Welk type volvo?

Gestart door hpetak, 25-08-2003 20:20:49

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

hpetak

Hallo volvofreaks ;D,

Na de mini- meeting bij bergh waar ik mn.door Johann voor lol(BSR leerbehandeling ;D) gezet ben, heb ik ingezien dat het echte presteren niet is weggelegd voor een AWD.Je haalt de >260km\u er wel mee maar de pret zit hier niet in.
Nu wil ik serieus is nadenken over een extra volvo erbij en deze is leuk versieren om maximaal te presteren.
Welke volvo(TYPE en JAAR!! want daar zit nogal verschil in blijkbaar) zou je dan NU nemen als je de keuze had er een bij te nemen nemen een V70 R of een 855R.(De 850T5 valt voor mij af,daar moet je inwendig teveel aan veranderen. En zou jij Johann nog steeds voor een T5 en marc T5R gaan?)
Graag  jullie reaktie! ;D

Bert 02.02.159

Hans,

Een T-5R Natuurlijk! Is niet de beste Volvo maar wel de meest pure "snelle Volvo". En een leuke verzamelauto toch?

Johann

 ;D

Was een geintje Hans..

Die R van jou doet 't erg goed. probleem is dat het AWD systeem z'n grenzen heeft.
Wat de motoren betreft, ik zit al tijden te puzzelen wat nu de verschillen zijn.
Om eerlijk te zijn kan ik nu niet echt vinden waar het ene blok nu echt sterker zou zijn dan het andere.
Mocht je vandaag een nieuwe drijfstang voor een 850T5 van '94 bestellen dan krijg je dezelfde drijfstang als van een S60T5 van 2001...
Wel zijn er een paar zaken efficienter geworden waardoor je weer makkelijker meer PK's zou kunnen pakken maar het feit blijft dat als je echt hard wilt gaan er gewoon veel aan gedaan moet worden.
In mijn optiek maakt het niet extreem veel uit welke auto je dan neemt.
Een 850T5 is goedkoop, meer ruimte voor tuning.
Een S/V70R is duur, minder ruimte voor tuning met hetzelfde budget.
Ook zijn de 850's technisch in veel opzichten "mindere" auto's.
Veel aanpassingen in de nieuwere S/V modellen zijn niet voor niets gedaan maar gaan vaak ook ten koste van het sportieve gevoel.

Geloof me Hans, mijn 850 is echt niet zo gek veel meer dan andere 850's binnen de club. Ook niet veel meer dan jouw V70 alleen heeft die de AWD een beetje tegen.
Het blokje van mijn 850 heeft al bijna 290 gedaan, verbruikt olie en wil niet echt lekker meer hoger dan 6500 toeren draaien dus probeer ik daar maar een beetje onder te blijven.
Ik heb er een andere IC, 19T turbo(nog), downpipe, Ferrita uitlaat en een luchtfilter op zitten.
Het nieuwe luchtfilter doet wel iets maar volgens mij niet als het op piek vermogen aan komt. het "voelt" allemaal wat sportiever aan maar ik blijf de druk op maximaal 1,3 bar afregelen ongeacht wat ik doe aan de rest van de auto.
De chip van mijn 850 is geschreven voor een 850R automaat met 19T turbo welke in Engeland gereden heeft en bij welke het blok overleden is omdat ie zo hard ging.....
Zippo heeft op dit moment de software voor een S70T5 met 19T turbo in zijn 850 T-5R/18T zitten, ook niet pas gemaakt voor de T-5R.
Er zijn verder geen geheimen, gaat gewoon lekker.

Marc 0101.001

Als ik een andere (erbij) zou nemen dan werd dat een mooie Saffron Pearl S70 R of een C70 T5 met handgeschakelde bak uiteraard. Tuning zou in grote lijnen weer hetzelfde zijn; grotere turbo (wellicht een Garret of KKK), grotere injectors, 3" downpipe, racekat, sportuitlaat en dan wel op de auto geschreven software om het maximale uit de combinatie te halen. Onderstel ook een KW-set zoals Johann die nu heeft en minimaal 19" velgen. Nog maar even sparen......   :-\

Boom

Een gele T5-R estate handbak! Wat zijn die dingen mooi!! :o
Wie remt, verliest...
Liever dood dan tweede...

Johann


MARC

Ik ben er ook uit de mijne gaat NIET weg ik heb gewacht tot de advertentie afliep op marktplaats,dus hebben we er een auto'tje bij gekocht en wel een honda crx met maar liefst 130 PK leuk speelgoed. ;D :dance:

s©ub@

... de mijne gaat er nog steeds wel uit  ;D
ik heb zo'n hekel aan bumperklevers,
... laatst zat er wéér één voor me!

Zippo

Citaat van: MARC op 25-08-2003 22:38:58
Ik ben er ook uit de mijne gaat NIET weg ik heb gewacht tot de advertentie afliep op marktplaats,dus hebben we er een auto'tje bij gekocht en wel een honda crx met maar liefst 130 PK leuk speelgoed. ;D :dance:

Zeer verstandig ;)

Zippo

Robinson

#9
Koop toch een echte sportauto. ;D ;D

Boom

Citaat van: Robinson op 25-08-2003 23:28:24
Koop toch een echte sportauto. ;D ;D

niet iedereen heeft zoveel knaken.... ;)
Wie remt, verliest...
Liever dood dan tweede...

HaRdCoRe-WeZ

Die CRX is echt lachuh!!! Ow en MARC, waar kwam dat vage luchie nah vandaan?

ps: ik zou voor een T5-R gaan.

MARC

''koop toch een echte sportauto''????? ???

Reitse

Heel verstandig Marc!

Als ik zou kunnen kiezen zou ik ee 850R erbij zetten. Ondanks dat ik nog erg lerende ben op het gebied van tuning denk ik dat je met een 850R toch een sterke auto hebt waar je nog wel wat verder mee kan. Het blok levert standaard 250 PK, wat al erg lekker is, en naar ik meen gewoon op de voorbandjes. Dus geen geknoei met AWD. Zorg je voor een sedan dan "win" je nog wat kilo's t.o.v. de Estate.

MARC

Nou als ik zou kiezen zou het een c70 of een s70R worden maar dan lost m'n probleempje niet op door de weeks rijdt de vrouw er mee (T-5R de andere sportauto)maar op dat terrein loop je het risico op een chemische of andere vervuiling en dat hebben we liever niet op de volvo vandaar de crx klein en goedkoop en toch nog snel.