Hulp gevraagd bij een 850 2.5 T die niet meer roffelt.....inmiddels opgelost !

Gestart door Chris S.D., 27-07-2007 20:02:20

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

ed

Citaat van: dennis850estate op 02-09-2007 21:08:50
Blok van chris van binnen gezien en er blijkt een uitlaatklep van de vierde cilinder kapot te zijn. Het is dus geen kapotte zuiger. je gaat je afvragen wie er diagnose gesteld heeft want met een simpele lekkentest is dit redelijk zeker vast te stellen. Een endoscopie zou dit ook gegarandeerd als resultaat opgeleverd hebben. Ik durf bijna te twijfelen of de testen wel zijn uitgevoerd. Bij onze blokken breken ook niet zomaar stukken uit zuigers. Wat er helaas wel is gebroken is een kopbout  >:( Er zit nog een stuk van een centimeter of twee onderin een gat in het blok. Ik vraag me af of dit nog te repareren is. De bout heeft ter plaatse van de breuk nogal wat koolaanslag wat waarschijnlijk ook de reden is van het breken. Niet de koolaanslag zelf, maar wel het extra vastzitten van de bout door dit kool. ik vraag me af waar die koolaanslag vandaan komt. Het uitboren zou betekenen dat er een geleidebus om de boor heen moet van 15 mm doorsnee om de boor te geleiden en er zeker van te zijn dat het gat recht en in het midden zit. Daarna zal de schroefdraad gereinigd moeten worden met een machinetap van minstens 15 centimeter lang. Zo'n tap zal wel bestaan omdat het bij de bouw van het blok ook zo moet gebeuren.

Keurige diagnose, ik had zelf ook al mijn twijfels bij het zuiger verhaal.
Bij vervanging van mijn koppakking (die niet stuk was) van mijn V70 destijds vertelde de dealer ook dat er een kopbout was afgebroken. Ik heb me altijd afgevraagd hoe ze deze er uit hebben gekregen maar heb het nooit meer gevraagd. Misschien dat er een handige tool voor is van Volvo.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

TTT242

De mijne heeft uitlaatklep cilinder nr 5 defect. En dat zijn ze eenvoudig te weten gekomen met een lektest.
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

855-Champagne

Ik had daar ook twijfels over, daarom opperde ik ook om gewoon de kop er af te trekken, was blijkbaar een goede ingeving.

Nou chris  scheelt weer en ander blok, dtz zal een stuk minder kosten dan een blok

suc 6 verder met het hele verhaal.

Chris S.D.

Gezien de eerder gestelde diagnose leek revisie een optie, maar één met vraagtekens. Om geld te steken in iets wat misschien niet het gewenste resultaat op zou leveren én met het risico dat er dan alsnog een ander blok in zou kunnen, besloten om voor de meest veilige oplossing te gaan. Het 2.5 T blok bij Thom de Jong, waarover eerder gesproken is in dit topic, heb ik daarom 1,5 week geleden opgehaald en is inmiddels ingebouwd.

Naast het plaatsen van het blok, zijn ook (al dan niet preventief) deze zaken meegenomen:
- distributiesnaar
- spanrol
- looprol
- waterpomp
- inlaatspruitstukpakking
- uitlaatspruitstukpakking
- thermostaat
- koelvloeistof
- koppeling
- krukaskeerring vliegwielzijde
- versnellingsbakolie
- motorolie (5W40 vol synthetisch)
- oliefilter
- bougies
- pakking turboretourleiding
- rubber olieretour turbo
- motorsteun rechts

Geen half werk dus en daar is het resultaat ook naar; ik heb na 6,5 week een auto terug die weer perfect loopt zowel op benzine als gas zonder verlies van olie / water (dagelijkse check). Afgelopen donderdag de 850 uit laten lijnen (bleek ook nodig) en komende woensdag wanneer ik de eerste 1000 km. d'r op heb zitten, vindt er nog een olieverversing plaats. Nu nog een schikking treffen met de Volvo dealer over een verkeerd gestelde diagnose en dan kan ik het project "blokwissel" afsluiten met een tevreden gevoel.

Hier nog een paar foto's van het oude blok, respectievelijk de kapotte klep, afgebroken kopbout en afgebroken kopbout v.d. bovenkant in onderblok (niet goed te zien):




Tot slot wil ik iedereen bedanken voor de reacties op dit forum / via PB. Als technische leek zijn me nu toch een aantal zaken inzichtelijk geworden en heeft de stroom aan informatie me sturing kunnen geven tot het komen van een oplossing die gelukkig veel goedkoper is uitgevallen dan het door de Volvo dealer gebodene.


The Saint

Da's mooi Chris! Succes met je nieuwe 'hart'!
No shirt no shoes, no pinball

Ludo

heel mooi dat het weer allemaal op z'n pootjes is terecht gekomen Chris.  :D


mehn


850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD:

KoyBoy

Zow wat een verhaal!!!! :-[
Maar gelukkig wel een happy ending!! ;)
Succes ermee!!

MarcoV


RRRRR_Ramon

Eind goed, al goed Chris!

Fijn dat het vertrouwen weer terug is! Roffel ze!! ;D

🇸🇪 Volvo FMX 6x6 460 Lastbil 🇸🇪
🇸🇪 Volvo V70 T4 AT Ocean Race Herrgårdsvagn 🇸🇪

fearless

Mooi dat ie het weer doet, op naar de volgende veel fijne kilometers.  :eusa_dance:

thuur


dennis850estate

Veel rijplezier!!

Het enige wat ik niet begrijp is dat er een lekkentest uitgevoerd is en dat die niet als resultaat de kapotte klep had ???? Ik ben benieuwd wat de monteur vertelt als hij de foto ziet.

855-Champagne

Nou Chris veel  km maken dan weer, hou je dat andere blok wel als reserve je weet maar nooit wat je er nog van nodig hebt.
In elk geval doet het me weer goed om te horen dat je roffel het weer doet.

Gr John


rody

vooral de carterpan bewaren. moeilijk gebruikt te krijgen en duur!