riemspanner ook vervangen bij distributieriem vervangen?

Gestart door bugbyte, 29-12-2003 20:31:55

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Zippo

Citaat van: Ramon op 31-12-2003 12:07:10
Het is absoluut niet standaard om de riemspanner bij een 850 bij 120.000 km te vervangen.
(Navraag dealer)

Gewoon checken en inderdaad geleidelijk terugpersen.

span/geleide rollen gaan veel eerder stuk en zijn meestal de oorzaak voor distributie schade.

Ramon

Ben 't eens met Ramon, ik heb wel 101 van die riemen vervangen en nog nooit de spanner dus..........

Zippo

Jerry

Ik speel op safe en heb voor aanstaande maandag een afspraak bij Volvo Purmerend om mijn distrubitieriem te vervangen en heb daarbij ook gevraagd om de spanner en spanrol te vervangen als blijkt dat deze slijtage vertoont. Kost volgens mij een kleine 30 euro excl. extra. Op de klok slechts 212.000 km.




TTT242

Dit is nog eens een nuttige discussie.
Als ik de distri moet vervangen op 225D dan gaat die riemspanner en de hele handel er ook nieuw in.
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

KAASIE

je moet altyd de rollen vervangen bij een distributie snaar dat zijn de kosten niet
kromme kleppen en dergelijke wel
op mijn rollen zat flink veel speling 233500 km gelopen ook de multi-snaar rollen vervangen zat ook speling op
nu blije rijder en een fijn gevoel na de aanschaf op 232700 km

Jeroentjuh

Citaat van: Zippo op 06-01-2004 15:03:14
Citaat van: Ramon op 31-12-2003 12:07:10
Het is absoluut niet standaard om de riemspanner bij een 850 bij 120.000 km te vervangen.
(Navraag dealer)

Gewoon checken en inderdaad geleidelijk terugpersen.

span/geleide rollen gaan veel eerder stuk en zijn meestal de oorzaak voor distributie schade.

Ramon

Ben 't eens met Ramon, ik heb wel 101 van die riemen vervangen en nog nooit de spanner dus..........

Zippo

Yepz, die hydraulische spanners worden zelden vervangen, maar zo'n ding heb je echt niet voor 30 euro hoor..

Jerry

Maandag horen (lezen) jullie het wel wat er vervangen is en wat de kosten waren.

martijn.

Misschien zit er wel een losse poelie op de spanner?.
En dan kan het wel 30 euro kosten.

Danny

Ik had toevallig eind vorig jaar de prijzen bij de dealer opgevraagd, omdat ik dit jaar ook het geheel wil vervangen.
spanrol  48.80 ex / 9135036
riem       57,00 ex / 272327
spanner 88,50 ex / 9146693
poelie    48.80 ex / 8630590

bugbyte

Niet kunnen vermoeden dat een simpele vraag zo'n discussie op gang zou brengen. Als ik de prijzen van de nieuwe onderdelen zie dan wordt ik alleen maar gesterkt in mijn beslising om de spanner samen met de spanrol te vervangen.
Vergeet niet dat ik geen garagekosten hoef te betalen, ik doe alles zelf. Hoef ik ook geen zorgen te hebben over het terugduwen van de spanner.
Als ik dit in de garage zou laten doen zou ik er misschien anders over denken.
Groet,
Jan
..

Ramon

855 Champagne (en de rest die graag een nieuwe spanner wil hebben),


Uiteindelijk is het natuurlijk jullie beslissing om een hydr. spanner al dan niet te vervangen.

Wat ik nog 1 keer duidelijk wil stellen is dat dit bij de Volvo dealer dus geen "standaard" procedure is.

Als je bij een dealer komt voor een distributie wissel wordt de staat van de spanner bij het inpersen bekeken (lekkage en tegendruk)

Als dit ok is,  wordt de spanner gewoon teruggeplaatst !

NB: aan de spanner zit dus geen "vaste" rol !!

Verder worden de loop / geleide rollen bekeken. Speling is vervangen, anders gaan ze er ook gewoon weer op.

De km stand is wat dit betreft wel een indicatie, het maakt immers een hoop uit of je voor de 1e, 2e, of 3e distributie "wissel" staat ! (b.v. 120.000 / 240.000 of 360.000 km)

Je kan natuurlijk kiezen voor preventieve vervanging van de rollen,  zou ik zelf dus zeker wel doen als je voor de 2e of 3e wissel staat  ;D

Je eventuele aanwezige onderhoudshistorie kan hier hopelijk wat meer over vertellen....

Alhoewel dit natuurlijk een forum is waar alle "monteurs"  8) hun zegje mogen doen, zet ik wel vraagtekens bij bepaalde opmerkingen.

Forumleden die geen verstand van zaken hebben gaan namelijk twijfelen en jagen zichzelf op "kosten" die ze dus NIET hoeven maken  ;)


p.s. bij 240.000 km kan je ook je waterpomp, kruskas - en nokkenas keerringen vervangen, weet je zeker dat deze ook nieuw zijn   ::)

Stel je voor dat deze gaan lekken, kan ook een "kop" kosten  ;D


Ramon ;D  


Ramonj




Ramon zegt : HUBRAUM statt spoiler !

Danny

Ik zou het niet willen meemaken dat bij 230.000 km de spanner of spanrol het begeeft omdat ie bij 120.000 km nog 'goed' bleek te zijn en bij wie moet ik dan aankloppen?
Nee dank je, ook de vakgarage slaat de plank wel 'ns mis en voor de kosten hoef je het niet te laten, ook niet als je de reparatie bij de dealer laat doen, want het is minder moeite om een nieuwe spanner te monteren dan de oude terug te zetten!

Ramon

Danny,

Die spanner begeeft het dus niet bij 120.000 of ?? km.

Daarom vervangen ze hem bij Volvo dus zelf ook NIET ......

De "rollen" heb ik zelf wel vervangen, inderdaad die gok neem ik ook niet ......

In dit geval is het dus een voordeel dat Volvo een "heavy duty" spanner gemonteerd heeft.

(Ik ben nu echt klaar met deze oeverloze discussie  ;D)


Ramon :P
Ramon zegt : HUBRAUM statt spoiler !

Jerry

Ik heb vandaag mijn auto weer opgehaald, en de riemspanner etc etc hoefden niet vervangen te worden. Voor de geinteresseerden volgt hier de faktuur. De reparatie heb ik laten uitvoeren bij Nic. de RIE Purmerend B.V

21552   vervanging distributieriem        81,60
272327 vervanging timingssnaar          57,00

Totaal arbeid                                         81,60
Totaal onderdelen                                 57,00

Totaal diversen                                     - - - - -

Subtotaal                                            138,60
BTW: 19% over 138,60                         26,33
                                                            - - - - -
Faktuur Euro                                       164,93 ;D

bugbyte

Als laatste bericht om deze discussie te sluiten. De klus is achter de rug. Ik heb de hydraulische spanner niet vervangen en weer teruggegeven. Zag er prima uit helemaal droog Het terugduwen met de bankschroef beetje voor beetje ging ook prima. Ik heb er ongeveer 15 minuten over gedaan. De spanrol heb ik wel vervangen, zat iets speling in. Heb de instructies van Bay 13 gevolgd. http://www.volvospeed.com/volvo_performance.php
Eind goed al goed.
Jan
..

killhorst

toch even reageren op Ramon:

Al voor mijn akkefietje met die spanner heeft Broekhuis ingevoerd om ze wel bij 120.000 te vervangen. Het mijn de was dus bevestigend. Andere dealers schijnen het inderdaad nog niet te doen. Blijft dus een twijfelpunt maar hier geldt blijkbaar dat niet alle dealers er hetzelfde over denken en over de risico's die ze hun klanten willen laten lopen.

rene