergen wist. Inderdaad.... Jiskefet

Biertje?
Nomore Kliko Koereur, Nomore Dark D5 Driver, D6 Hybrid is the future.
Saaie Silver S40 on the Side.

binsbergen

Jongens jongens, wat een reacties....

Maareh...
*biertje is altijd goed
*Ja Ik verkoop ook gebruikte Volvo-onderdelen. Ik houdt nl wel eens wat over van 850's die ik koop voor onderdelen.
*En het is een bereklus. Een automaat kopen was simpeler geweest. Maar die kon ik op dat moment niet vinden
*Een Alfa roest niet, of hij moet van voor 1988 zijn. En er gaat weinig boven een 3.0 V6 in een Alfa. Fantastisch geluid en wat een trekkracht.....
Maar ook veel (verplichte) sleuteldagen. Zelfs mijn 3 jaar oude 147 was onderdeel van veel vrije dagen (electronica is werkelijk kl***)
*Mijn mede Volvo-vriendjes uit Nunspeet hebben zich (nog) niet voorgesteld. Wel is er 1 ook "actief" op het forum. De ander weet echter net zoveel van internet als ik van micro-biotisch mierenpunniken op de Seychellen. NIETS DUS

Maar het zijn in totaal 3 Volvo 850 Estate op gas geworden.
De andere zijn wel automaat en daardoor was ik ook in de gelegenheid dat uit te proberen.
En mijn vorige hobbyprojekten (Mercedes s-klasse uit 76 en 78) waren uiteraard ook automaat. Ook vindt ik de schakelbakken niet de fijnste dus overbouwen die hap.


en oh ja
Binsbergen is inderdaad van: Heb je nog geneukt. Maar dat doet de kat niet meer, al zou die nog zo graag willen........

)()()sT


Laserblue

#13
Hé lllllllllul man!

welkom en veel plezier met je kmvreter;D

*-_-*Origineel is niet erg origineel*-_-*

binsbergen

#14
ff de tussenstand..

De sloop-850 is ontdaan van zijn hartje en toebehoren :eusa_dance:
Ik heb dus nu een bak en kilometers bedrading

Volgend probleem ook al bekend: Draadboom is anders
Mijn front zat vast met 1 stekker voor alles en de draadboom van de sloper heeft 2 kabelbomen, 1 voor linksvoor en 1 voor rechtsvoor. Dus nog wat extra aansluitwerk
Voor de rest is het gewoon alles uit de mijne slopen en de kabelboom van de andere met computer en al in de mijne zetten. Kan ik direct alles voor de cruise nalopen want die werkte nu niet.

De pook en pedalen overbouwen was overigens een eitje. Gewoon oude eruit en nieuwe erin. Alles past in 1 keer :eusa_clap:

Ook de electrische ramen achterin zijn geplaatst. Op hoop van zegen dat ze in 1 keer werken.  :eusa_pray:Alles was wel voorbedraad, maar je weet maar nooit....

De voorste veerpoten worden ook anders. De verlagingsset moet gewoon terug want de neus staat nu hoger dan een XC 90. En dat is geen gezicht

Ben ook nog aan het zoeken naar een oplossing voor de gaten in mijn nieuwe deurpanelen. Heb nu praktisch nieuwe zwarte maar die hebben allemaal een gat voor de raamslinger (en die heb ik niet meer)
Misschien mooie Volvo-logo's of een klein lampje dat zwak blijft branden als de deur dicht zit. Geeft mooi effect in de auto

Verder nog niets spannends
Volgende week gaat mijn blok en bak eruit zodat ik gelijk de hele distributiekant perfect kan maken.
En natuurlijk even de keerringen vervangen...