Waar zit de lambdasonde stekker?

Gestart door haya, 21-04-2004 07:24:20

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

855-Champagne

Citaat van: haya op 22-04-2004 06:40:57
Citaat van: 855-Champagne op 21-04-2004 19:49:31
Heb je al naar de LMM gekeken misschien zit daar de fout.

Na wat rondsnuffelen op het forum was dat ook al bij me opgekomen maar voor zover ik er verstand van heb kan ik geen LMM vinden. In vergelijking met bv. een 20-klepper zit er in de dikke slang die naar de luchtfilterbox gaat bij mij maar een kelin sensortje (kennelijk iets van een temperatuursensor), in tegenstelling tot een groot plastic blok bij de 20-klepper.

Hoe dan ook, voor de zekerheid heb ik dat dingetje maar venieuwd.

Dat kleine sensortje tussen je lucht filter en je gasklep is de LMM als ik het goed heb

haya

Ja, dat zou ook goed kunnen. Op dit moment wijst alles inderdaad in de richting van het mengsel.

Maar een defecte pingelsensor zou toch een foutcode moeten geven? Er zijn bij mij geen foutcodes gevonden.

Het feit dat wanneer ik de lambdasondestekker lostrek er helemaal geen lampje op het dashboard gaat branden vind ik ook al zo raar. Ik ben benieuwd of dat wel terug te vinden zal zijn als foutcode...

In ieder geval zie ik nu geen andere mogelijkheid meer dan terug naar Volvo te gaan en ze daar eens een grondige proefrit met alle mogelijke testapparatuur te laten maken.
Ben benieuwd hoeveel me zo'n grap gaat kosten.

Haya  :(

Ro

Lampje gaat bij mij ook niet direct aan. Na reset leg ik tot 40-70km af voordat het lampje gaat branden.

Arlee

Hou ons aub op de hoogte. Rij zelf in een 97'er met dezelfde problemen. Onlangs, na een tip op dit forum, de hele ontstekkingsmik maar vervangen van bougies t/m rotor. Wel iets verbeterd maar vooral bij snelheden boven de 100 km toch af en toe nog iets inhouden. Heel oncomfortabel.

succes

ari
145 -> 245 -> 240 -> 745 -> V70

Ingrid

Hoi, hoi,

Ik kan je niet echt helpen, alleen mijn ervaring doorgeven. Ik heb een GLT uit '93 met 350.000 op de teller. Ook hier zat een gasinstallatie in. Af en toe leek het inderdaad of het vermogen even weg was en ie niet zo graag wilde. Garage in, garage uit, heeft allemaal niet geholpen. Aangezien ik niet al te veel kilometers maak, heb ik de hele gasinstallatie-santemekraam eruit laten halen en... nergens last meer van!Knoet rijdt als een zonnetje en het lijkt of ie iedere maand nog steeds feller wordt. Tja, nu snap ik dat je niet direct je installatie eruit zal halen. Maar als een auto oren heeft dan zit het daar volgens mij tussen! Rij je overigens veel file-kilometers?
Succes
Volvo is a girls best friend...

haya

Citaat van: Ingrid op 03-05-2004 09:35:37
Rij je overigens veel file-kilometers?

Integendeel. Iedere dag 60 km heen en 60 km terug, constant 120 km/h. Juist dan rijdt hij zo rot, niet in fileverkeer.


Citaat van: Ingrid op 03-05-2004 09:35:37
Maar als een auto oren heeft dan zit het daar volgens mij tussen

Als een auto oren heeft dan zit ik daartussen...

haya

Citaat van: Arlee op 02-05-2004 16:10:39
maar vooral bij snelheden boven de 100 km toch af en toe nog iets inhouden

Ari,

Heb jij ook de indruk dat de problemen pas na verloop van tijd beginnen? Ik kan het niet wetenschappelijk bewijzen maar het lijkt alsof het bij mij pas begint
- ofwel na zo'n 40 km snelweg met constante snelheid
- ofwel na een keer goed doortrekken (160+).

Haya.

Arlee

Haya,

Nee. bij die van ons merk ik het vrijwel direct wanneer hij op de snelweg zit. Maar het is niet altijd even gemakkelijk waar te nemen. Er zitten ook vaak hobbels in de weg en het is dan vaak lastig te constateren of de motor op dat moment wellicht ook iets inhoud. Ik vind deze auto helaas wat harder afgeveerd en wat minder comfortabel dan mijn vorige 740. die reed echt zalig en vlekkeloos op lpg. Deze loopt ook zalig, totdat je op de snelweg komt.
Wanneer hij constant 120 rijdt en je geeft na verloop van tijd even extra gas dan hapert hij soms ook wat. Ook tijdens het gebruik van de cruise control heeft hij ook wel eens dat hij stotterd. Zoals ik als schreef is het na het vernieuwen van de bougies, verdelerkap, kabels en rotor wel iets minder. Maar nog steeds niet vlekkeloos en ik ben er nog steeds van overtuigd dat het merk brandstof bij mij nog steeds van invloed is. Heb gewoon betere ervaring met Total dan bv BK gas.
Het blijkt toch een lastig euvel te zijn. De pomp, de computer of de injectors en wellicht nu ook die lambasonde zouden bij mij ook eens goed onder de loupe genomen moeten worden.
Hij moet de 11e voor een APK tje, zal eens informeren.

Ari
145 -> 245 -> 240 -> 745 -> V70

Vogel

CiteerMaar nog steeds niet vlekkeloos en ik ben er nog steeds van overtuigd dat het merk brandstof bij mij nog steeds van invloed is. Heb gewoon betere ervaring met Total dan bv BK gas.

Ik heb een aantal weken geleden een paar keer bij de Avia gas getankt en toen was het bij mij opeens ellende op gas.  >:(
Als ik aankwam rijden bij (bijv.) een stoplicht en het was rood zodra ik dan de koppeling in trapte en de motor terug moest naar het stationair toerental  dan sloeg ie af!
Starten wou ie dan ook niet echt meer, overgezet op benzine en dan ging ie weer. Vervolgens heb ik bij de eerste beste pomp die BK gas verkocht de tank gevuld en nog diezelfde avond mijn ouders in de achterhoek op de camping opgezocht en zo de LPG tank leeg gereden.  ;D
Gas getankt bij de shell toen ie leeg was (ook BK) en sindsdien geen klachten meer. Wie het weet mag het zeggen  :-\

gr William
Forget the rest, Volvo is the Best

Ingrid

Hé, wat me ineens te binnen schiet: blijft je gas ook weleens hangen, dat ie niet lekker teruggaat naar stationair maar blijft "loeien" als een Alto met z'n choke nog open?

Dat euvel had ik er namelijk ook bij. Wat hierbij hielp was het gasklep(pen?)huis schoon maken. Was gelijk ook even (zij het voor korte tijd) het af en toe wegblijven van vermogen verholpen. Je zou het kunnen proberen, niet geschoten is altijd mis.
Volvo is a girls best friend...

haya

#25
Citaat van: Arlee op 03-05-2004 14:48:23
Maar het is niet altijd even gemakkelijk waar te nemen. Er zitten ook vaak hobbels in de weg en het is dan vaak lastig te constateren of de motor op dat moment wellicht ook iets inhoud.  [...]
Wanneer hij constant 120 rijdt en je geeft na verloop van tijd even extra gas dan hapert hij soms ook wat. Ook tijdens het gebruik van de cruise control heeft hij ook wel eens dat hij stotterd. Zoals ik als schreef is het na het vernieuwen van de bougies, verdelerkap, kabels en rotor wel iets minder. Maar nog steeds niet vlekkeloos

De tranen schieten me bijna in m'n ogen. Ik ben met exact hetzelfde verhaal al bij zoveel 'specialisten' geweest, en hoe vaak heb ik die meewarige blik niet gezien van "het zal wel". Vooral als je vertelt dat het lijkt alsof je over een onregelmatig wegdek rijdt.
Eindelijk iemand die me bergijpt....  :)

Citeer
en ik ben er nog steeds van overtuigd dat het merk brandstof bij mij nog steeds van invloed is.

Ik tank regelmatig bij drie verschillende merken, Total, Texaco en een lokale gasboer. Ik weet niet of die al dan niet hetzelfde merk gas verkopen maar ik merk geen verschil.

Na Ingrid's verhaal dat haar Knoet steeds beter gaat rijden nu hij geen last van gas meer heeft ga ik eens een of twee tanks met benzine leegrijden. Kijken of dat daarna invloed heeft op het rijden op gas.

Citeer
Hé, wat me ineens te binnen schiet: blijft je gas ook weleens hangen, dat ie niet lekker teruggaat naar stationair maar blijft "loeien"  [...] Wat hierbij hielp was het gasklep(pen?)huis schoon maken

Gasklephuis is schoongemaakt bij 150K beurt, 4000 km geleden.

haya

Citaat van: Arlee op 02-05-2004 16:10:39
Hou ons aub op de hoogte

De auto staat nu bij de dealer. Die heeft ontdekt dat een bout van het inlaatspruitstuk los zit waardoor valse lucht wordt aangezogen. Dit wordt bevestigd door de bougie die het dichtste bij die bout zit, die een andere kleur heeft dan de andere vier.
Vandaag wordt de boel weer in elkaar gezet en wordt er proefgereden.

Ik ben benieuwd of nu eindelijk HET probleem boven water gekomen is. Ik geloof wel dat een losse bout voor een verkeerde verbranding kan zorgen maar ik kan het gedrag van de auto zoals ik dat vaststel niet helemaal rijmen met wat er nu gevonden is.
We wachten af.

Haya. ( :)  of   :(  ?)

J. Hoeksema

 ???Wat zijn de resultaten??????
Of zijn die nog niet bekend?

alfredgeel

Heb je al eens aan de benzinedrukreglaar gedacht. Die durft nog al een sstuk te gaan. Het gevolg is dan dat er af en toe een druppel benzine mee naar binnen gaat met hikken tot gevolg.

aluminium afdekplaat op de injectoren evn wegpakken. vacuumslangetje op de drukregelaar ( tussen cil 2 en 3 ) losnemen. Auto starten op benzine en kijken of er benzine uit de vacuumaansluiting gedruppeld komt. indien ja , vervangen, indien nee, controleren op valselucht.
je kan ook eens proberen om de Airco volledig uit te schakelen.

succes