Specialist Maastricht e.o.

Gestart door Frank1258, 21-01-2008 15:04:28

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

thuur

#15
Het begon al bij de bougies. De afstand is ongeveer 2x zo groot als nieuw :o



Rap vervangen en in een hoek gegooid dus. Daarna het verdeelkapje los:



Aardig wat 'stof' en goed ingevreten. Toen ik de rotor aanraakt viel deze eruit :o



Al snel geconcludeerd dat het boutje gebroken was :-\





En zie hier de rest van het boutje...



De rotor heeft trouwens nog aardig wat speling, al zit ie nu vaster dan met kapot boutje in het huisje.


Hoe krijgen we dit er uit ???


Gr :eusa_pray:

Misha

Ah, nou zie ik pas wat je bedoelt !
T.ring zeg.., da's ellendig..
Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

Emiel

Gaatje boren en een Torx bitje erin slaan. En dan:  :eusa_pray:

KIM

Zooo,

Is nog erger dan je vertelde!
De enige manier voor die bout zou uitboren zijn. Je zou nog het gat kleiner kunnen laten en er linkse draad in tappen, maar als je de boor goed centreert kun je de bout vrijwel geheel weg boren. met een tap kun je de rest van de schroefdraad eruit halen. Lukt dat niet kun je nog altijd doorgaan voor de helicoil.

pooh

Citaat van: KIM op 27-01-2008 22:52:33
Zooo,

Is nog erger dan je vertelde!
De enige manier voor die bout zou uitboren zijn. Je zou nog het gat kleiner kunnen laten en er linkse draad in tappen, maar als je de boor goed centreert kun je de bout vrijwel geheel weg boren. met een tap kun je de rest van de schroefdraad eruit halen. Lukt dat niet kun je nog altijd doorgaan voor de helicoil.

als jij dat nou even komt doen hier in Maastricht, dan zorg ik dat er weer vlaai is. Abricozenvlaai stond ook nog op het verlanglijstje heb ik begrepen ;D


Teken de petitie tegen het dodingsstation en de gemeenten in Cadiz!
Direct naar de petitie: www.petitiononline.com/perrera/petition.html

thuur

Citaat van: Emiel op 27-01-2008 22:24:24
Gaatje boren en een Torx bitje erin slaan. En dan:  :eusa_pray:

En dan beuk ik niet de nokkenas aan 12 stukken?


Gr :-[

KIM

Citaat van: pooh op 27-01-2008 23:04:05
als jij dat nou even komt doen hier in Maastricht, dan zorg ik dat er weer vlaai is. Abricozenvlaai stond ook nog op het verlanglijstje heb ik begrepen ;D

Voor zo'n k*t klusje zijn veel meer vlaaien nodig....

mathh

Als nog een stukje draad uitsteekt, kun je proberen er een m6 moertje op te lassen (binnen in lassen), effe laten afkoelen en losdraaien. Klinkt vrij eenvoudig  ;)
V70R awd 2000                Heico chip, Ferrita DP, K&N, Denso irridium Heico 8x18

thuur

En welk bedrijf zou dit het beste kunnen?


Gr ???

elmarconi

Ik zie veel roest onder in het gat op het afgebroken bouteinde/ De bout zal niet zomaar zijn afgebroken. Misschien hebben ze 'm d'r al eens met geweld ingedraaid, en eruit was teveel voor het materiaal. Zie ik daar restjes Loctite?

Voor de gaatje boren + torx methode moet je een stevige torx hebben. Als je torx afbreekt kom je d'r niet zo makkelijk met een boor nogeens doorheen.

Ik zou voor methode KIM gaan.
--
Autogas Inside . . .

thuur

Er zit inderdaad wat roest wat duidelijk wijst op het feit dat deze bout niet recent is gebroken. Loctite zit standaard aan deze bout, maar het zou kunnen dat er een "eerdere poging" heeft plaatsgevonden inderdaad.

Aan de andere kant: heel veel krachten staan er niet op de rotor. Hij hoeft maar vast te zitten toch? Zou een kleiner maatje bout een optie zijn?


Gr :eusa_think:


elmarconi

Hoe kleiner de boor, des te eerder die de geest geeft bij ietsjes vastvreten/scheeftrekken/whatever. En dan ben je een stuk verder van huis.
Je kunt idd qua krachtenspel met een klein boutje volstaan, desnoods haal je een 12.9 kwaliteit.
Een 4 mm boortje druk je er niet eenvoudig een eind recht in. Da's met een 6 mm al iets makkelijker...
--
Autogas Inside . . .

Eugene

Citaat van: thuur op 29-01-2008 17:02:51
En welk bedrijf zou dit het beste kunnen?


Gr ???

Dirks in Brunssum :P

If it's not blown, it sucks...

mathh

Ik kan het me niet zo goed voorstellen allemaal. De foto's zeggen me niet zoveel. Als je zaterdag tussen 11 en 14 uur tijd hebt om langs te komen kunnen we er eens een blik op werpen. Ik heb op dit moment ook nog een bankwerker als klant, die is ook best wel handig.
V70R awd 2000                Heico chip, Ferrita DP, K&N, Denso irridium Heico 8x18

thuur

Het is gelukt :D

Hier een citaat van Frank:
Citeer
We schrokken wel een beetje toen de verdeler er af ging, weer veel ijzer vijlsel enz........rotor toch al weer redelijk weg en puntjes behoorlijk versleten.

Boutje was bijna nergens meer te bekennen maar het is Wibo toch gelukt om er een gaatje in te boren. Tijdens het boren voelde hij dat het boutje los kwam en door de boormachine terug te laten draaien kwam het restant heel mooi mee naar buiten! Daarna een nieuwe bout gezocht maar de originele is een M7 maar gelukkig was deze in een zaak voorhanden.

Tevens maar een nieuwe rotor en verdeler er op gezet en alles loopt weer alles een zonnetje en zit nu vast.

Inmiddels al aardig wat achterstallig onderhoud ingehaald, het gaat de goede kant op!


Gr ;)