Ruis bij de ramen boven 100/120km/u

Gestart door volvoc70T5, 28-12-2007 17:32:25

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

volvoc70T5

aangezien het nu vakantieperiode is gebruik ik nu m`n C70 wat vaker dan normaal..

een dingetje wat me is opgevallen en erg irriteert is dat zodra ik op de snelweg zit..
het geluid van windruis erg toeneemt en komt voornamelijk bij het raam (beide kanten) weg..

ook in de hoek van waar de spiegel zit ruist het net alsof je volle tegenwind hebt..

kan ik daar nog iets aan veranderen of is dit gewoon een eigenschap van deze auto (dan is dat best een slechte!)
aangezien het voor de rest een zeer stille auto is..

850 T5 Freak

je kan de ruit afstellen, alleen dit is een werkje waar je goed bij moet opletten. ik weet niet hoe handig je bent?
Volvo 850 T5-R - Volvo XC90 V8 AWD - Yamaha YZF R6 Replica

M a r c

Nieuwe rubbers laten monteren of ramen af laten stellen.

:eusa_wall:  Dave is me nét voor  ;D
Vragen?  Geen PB, maar graag mailen naar:

info@europeantuning.nl

volvoc70T5

wel redelijk handig..
als ik iets niet kan dan vind ik er altijd wel een manier op..

volvoc70T5

raamrubber? nou volgens mij zijn die nog wel goed..
geen slijtage punten op te zien ofzo..
maar volgens mij komt het raam er niet strak tegenaan te zitten..

volvoc70T5

Maarrree...

hoe stel ik die ramen zelf af? (A)

850 T5 Freak

ja voor zover ik weet, moet je het binnenpaneel (interieur) eraf halen. dan zijn er op verschillende plaatsen stel bouten waarmee je de ruit kan laten kantelen als het ware zodat deze strakker tegen het rubber aankomt. ik weet niet ofdat iemand hier op het forum een uitdraai heeft van Vadis hoe het precies moet want het is best een secuur werkje! ohja raamrubbers zijn belachelijk duur (+- 330 euro dacht ik)   :o bij mij beginnen ze te slijten op 1 punt maar laat ze nog lekker zitten! suc6 verder.
Volvo 850 T5-R - Volvo XC90 V8 AWD - Yamaha YZF R6 Replica

thuur

Citaat van: 850 T5 Freak op 02-01-2008 20:00:04
ja voor zover ik weet, moet je het binnenpaneel (interieur) eraf halen. dan zijn er op verschillende plaatsen stel bouten waarmee je de ruit kan laten kantelen als het ware zodat deze strakker tegen het rubber aankomt. ik weet niet ofdat iemand hier op het forum een uitdraai heeft van Vadis hoe het precies moet want het is best een secuur werkje! ohja raamrubbers zijn belachelijk duur (+- 330 euro dacht ik)   :o bij mij beginnen ze te slijten op 1 punt maar laat ze nog lekker zitten! suc6 verder.

Er zijn 2 stelbouten voor de raam, deze bepalen echter enkel de horizontale stand van de ruit. Vrij vertaald uit mijn Duits werkplaatshandboek: parallellismeschroeven ;D


Gewoon de deur stellen, daarmee krijg je 90% van het windgeruis zeker mee weg. Beschadigde rubbers zijn idd niet te redden. Alternatief is de sloop.


Gr 8)

Antonio


Windgeruis rond spiegels en deurstijlen viel mij ook negatief op bij mijn Volvo. Na controle van de deurrubbers viel me hier en daar een scheef zittend rubber op. Boel rechtgetrokken. Schoof na enkele dagen weer terug. Opnieuw rechtgetrokken en vastgezet met zwarte siliconen.

Een andere grote boosdoener bleek de afwerkstrip die links en rechts van de voorruit loopt. In de beide bovenhoeken van de voorruit sluit deze strip niet goed aan op de voorruit. Pure constructie fout, want de strip loopt hier over de horizontale afwerkstrip van de voorruit, waardoor links en rechts een naad ontstaat van enkele milimeters. Ontstaat nogal wat turbulentie bij 130 op zo'n hoekje. Ruit en afwerkstrip netjes afplakken en vervolgens volspuiten van dit naadje met zwarte siliconen elimineert veel van het resterende geruis.


pwassink

Of de toch al vaak niet meer al te nette daklijsten wisselen voor (verse) v70 varianten..

Kost wat maar elimineeert meer problemen dan netheid en enkel geruis ..  ;)
Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

viking_in_shorts

#10
Ik ga zsm voor de 4e keer terug naar de garage voor het laten stellen van het raam bestuurderskant. Heb de cassette laten verwisselen omdat de motor was doorgebrand. Eerste keer had ik windruis vanaf 50 km/u, tweede keer regende het naar binnen bij de wasstraat, na de derde keer hoor ik een harde kloenk uit het inwendige van de deur als het raam bijna helemaal open is.

Na mijn ervaringen zou ik er zelf huiverig voor zijn en een echte expert laten opdraven!

Oh ja - en trouwens: ongelofelijk hoeveel windgeruis incorrect afgestelde ramen kunnen veroorzaken!

Niek

Ik heb onlangs mijn C70  naar de dealer gebracht omdat ik ook dat irritante windgeruis had, met name aan de bestuurderszijde. De dealer heeft aan beide kanten de ramen opnieuw afgesteld, en dat scheelt enorm. Van nieuwe rubbers werd mij ook verteld dat deze erg duur zouden zijn...
And through it all she offers me protection
                      VOLVO C70