Airco stinkt !!

Gestart door Oemie, 04-04-2004 02:34:38

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Oemie

Hoi Roffelaars,
Ik rij nu 2 weken in mijn s70 en ik ben blij als een kind!!!!
Wat een geweldige auto ( 2500 km gereden, net voor de 3e keer getankt..).
Maar nu het volgende:
Ik heb een vraag betreffende de airco ( climat control ) , hij stinkt namelijk !!!!
Met name als je hem net aan zet.
Ik heb gehoord dat dit een soort schimmel is van water dat achtergebleven is  in de slangen, ik weet dus niet of dit waar is.
Weet iemand wat ik hier aan kan doen??
En ten tweede hoe ik dit kan voorkomen?

Alvast bedankt
Groetjes Oemie

denkweb

Zie clubacties (Clubpas) op de clubsite LINK

Oele

De verdamper (hangt in je dashboard) is dus vochtig geworden en in het donker is dit een heerlijk plekje voor milioenen beestjes die daar lekker liggen te xxx...

En dat ruik je wel ja....

VMS high performance block,650cc inj,GT3076R Turbo,R manifold,3"DP,walbro 255,Spec stage 3+,custom IC,HKS SSQV BOV,PLX Wideband,EGT,Apexi AVC-R,KW suspension V2, Quaife LSD

JeroenV

je kunt bij iedere automaterialenzaak airco-fresh oid kopen.
je kunt dit product via je ventilatie roosters naar binnen spuiten.ook kun je het interieur filter even verwijderen en via dat gat wat airco-fresh naarbinnen laten.
de boel ruikt dan weer fris en bacterieen worden gedood.
jeroen.

Full Metal Bernd

Net wat ie zegt, is goed te behandelen met een schimmeldodende reiniger, wel ff een deken over ruitontwasseming leggen omdat anders je voorruit beetje
vet wordt.
En 1/2uur niet in auto komen ivm stank.

denkweb

Je kunt ook bij een 'aircoboer' langsgaan, deze hebben vaak aanbiedingen mbt schimmelbehandeling. Bij de dealer betaal je in ieder geval grof geld hiervoor, is het niet waard, kunt je beter zelf doen ;)

DE OORZAAK:
Schimmelvorming in de condens-opvangplaat, dit is vooral in de zomer mogelijk als deze opvangplaat nogal warm is.

DE PREVENTIEVE MAATREGELEN:
Airco 5 minuten voor het arriveren op bestemming uitzetten zodat de condens tijdig kan verdampen en niet achterblijft. Ook is het wenselijk om in het geval van ECC deze (behalve als omschreven hierboven) NOOIT uit te laten staan maar altijd aan te hebben (bij voorkeur op AUT).

DE OPLOSSINGEN:
- Spuitbus met bacteriëndodend middel op de lekplaat spuiten.
- Alles loshalen en grondig reinigen met desinfecterend middel.
- Wasknijpers kopen (en dan liefst met volvo-opdruk)


TTT242

Denkweb, met dat alles loshalen en grondig reinigen; welke onderdelen moeten dan gedemonteerd worden? Verdamper? En dat is waarschijnlijk een rot klusje.

Ik vraag dit maar omdat die reinigende spuitbuis toestanden na 2 maand bij mij al uitgewerkt is, en alles terug stinkt, vooral als de Ecc pas op staat. Heb wel een zéér goed reukorgaan ;D
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

Entuscan

#7
Tom in de buurt van de volvo garage in Hasselt zou een goede airco man zitten die een film? over de verdamper enz aanlegt zodat je nooit meer last van een stinkende airco zou hebben.

Ik dacht dat vooral de verdamper en ook het condensgootje als kweekbodem voor de bacteriën (dacht soort van algen) dienst doet.
Who needs RyanAir when you can fly Volvo R ....
--------------------------------------------------------------

TTT242

Citaat van: Entuscan op 31-07-2004 22:32:02
Tom in de buurt van de volvo garage in Hasselt zit een goede airco man zitten die een film? over de verdamper enz aanlegt zodat je nooit meer last van een stinkende airco zou hebben.


Ja, ik denk dat ik die wel ken. Die plaatst de extra verwarming in onze mini-busjes van het werk, op het industrieterrein daar.... Zal eens langsgaan...bedankt
V70 Classic 2.5T LPT LPI  >>> V70N T5 Lpi Black Sapphire

ed

Citaat van: Ludo op 01-08-2004 15:58:57

waar de afvoer zit weet ik niet precies, dat zou ergens moeten uitkomen ter hoogte van de versnellingspook, maar dan onder de auto. ;)
het plasje dat je meestal ziet onder de auto even na het rijden is afkomstig van de droger en die zit vooraan achter/onder de rechter koplamp.
om het echt op de manier zoals je beschrijft te controleren zou je dus al echt onder de auto moeten gaan staan om het goed te kunnen zien. (denk ik zo)


De afvoer zit aan de bijrijderskant tegen de tunne bij zijn voeten. Even de beplating weghalen en je ziet hem zitten. Daar onstaat ook het plasje, en niet bij de droger. De droger is gesloten, en zal geen vocht afscheiden naar buiten. De functie van de droger is het aanwezige vocht in het systeem opnemen zodat het de compressor en andere delen niet kan beschadigen. Als je afvoer dicht zit ontstaat er een flinke plas vocht in je auto, meestal aan de bijrijderskant.
Die foto's kan ik echt niet plaatsen. Het is zo close-up dat ik niet goed kan zien waar het zit. het lijkt me de slang van de droger.
Vocht daaraan is normaal omdat deze koud is. Vocht uit de omgeving slaat hierop neer (condensatie), en er hangen druppeltjes aan. Als het goed werkt is het advies: niets aan doen!
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

ed

Nee, is niets bijzonders. Alles wat er kouder is dan de omgeving gaat vocht aan hangen door condenstatie. Niks om je zorgen om te maken. Zet je airco maar eens een tijdje uit. De druppels verdwijnen vanzelf.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

konniekip

Citaat van: Boba Fett op 02-08-2004 08:31:32
Even een update...

Vanochtend naar de zaak gereden met de airco aan en na 50km even de auto op een parkeerplaats gezet. Na een paar minuten de kap open getrokken en het volgende viel me op:


Bij de "metalen" koppeling druppelde het (gevoeld: KOUD), zie kruisje.


Als ik achter het motorblok kijk zag ik op de plaatsen aangegeven met de rode cirkels ook vocht (?).
Kan ik concluderen dat de afvoer van de airco dus goed functioneert??

Enig idee wat die "metalen" koppeling is van de eerste foto?

Wat is het cilindervormige ding (zie pijltje op de eerste foto) ?
Toen ik op de zaak deze foto's nam, borrelde het onder het kijkglas ?
Bij mij zijn die leidingen dan voorzien van een halve centimeter dikke laag ijs.. Wellicht dat R12 beter koelt dan R134a

ed

850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

konniekip

hmm, over klotsen.. ik heb wel eens als de airco enige tijd heeft aangestaan en ik m uitzet dat ik wat water hoor klokken. Maar de afvoeren zijn open aangezien ik een aardig vijvertje onder mn auto heb als ie een tijdje stationair heeft staan koelen.

ed

Van de droger komt ook enig condensvocht omdat de leidingen naar de droger erg koud zijn.
De plas water onder de auto onstaat echter onder de afvoer van de condensor. Door de condensor gaat de omgevingslucht, en daaruit slaat het vocht neer (condens) wat via de afvoer onder de auto terecht komt.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!