Roestpreventie 850/V70 noodzakelijk?

Gestart door M.Mulder, 21-12-2003 21:56:06

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 2 gasten bekijken dit topic.

M.Mulder

Dag mederoffelaars.

Ik ben reeds enige jaren een zeer tevreden gebruiker van een Volvo 850 GLE Estate "93. Reeds 2 ton op de klok. Ik lees in dit forum dat ik nog minstens 2 ton vooruit kan. (Bij goed onderhoud en rijden natuurlijk!).
Voorheen heb verschillende, de jullie bekende klassieker, Volvo 240 gereden. Bij dit type auto moest ik goed op het roestmonster letten. Achterklep en dorpels onder de voorportier waren bekende "zorgplekken".

Bij mijn huidige auto (10 jr. oud) kan ik (nog) geen verdachte plekken vinden.

Wat is jullie ervaring? Is dit bijzonder? Of heeft de 850 ook zorgplekken?

Mogelijk lees ik t.z.t. jullie bericht.

Vriendelijke "kerst-roffel"

M.Mulder
Volvo 240 D estate / Volvo 850 estate / C30 1.8F Heden: V70 2.4 T / C70 2.0 T. / 2.5 T

Freulig

Enige plek die ik ken is bij de 850 het plaatwerk achter de voorste spatlappen. Die zitten vast met speciale popnagels (bij de dealer te halen).
Advies: eraf boren, controleren en -als jet het persé wilt- weer opnieuw monteren.
Maar ik zou het zelf niet doen: ik vind het mooier zonder.
Bij de S70 zit er een transparante sticker over de lak ter bescherming.

ed

Als die (inderdaad erg lelijke lappen) eraf zijn krijg je dan geen last van steenslagschade op de spatranden? Achter zit het wiel in de wielkast zodat je daar geen last van hebt. Ik denk dat de spatlappen erop zitten om steenslag tegen te gaan.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Freulig

Ik heb er in ieder geval geen last van.
Maar ik heb de transparante sticker wel laten zitten.

denkweb

De hogedrukspuit met regelmaat er langs halen = weg vuil ophoping = geen roest = veel netter.