Hoeveel kan een 850 aan qua kmstand?

Gestart door Derk, 30-07-2003 23:33:20

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

Derk

Hallo

Na een tijdje gespaard te hebben wil ik van mn geld eindelijk een 850 kopen. Ik ben dus een beetje aan het rondkijken naar prijs, leeftijd etc. En nou valt het me wel op dat de tweedehands 850's gemiddeld behoorlijk aan de kilometers zitten..  ??? Tussen de 150.000 en 200.000 zit het al snel, in de prijsklasse waar ik naar kijk. Nou vroeg ik me af hoeveel een auto van een dergelijk type maximaal kan lopen. Is dat 400.000 of 500.000? Ik heb geen flauw idee, ben namelijk a-technisch. Maar wat is nou gemiddeld een soort van gem. maximum, dus uitschieters daargelaten?

Bedankt =)

Entuscan

250 moet je altijd mogen verwachten ... 300 is ook al gedaan. Alles daarboven is veel geluk hebben en altijd goed onderhouden.
Who needs RyanAir when you can fly Volvo R ....
--------------------------------------------------------------

Reitse

400.000 is wel een aardige stand, mits goed onderhouden. Als je auto gaat kijken vraag altijd naar onderhoudshistorie. Laat als het even kan ook een aankoopkeuring uitvoeren, dan weet je al heel veel meer.

micdee

het motorblok kan indien normaal onderhouden en bereden het chassis gemakkelijk overleven... OF... het chassis moet ook jaarlijks een hele grondige (inwendige) check op roest krijgen.. dan leven ze heeeeeeeeel erg lang en gelukkig..
ik schat dat ze makkelijk 5 ton- 6 ton moeten kunnen draaien voordat er maar gedacht moet worden aan een motorrevisie.

Maar hoelang precies... dat zal ik aan de echte technisie overlaten...  ;D

Marc 0101.001

150000 - 200000 km is nog een lage km-stand voor een 850. De motor kan (mits goed onderhouden) makkelijk het dubbele aan zonder problemen. Ik ken 850's met +350.000km die nog net zo mooi lopen als eentje met 100.000 km.

Roffelred

Mijn vader heeft een 2.5i 10v uit '95 met 430k op de teller en dit zonder noemenswaardige problemen! :luxhello: Uiteraard wel altijd goed onderhouden. Mijn roffel is uit het zelfde jaar en heeft nu 235k gelopen. Maar ik heb hem pas een maand dus daar is weinig zinnig over te zeggen. Dus ik hoop nog veel veilige en plezierige kilometers te kunnen genieten! ;D

ed

Mijn auto heeft 290.00 km gereden op LPG. De motor loopt als een zonnetje, en nog net zo mooi als een met 100.000 km. Het blok zelf kan makkelijk voorbij de 400.000 km als je het mij vraagt. Er rijden er heel wat nog rond met standen boven de 4 ton (meestal op LPG). Deze hebben meestal nog geen revisie gehad. Vaak zijn het de randzaken die stuk gaan, draagarmen, reactiestangen, schokbrekers, airco enz. Met goed onderhoud houd je dit gewoon bij. Belangrijk is dus dat je een auto koopt die goed is onderhouden, dan zijn er weinig problemen te verwachten.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Ramon

Alle "geweldige" verhalen ten spijt......

Een auto is niet alleen een motor. Denk eens aan de transmissie, ophangingsdelen, schokbrekers, remmen, dynamo, startmotor, spruitstukken, airco's etc.... etc....

Als je dus een auto koopt die een paar keer de wereld is rond geweest, loop je dus een behoorlijk risico dat je deze slijtgevoelige delen moet gaan vervangen.

Gelet de zeer stevige onderdeel prijzen van Volvo kan dit een zeer duur verhaal worden.....

Wat is wijsheid ?


Ramon ;D
   
Ramon zegt : HUBRAUM statt spoiler !

ed

Maar ik stelde dat je een goed onderhouden auto koopt. De vorige eigenaar zal iets wat al niet al te best meer was reeds vervangen hebben. Dan is het slechts een kwestie van bijhouden. Ik merk dat ook bij mijn eigen auto. In begin wat kosten aan gehad, nu echt geen verassingen meer.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Marc 0101.001

Ach, je auto blijft wel nieuw!

Ik heb zelf onderstaande delen allemaal vernieuwd (meestal omdat ik beter wilde en niet omdat het versleten was):

-turbo (groter!)
-intercoolerbuizen en slangen (beter)
-schokdempers (gele Konis')
-veren (Intrax)
-uitlaat (Simons)
-downpipe/racekat (Ferrita)
-remmen (AP-Racing)
-remslangen (staalomvlochten)
-koppeling (zwaarder versie)
-kopp.bedieningscilinder (was lek)
-alle looprollen spanrollen distributie (preventief)
-motorblok (nieuwer versterkt type)
-lakwerk laten polijsten
-velgen (18" Pegasus)
-etc. etc.

Waarom zou ik dus een nieuwe auto kopen  ;D Alles is al bijna nieuw.....  :D

micdee

Citaat van: Yellow Banana II op 31-07-2003 13:23:31
Ach, je auto blijft wel nieuw!

Ik heb zelf onderstaande delen allemaal vernieuwd (meestal omdat ik beter wilde en niet omdat het versleten was):

-turbo (groter!)
-intercoolerbuizen en slangen (beter)
-schokdempers (gele Konis')
-veren (Intrax)
-uitlaat (Simons)
-downpipe/racekat (Ferrita)
-remmen (AP-Racing)
-remslangen (staalomvlochten)
-koppeling (zwaarder versie)
-kopp.bedieningscilinder (was lek)
-alle looprollen spanrollen distributie (preventief)
-motorblok (nieuwer versterkt type)
-lakwerk laten polijsten
-velgen (18" Pegasus)
-etc. etc.

Waarom zou ik dus een nieuwe auto kopen  ;D Alles is al bijna nieuw.....  :D

Uhmmmmmmmmmmmmmmm ?? MOTORBLOK??
Ik ben nog niet zo lang hier op het forum.. maar uhm heb je dat originele blokje niet in het bekende soepje gedraaid?? :-\

Johann

Citaat van: Yellow Banana II op 31-07-2003 13:23:31
-motorblok (nieuwer versterkt type)

Ik heb dit zelf ook gezegd maar kan eigenlijk niets vinden wat daar duidelijk over geeft.  ;D

Beter is ie wel, Volvo noemt het zelf ook verbeteren ;)

Aan onderhoud heb ik tot op heden,

Spruitstuk.
Dynamo (achteraf niet nodig)
Rotor, kap, kabels en bobine onsteking.
Bijna alle lampen in de auto, dash moet nog.
Reactie arm stabilisator stang voor.
Achter remschijven, blokken en handrem schoenen.
Ook nog wat kleine pruttel.

De rest is ongeveer zo'n waslijst als Marc heeft aan modificaties maar heeft niets met de eigenlijke staat van de auto te maken. Misschien deels wel, o.a. voorremmen, maar daar heb ik voor andere of betere oplossingen gekozen.

Toen ik de auto kocht had ie net iets over 272.000 gedaan.

Auto is ex KLPD met nu bijna 290.000 op de klok.
Auto heeft een verschrikkelijk lange onderhoudsstaat en alles is er altijd nieuw op gekomen.
O.a. de turbo, aandrijf assen, wiellagers en de versnellingsbak, koppeling set en druklager waren net vervangen.


Zoals eerder al aangegeven is het dus belangrijk om te kijken naar de historie.

Beurten zijn duur, onderdelen nog erger.


denkweb


Reitse


Reitse

Al staat Volvo bekend om z'n slijtvastheid, onderdelen zullen slijten. Een rubber blokje blijft een rubber blokje en zal na verloop van tijd vergaan (motorsteunen bijvoorbeeld).
Het meest opvallende wat ik aan de auto heb gehad was dat de oliepeilstok onderaan het handvat afbrak. Voor de rest niets dan slijtagepuntjes (remschijven, doorslaande koelvloeistofleidingen, afgeknapte uitlaatsteun).