motor loopt niet lekker

Gestart door bugbyte, 22-02-2004 13:59:03

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

bugbyte

De motor van mijn V70 loopt niet lekker. Het is een gewone 2.5 10 klepper met 125K op de teller.
Bij het optrekken hoor ik een onregelmatigheid in het geluid, alsof hij veel te rijk loopt. Ongeveer zo'n geluid als je met 120 Km met open raam rijdt maar dan zachter.
Ook trilt hij enigszins bij 2500 toeren. Het is niet zo dat je zegt wat loopt hij slecht, maar hij loopt ook niet zoals gewoonlijk.
Volgens mij zijn enkele mogelijkheden voor dit onregelmatig lopen.
Een van de verstuivers is niet ok
luchtmassasensor
Iets in de ontsteking
Heeft iemand dit ook als eens bij de hand gehad? of heeft iemand suggesties wat de de oorzaak kan zijn?
Jan
..

Reitse


Zippo

Lekker uitlaatspruitstuk kan 't niet zijn...........
Wat ik op dit moment zou zeggen, ga naar een volvo-dealer en zet de auto aan een systeemtester. Hier komt dan de kwaal wel uit!
Je kunt wel gaan discuseren maar dit is de makkelijkste oplossing.
;)

Zippo

Reitse

Lek uitlaatspruitstuk niet omdat? Is toch vaak oorzaak van hoop extra herrie? ???

Zippo

Citaat van: Reitse op 22-02-2004 14:32:01
Lek uitlaatspruitstuk niet omdat? Is toch vaak oorzaak van hoop extra herrie? ???

Lees zijn verhaal nog eens goed!!

Zippo

Reitse

Mijn redenatie: lek uitlaatspruitstuk zorgt dat meting voor kat. niet goed is waardoor ecu andere waarden gaat gebruiken om aan de uitlaat juiste waarden te krijgen met als gevolg dat de motor niet mooi loopt...

Zippo


bugbyte

De wagen rijdt meestal korte stukken (10Km) daarom zat ik te denken aan verstuivers.
Ik kan altijd nog naar de volvo garage. Ik ga eerst het hele uitlaatsysteem eens goed inspecteren.
Jan
..

ed

Ik heb bij mijn 850 ook een lek uitlaatspruitstuk gehad, maar de auto liep er zeker niet minder mee.
Ik denk zelf eerder aan de ontsteking, maar het is lastig te zeggen zo. Ik zou inderdaad even bij de dealer langsgaan.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

bugbyte

Uitlaatsysteem is prima nergens een lek te bekennen. Ik ga met een osciloscoop de onsteking controleren.
Jan
..

BartRas

Bougie-boebine-kabels-verdelerkap-rotor OK?
there is no substitute for PK's

bugbyte

Cylinder 3 heeft een veel lagere vonkspanning dan de rest. Ik ga de bougiekabel maar eens vervangen.
..

bugbyte

Bingo,
Loopt weer als vanouds. Heb voor de zekerheid alle bougiekabels vervangen. de "oude" kabels zijn minder flexibel dan van mijn vorige volvo. komt het vaker voor dat je bougiekabels moet vervangen?
Jan
..

BartRas

Citaat van: bugbyte op 26-02-2004 17:46:45
Bingo,
Loopt weer als vanouds. Heb voor de zekerheid alle bougiekabels vervangen. de "oude" kabels zijn minder flexibel dan van mijn vorige volvo. komt het vaker voor dat je bougiekabels moet vervangen?
Jan

Yep na zo,n 5-7 jaar / 200dKm is het mooie er wel vanaf, gewoon vervangen en genieten maar weer
there is no substitute for PK's