Startmotor vast?

Gestart door Paco, 16-09-2007 18:20:53

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Paco

Beste forumleden,

De V70 tdi classic wil soms niet starten. Laatste 2 weken al stuk of 8 keer gehad. Alles functioneert, accu is 100% goed. Hoor wel een klik van het startrelais, maar rondslingeren gaat niet gebeuren.

Heb het idee dat de startmotor vast zit. Als ik de auto rustig naar voren of achter duw en hem in de versnelling tot stilstand laat komen, dan wil die opeens wel starten. Ik bedoel dus niet aanduwend starten, maar ff de versnellingsbak een tandje verzetten. En dan met de sleutel weer starten.

Startmotor die zijn tijd heeft gehad? Of kwestie van loshalen, en de boel is even goed smeren? Of misschien wel iets heel anders???

Graag jullie reacties.

Alvast bedankt  ;)

Paco

de geneRaal

reviseren of een gereviseerde halen.


gr maus
Blackstone under construction

Paco

Bedankt voor je reactie. Een andere erin zetten is altijd het makkelijkste. Maar wil eigenlijk zeker weten of dat nodig is. Bij de audi a3 had ik het geval dat de startmotor niet snel genoeg terugging, waardoor je een irritant herrie had voor een halve seconde. Openhalen en smeren en hij gaat al weer 4 maanden mee zonder herrie te maken.

Dus misschien kan je vertellen of de startmotor ook echt overleden is...

Paco


)()()sT

Heb je dan wel eens een (voorzichtige) tik met een hamer gegeven?

(Of kom je er bij een TDI niet makkelijk aan)

rody

was de a3 ook een tdi?

startmotor v e diesel moet in optimale conditie verkeren.


Paco

De A3 was ook een TDI.

Heb de hamer nog niet gebruikt, maar kan is kijken of ik er makkelijk bij kom, en de volgende keer is een tik geven... kijken of ie dan wel zijn werk doet.

Paco

Okee het zijn waarschijnlijk de koolstofborstels in de startmotor... zaakje maar is loshalen als er tijd is  :P

Paco

Okee, zelf geen tijd gehad... dus de garage heeft hem vervangen. 180 euro verder, maar start weer als vanouds!

Jilles

Een eenvoudige manier om te controleren of je startmotor zelf dan wel het aansturende cirquit een storing vertoond is door het start relais kort te sluiten op het moment dat de auto niet start. PAS op dat je niet met draaiende delen in aan raking komt, wanneer de auto wel start!!!!!! Je kunt achter de fan het kapje op de start motor verwijderen. dan Vind je de hoofd aan voer van de accu, de doorvoer  naar de sart motor achter het hoofdrelais in de motor. Maar ook een kleinere aanvoer van uit het (primaire start relais) aanstuur gedeelte. Deze kun je met een klein draadje direct vanaf de + van de accu, direct over bruggen. Zorg wel dat je handen uit d ebuurt zijn!!!! Eerst bij de start motor verbinden en dan contact bij de auto maken. ZORG ER OOK VOOR DAT DE AUTO IN DE VRIJ STAAT EN OP DE HANDREM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! en blijf dan nog opzij van de auto als je start.