Verlaten plaats ongeval.

Gestart door JoopS, 07-07-2008 20:14:17

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

JoopS

Zo heet dat, als je een deuk in andermans auto rijdt en weg gaat zonder je identiteit achter te laten.  >:(

Vanmiddag was ik de sjaak. Mijn auto dusdanig aangereden dattie een halve meter verderop stond met zijn neus in de heg. Gezien de schade een grote zware tegenstander die met weinig snelheid wel heeft doorgedrukt.

Igg. kan ik op zoek naar een andere klep voor mijn estate.
Wat ik graag zou weten is wat zo'n klep gemiddeld moet opbrengen op de onderdelen markt en of het dan misschien rendabeler is de auto naar de plaatwerker te brengen.
Net boven de vergrendeling lijkt een trekhaak het plaatwerk naar binnen geduwd te hebben. De onderste rand is omgeruld, zoals de servicemedewerker van de Gokumsepolitie dat noemde.

Graag suggestie's
Tja........

llinssen

Peugeot 104 > 245 Van > 745 > 245 > 745 > 855 2.5 > 855 2.0 > C70conv 2.5LPT > 854 2.5 > 744 > V70 > C70 > XJ8> S500.

coyote1980

Ik wou net zeggen, lijkt me een duidelijk geval waarborgfonds. Aangifte doen en kijken of je getuigen kunt achterhalen in je omgeving. Sterkte, belachelijk dat dit soort figuren rondrijdt. Ik zou niet voor mezelf instaan als ik het zag gebeuren.
1995 Volvo 850 T-5R Cream Yellow
1995 Volvo 480 Turbo Collection#12 Dark Green Metallic

llinssen

Als ik het zou zien: nummer noteren en naar politie gaan:

Art 7 WVW:

1. Het is degene die bij een verkeersongeval is betrokken of door wiens gedraging een verkeersongeval is veroorzaakt, verboden de plaats van het ongeval te verlaten indien:

a
    bij dat ongeval, naar hij weet of redelijkerwijs moet vermoeden, een ander is gedood dan wel letsel of schade aan een ander is toegebracht ;
b
    daardoor, naar hij weet of redelijkerwijs moet vermoeden, een ander aan wie bij dat ongeval letsel is toegebracht, in hulpeloze toestand wordt achtergelaten.

2. Het eerste lid, aanhef en onderdeel a, is niet van toepassing op degene die op de plaats van het ongeval behoorlijk de gelegenheid heeft geboden tot vaststelling van zijn identiteit en, voor zover hij een motorrijtuig bestuurde, tevens van de identiteit van dat motorrijtuig.

Strafbedreiging:
De onder art. 7 vallende feiten worden bedreigd met gevangenisstraf van ten hoogste drie maanden en/of een geldboete van € 6700 (art. 176 lid 3 WVW 1994 jo. art. 23 lid 4 Sr). Het maximum van de geldboete geldt voor feiten gepleegd op of na 1 februari 2006, op grond van de Wet herijking strafmaxima (Stb. 2006, 11). Dit bedrag wordt eens per twee jaar geïndexeerd (art. 23 lid 9 Sr). Voor feiten gepleegd voor 1 februari 2006 geldt het voormalig maximum van € 4500. Daarnaast kan ontzegging van de rijbevoegdheid worden opgelegd voor ten hoogste vijf jaar. Bij recidive kan dit zelfs tien jaar worden (art. 179 lid 1 en 4 WVW 1994).
Transactie:
Ingevolge art. 74 Sr kan het OM een transactie aanbieden. Zie www.openbaarministerie.nl/beleid.

Maar als antwoord op je vraag: even de sloperijen bellen of ze een klep in jouw kleur hebben liggen?
Ik denk dat een plaatwerker sowieso moet gaan (laten) spuiten en echt goedkoop is dat niet....
Peugeot 104 > 245 Van > 745 > 245 > 745 > 855 2.5 > 855 2.0 > C70conv 2.5LPT > 854 2.5 > 744 > V70 > C70 > XJ8> S500.

JoopS

Getuigen waren er niet en voor het waarborgfonds heb je er minimaal twee nodig die hebben zien gebeuren dat een ander motorvoertuig tegen de jouwe reed.
Nee ik maak me geen illusies. Ik zal het zelf moeten bekostigen.
Wat is een reële prijs voor een achterklep?
Tja........

CeeBee

Je moet 2 getuigen hebben die hebben gezien dat je auto daar zonder schade geparkeerd stond en een procesverbaal.

De expert voor het wbf bepaalt of de schade door een ander voertuig is toegebracht.
V70N 2.5T AWD


onnaj

Je moet idd 2 getuigen hebben (dit mag incl. jezelf zijn). Je moet aangifte doen bij de politie en in principe stelt de agent in 1e instantie vast of de schade is veroorzaakt door een ander motorrijtuig. Als het niet is veroorzaakt door een ander motorrijtuig heb je geen recht op vergoeding, in jouw geval lijkt me het overduidelijk dat t wél door een motorrijtuig is gebeurd.

Bij t waarborg geldt vanaf ca. 01.07.07 een eigen risico van € 250,-.

Ik zou goed kijken hoe je verzekerd bent, ben je all-risks verzekerd en laat je herstellen door een aangesloten bedrijf waarmee de verzekeraar zaken doet, krijg je vaak een korting op het eigen risico. Dit geldt alleen voor een all-risksverzekering.

Ik zou even je tussenpersoon vragen hoe te handelen, deze heeft normaal gesproken ook altijd formulieren van t waarborgfonds liggen die je in moet vullen.

elianmars

Je hebt voor WBF inderdaad geen getuigen nodig die het hebben zien gebeuren, maar die kunnen verklaren dat je wagen schadevrij was voordat je 'm daar parkeerde.

Ik heb ook zo'n gevalletje gehad. Mijn vader en neef hebben voor mij getuigeverklaring getekend.
Schade (ruim 1100 euro) is netjes vergoed door WBF. 
www.wbf.nl