performance V70R aut

Gestart door ed, 15-08-2003 13:50:16

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Johann

CiteerOVERHEATED PLUG / ENGINE= plug is white and 'blistered' from too much heat.  Either the plug is the wrong heat range or the engine is running too hot.  Check for an overly lean mixture, low oil / water level, vacuum leaks, or anything that would cause the engine to run too hot.  Replace plugs.
Doe maar ff nieuwe voor een turbo... ;)

ed

#31
Vandaag bij de dealer geweest. Hebben naar de foutcodes gekeken, en deze waren er dus niet. Ze hebben ook met de auto gereden, maar was in orde volgens hun. Wat nu? Hoe kom ik erachter of mijn auto echt te arm loopt met kans op motorschade?
Is de lambda waarde tijdens rijden dynamisch met een ODB-II kastje te meten, en hoe kom ik aan zo'n kastje?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Marc 0101.001

Misschien zaten er wel gewoon al de verkeerde bougies in?

ed

#33
Is ook een goeie! Van wat ik ervan kan herinneren staat er niets op de bougies, behalve Volvo. Is dat juist? Ik zal er nog eens één uit draaien.

Weet iemand of de lambda waarde dynamisch tijdens het rijden te meten is met een ODB-II kastje?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Johann

Volt meter of OBD-II liefst met log functie.
Dan kun je bijvoorbeeld % belasting en lambda terug lezen.

ed

Is 1 volt niet hetzelfde als lambda 1? Ik geloof dat het signaal varieert tussen 1 en 5 volt? Is daar een tabel van? en kun je het signaal van de lambda sensor afpakken, of moet dat ergens anders?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

ed

Ludo,

Ik heb al iets gevonden (lang leve internet). 0,5 volt is (bij de meeste sensors) lambda 1, en lager is een armer mengsel, hoger een rijker mengsel, varierend tussen 0 en 1 volt.
Ik ga wel wat proberen.

Eigenlijk ook lekker, koop je een auto bij de dealer, ben je nog zelf aan het klooien om erachter te komen of alles wel helemaal ok is. Een argeloze bestuurder blijft er waarschijnlijk mee rijden, met als gevolg misschien wel motorschade door een te arm mengsel.



850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

ed

Ik laat het wel even weten.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

ed

Even lopen stoeien met de lambda sensors. Wat een ellende is dat zeg! Je kunt er echt niet bij. Bovendien is niet te zien waar de draadjes heen gaan, zodat ik uiteindelijk een paar uur boven de motor heb gehangen zonder resultaat. Ik heb wel de voorste eruit kunnen krijgen. Deze heb ik wel getest met een brander, en was goed. De achterste kreeg ik er niet uit, omdat ik niet het juiste gereedschap bij me had.
Ik heb geprobeerd om een klein gaatje te maken in de draadjes, om zodoende het signaal te kunnen aftakken, maar dat is na een uur klooien niet gelukt.

Ik heb wel gekeken welke bougies erin zitten. het is de Volvo R6 284. Weet iemand welke bougie dat is, ik kan het nergens op het internet vinden. Ik kan dus ook niet bepalen of deze te warm of te koud is

Verder viel me op dat de intercooler niet dicht is. Als ik de uitgaande slang dicht houd, en de ingaand blaas, ontsnapt er ergens lucht. Nu had ik gelezen dat dat normaal is voor condens. Klopt dat?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Johann

Ik had R6 381 er in zitten.
Op de rand staat Germany 30 63 73 08 ...
Zijn orginele Volvo bougies voor een T5.
Vraag me niet wat de nummers betekenen. Volgens mij is alleen R6 van belang.

ed

Inderdaad staat dat lange nummer op de rand. Het zijn dus de goede bougies, maar ze zijn dus spierwit. Nog een suggestie?
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

ed

#41
Even gebeld met Rica. Daar zeggen ze ook dat het wel voor kan komen dat de bougies wit zijn. Hij gaf ook aan dat het waarschijnlijk de LMM is. Ook daar kan ik zonder meetgegevens niets aan laten doen door de dealer. Ik ga woensdag dan ook op de rollenbank om te controleren of de motor wel aan zijn opgegeven vermogen komt, en of deze niet te arm staat. Ga ik wel met de grafieken naar de dealer. Johann moet weten hoe dat voelt!

Ben toch benieuwd hoe dat gaat met een AT. Je kunt het koppel gewoon niet meten bij lage toeren, en daar is nu precies waar het probleem zit. Zonder kickdown doet hij het gewoon niet lekker.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Jack

ED,

Weet je echt zeker dat de nokkenas timing goed staat? Heeft
bij mijn GLT 75.000 km verkeerd gestaan en de auto was niet voorruit
te branden. Top 160 km/u op de Afsluitdijk. Uiteindelijk meldde
een Volvo monteur trots dat de heleboel verkeerd stond terwijl
ze dit zelf veroorzaakt hadden...
Houdt er rekening mee dat een rollenbank-meting een
behoorlijke impact is voor de automaat, terwijl de meting door de automaat kan mislukken. Ik laat in ieder geval mijn auto
niet meer rollen.  
     
Be realistic; ask for the impossible...

ed

#43
Jack,

Ik weet zeker dat de timing goed staat (heb ik zelf gecontroleerd).
Waar heb jij de auto laten rollen?
Ik ben wel benieuwd wat er dan zo schadelijk voor de bak is. Het is toch hetzelfde als dat je op de weg een keertje gas geeft?
Eigenlijk is het belangrijkste om dynamisch te laten controleren hoe de mengselverhouding is. Daarnaast vind ik hem net voor de kick-down niet snel genoeg. Ik heb het idee dat daar iets mis is (te arm?). Ik moet kunnen aantonen dat deze te arm staat, ik zou anders niet weten hoe ik de dealer kan bewegen hiernaar te kijken.
De auto loopt na de 190 niet echt snel door. Vanaf 200 begint hij te kruipen, en bij 225-230 is de rek er wel een beetje uit.

Heb jij een grafiek van jouw meting (electronisch)? Ben benieuwd wat daar uit kwam. Hebben ze een meting van het middengebied kunnen maken?

Gisteren nog door het oog van de naald gekropen. Tijdens mijn acceleratie metingen op de drie-merenweg bij Hoofddorp eerst even heen gecontroleerd of er geflitst werd. Op de terugweg staat daar dus een politieauto. Ik moest gelukkig hard in de ankers omdat
een passat ineens van baan wisselde. Daarna zag ik die smeris pas staan!
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

2.0keijzer

Misschien een beetje flauw, maar toen ik de eerste keer in mijn T5R reed dacht ik: is dit het nou? Op de rit vanuit Italie, waar ik hem kocht begon de auto steeds "losser" te worden en pas vlaak voor de nederlandse grens, na zo' 1400 km, kreeg ik het "wauw" gevoel.
Ik denk dat dit te maken heeft met het rijgedrag van de vorige eigenaar; let maar eens op: veel 850-ers sukkelen gewoon met 100 op de rechterbaan, een oudere man/vrouw achter het stuur. Kwestie van opnieuw inrijden dus (wel met verse olie EN bougies!)?