ruitenwissers tikken ergens tegen aan ?

Gestart door daytonawim, 18-11-2004 21:13:40

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

daytonawim

Vandaag regende het weer eens :-( en tijdens het gebruik van de wissers lijkt het
wel of ze tegen een aanslag aanslaan  o.i.d telkens als ze aan de onderkant van het raaam komen, je kan het niet alleen horen maar je voelt zelfs de tikken in de auto.

Ze komen volgens mij wel aardig aan de maximale aanslag, want de bestuurders wisser komt op circa 2 cm van de raam rand. ( van binnen uit gezien in de normale wis stand)

Iemand een idee, want dit is een irritant geluidje :-(

Reitse

Als je heel goed zoekt dan moet je iets terugvinden van een dik jaar/anderhalf jaar geleden over buigen van ruitenwisserarmen. Of is het al twee jaar geleden...

Zippo

Ja idd!
De linkerarm komt dan tegen de motorkap.

Zippo

Kijk!
Dan heb je het mooi opgelost toch?

speedyT5

Toevallig vandaag weer eens naar de wissers gekeken want ook bij mijn 850 uit '94 maakte die hetzelfde geluid.

Nu blijkt dat de rechter wisserarm meer speling heeft dan de linker en dat blijkt dus te komen doordat er speling is ontstaan in het draaipunt welke bij de uitgaande as zit van de wissermotoras.
Die zit in het midden van het alu. wissermechaniek.
Dat heb ik geconstateerd door de hele zwarte kunststof kap eraf te halen (eerst de wisserarmen eraf, 5 torx schroeven losdraaien) dan de wisserarmen weer te monteren en gewoon de wisserarmen te bewegen dan voel en zie je de speling in het kunststof lagerbusje.

Nu heb ik geen idee of zoiets als los onderdeel te koop is maar dat ga ik maandag wel uitzoeken.

Overigens was het niet de eerste keer dat ik naar de wissers heb gekeken  want een paar weken geleden heb ik de wisserasjes gangbaar gemaakt doordat in de loop der jaren de asjes helemaal droog waren geraakt en zwaar liepen EN doordat door de corrosie het aluminium helemaal dik was geworden en daardoor de asjes ahw. ook nog eens extra werden aangeknepen.
Hetzelfde heb ik ook moeten doen met de achterwisser, die zat op een gegeven dag zo vast dat hij gewoon midden op de achterruit stil bleef staan!!

Maar voor iemand die een beetje handig is geen onoverkomelijk probleem.

groets en doe er je voordeel mee  ;)
8)
Never, never gonna give you up
love you just the way you are

Zippo


speedyT5

Hallo Zippo
Dank je voor je moeite en het mooie plaatje, maar het is zeker niet busje nr.16.
Het busje dat ik bedoel zit onder het frame nr.2, maar als ik dit plaatje zo zie zal het wel niet als los onderdeel verkrijgbaar zijn maar moet je hele frame kopen, of er moeten nog meer onderdelen zichtbaar te maken zijn.

greetz
Piet
Never, never gonna give you up
love you just the way you are

denkweb

In het gedeelte opgraving van de week ga ik hier straks nog even een stukje aan toevoegen; mijn rechter ruitenwisserarm komt dus ECHT tegen de motorkap aan; het lijkt alsof het hele motortje losligt onder de afdekplaat... heel bijzonder!

Nu heeft een of andere vandaal er begin dit jaar eens lekker aan zitten buigen (zonder zich te melden natuurlijk) dus kan er wel wat beschadigd zijn.

Helaas kwam ik gisteren tot de conclusie dat ik eerst de veerpootbrug even zal moeten verwijderen om erbij te komen...!

Zal de camera meenemen in ieder geval.

Laserblue

Citaat van: denkweb op 09-11-2007 12:23:59
In het gedeelte opgraving van de week ga ik hier straks nog even een stukje aan toevoegen; mijn rechter ruitenwisserarm komt dus ECHT tegen de motorkap aan; het lijkt alsof het hele motortje losligt onder de afdekplaat... heel bijzonder!

Nu heeft een of andere vandaal er begin dit jaar eens lekker aan zitten buigen (zonder zich te melden natuurlijk) dus kan er wel wat beschadigd zijn.

Helaas kwam ik gisteren tot de conclusie dat ik eerst de veerpootbrug even zal moeten verwijderen om erbij te komen...!

Zal de camera meenemen in ieder geval.

Och, die veerpootbrug is toch binnen 20sec. weg  ;)
*-_-*Origineel is niet erg origineel*-_-*

mehn

Weet je zeker dat de motor los zit?
Het probleem van een slecht wissende ruitenwisser heeft namelijk hiermee te maken. De arm van de wisser buigt dan naar voren zodat er te weinig druk op de wisser staat.

Als de arm echter te vér buigt komt ie idd tegen de motorkap.

Als je geen speling hebt op de as denk ik dat je de arm terug moet buigen. Even demonteren en dan in de bankschroef zetten en voorzichtig van je af buigen in de eerste bocht.
Dan wist ie ook weer goed ;)

Een nieuwe arm heeft ongeveer 2cm ruimte tussen de arm en de motorkap.

850R: Ferrita - PLX - Koni - Intrax - Android 4.4 Kit Kat
XC60 D4 AWD: