Stroomstoring, waar zal ik beginnen te zoeken? Update; Wederom pech

Gestart door JoopS, 03-05-2009 14:14:14

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

JoopS

Afgelopen vrijdag was het zover. De volvo stopte er mee.  :'(
Met net een nieuwe distributieriem/waterpomp erin dacht ik er weer een paar jaar tegen te kunnen.  :eusa_wall:
Tijdens een rit begon de motor rottig te lopen en brandden er vele lampjes op het dashboard.
Bij een voorrangssituatie sloeg de motor af en wilde de startmotor niet meer draaien.
Er was nog wel stroom, de ramen en alarmverlichting deden het nog.
Tijdens het afslepen startte de motor welweer maar was moeilijk aan de praat te houden.
Na de 2e keer stilvallen was de fut er uit en wilden zelfs de ramen niet meer dicht.  :eusa_doh:

Ik heb de auto weggezet en wilde me er de volgende dag kijken wat me te doe stond.
De accu bleek overleden. geen stroom meer in te krijgen, terwijl hij een dag eerder nog normaal functioneerde. Ik heb al eerder flauw brandende lampjes op het dashboard gehad die dan ook net zo spontaan weer uitgingen als dat ze waren gaan branden.
Ik vermoed dat de dynamo de oorzaak van dit onheil is. Ik wil de koolborstels eens bekijken en evt. vervangen. Ook lees ik hier op het forum veel over Relais 103 en de ABS/TRACS controller. Kunnen deze laatste 2 zorgen voor een volledige uitval of zit ik wel goed bij de dynamo?
Maandag eerst een nieuwe accu erin en dan de geleverde dynamo spanning meten? Iemand nog tips of trics?
Tja........

UserID6342

#1
Als de lampjes al flauw gingen branden onder het rijden voorheen zit je idd juist met de conclusie dat het in de dynamo zit.  Je kunt of je dynamo voor een ruilexemplaar / gereviseerd exemplaar wisselen of de spanningsregelaar nakijken.  Ik zou wel eerst de dynamo doen voordat je er een nieuwe accu inzet.  Dit ivm kans op overladen naar de accu toe van de kapotte dynamo uit.

Relais 103 en ABS/TRACKS controller hebben hier niets mee van doen.

thuur

103 kan wel degelijk zorgen voor volledige uitval.


Gr ;)

UserID6342

Helemaal mee eens Thuur maar volgens mij krijg je dan niet de volgende diagnose:

"Ik heb al eerder flauw brandende lampjes op het dashboard gehad die dan ook net zo spontaan weer uitgingen als dat ze waren gaan branden."

Dit duid m.i. meer op dynamoproblemen.

Lampje

Let ook op dat het ook een keten van defecte componenten kan zijn: dynamo én gelijkrichter én accu; de één kan de ander soms meeslepen (op de motorfiets althans).

JoopS

Vandaag de dynamo uitgebouwd. Wat een @$%#&^%##klus  >:( Ik dacht dat die zweden groter waren als japanners.
Ik heb het hele frame waarin de stuurpomp hangt ook moeten verwijderen.

Daarna was de dynamo eenvoudig uit te nemen.

Na de koolborstels/spannings regelaar te hebben uitgebouwd volgde de volgende desillusie. Na wat te hebben rond gebeld kwam ik terecht bij een elektrotechnischbedrijf waar de spanningsregelaar op 175,-- kwam. ex btw. Een complete ruildynamo kostte daar 245,-- ex btw.   ???

Bij de Brezan kreeg ik (nadat een medewerker met Bosch belde) te horen dat de spanningregelaar ingelegde diamantjes had want hij kostte volgens bosch bijna 300,--.

Eer ruildynamo (Hella) kostte daar 180,--.

Wat te doen, gaan voor bosch of is hella een prima alternatief?

En is er goedkoper aan een goede spanningsregelaar te komen?
Tja........

Enno

lekker die Hella ruildynamo nemen.......................................


thuur

Geen origineel Bosch, maar wel 2 jaar garantie.

Hoeveel km heeft je dynamo gedraaid? Na zo'n 360dkm is het wel ver voorbij. Je ontkomt niet aan een complete revisie, dus ook beide lagers en de sleepringen.

Overigens zijn de koolborstels wel degelijk los te krijgen. Voor zo'n 15 euro ben je de man (origineel Bosch). De spanningsregelaar is elektronisch, dus die doet het helemaal niet goed, of wel goed. Je hebt wel wat soldeerervaring nodig.


Gr 8)

JoopS

Ik weet idd niet hoeveel km van de 360.000 de lichtmachine mee heeft gedaan. Hij voelt en klinkt qua lagers goed, maar dat zegt op dit moment waarschijnlijk niets. Ik gaat maar een Hella bestella  :eusa_shifty:
Tja........

JoopS

Citaat van: JoopS op 12-05-2009 06:35:15
Ik weet idd niet hoeveel km van de 360.000 de lichtmachine mee heeft gedaan. Hij voelt en klinkt qua lagers goed, maar dat zegt op dit moment waarschijnlijk niets. Ik gaat maar een Hella bestella  :eusa_shifty:

Toch niet  :eusa_dance:
Vandaag mijn dynamo laten reviseren bij een "ouderwetse" techneut.
Voor 44 euro was ik klaar, nieuwe koolborstels en lagers, kompleet gereinigd na- en doorgemeten en proef gedraaid.
Evt. een nieuwe spanningsregelaar had me 40 euro extra gekost, maar volgens de garagist was daar niets mis mee.

Prima adres volgens mij;
Auto (elektronica) bedrijf Smolders, Hasseltweg 50 te Tilburg!
Tja........

Rogers XC 70 2000

Kijk... dat is nou mooi!
Fantastisch dat je met weinig beursschade je roffel gediagnosticeerd en weer aan t lopen krijgt/hebt.

Een geweldig forum is dit.

ebl

Koopje!  ;D kun je weer heel wat kilomters maken.

Ik ben zelf 2 jaar geleden op weg naar Italy ook stil komen te staan, zelfde verhaal als wat jij beschreef.  In duitsland naar een garage gesleept en daar te horen gekregen dat mijn dynamo overleden was.

Was niet te repareren, was tegenwoordig niet mogelijk. Is een ruildynamo ingezet met gouden randjes en ingelegd met diamantjes. Totale kosten inclusief inbouw slechts €750,-  :eusa_whistle: :eusa_whistle: :eusa_whistle:  :eusa_wall:

In God we Trust. In Volvo we Drive...

JoopS

Ik kreeg als tip overigens mee de pluskabel vanaf de dynamo naar de pluspool op de accu te checken. Schone contactvlakken kunnen kennelijk voor wonderen zorgen.
Was volgens de man een euvel bij de volvo's die voor veel wazige storingen kon zorgen.

Maar ja, als je die kilometerstanden leest/hoort, kan het niet anders, toch ? :eusa_drool:

Tja........

thuur

Citaat van: JoopS op 13-05-2009 19:33:36
Ik kreeg als tip overigens mee de pluskabel vanaf de dynamo naar de pluspool op de accu te checken. Schone contactvlakken kunnen kennelijk voor wonderen zorgen.
Was volgens de man een euvel bij de volvo's die voor veel wazige storingen kon zorgen.

Maar ja, als je die kilometerstanden leest/hoort, kan het niet anders, toch ? :eusa_drool:



De plusklem is wel degelijk berucht hier. Zie ook het topic 'Lekstroom' van llinssen.


Gr :D

JoopS

Vandaag liet munne witte me weer in de steek.
Van het een op andere moment ging de radio uit. Ik reed op de snelweg en dacht: "daar kijk is straks wel effe naar"
Op een zeker moment ging m'n zonnebril even af en toen zag ik dat ik brandende laadstroom, tracs ABS en SRS lampjes had. Ook m'n klokkenwinken stond volledig uit, zelfs kilometers werden niet meer geteld. De auto bleef gewoon rijden, richting aanwijzers, verlichting en ramen bleven gewoon werken.
  ???
Wel vaker gezien maar toen had het geen invloed en ging naar verloop van even alles wat uit mkeots weer uit en alles wat aan moest weer aan. Maar vandaag na 30 km begon de auto bij richting aangeven te hikken. Kortom, de auto ging steeds beroerder rijden en ik ben met een lege accu tot stilstand gekomen op de parkeerplaats bij de gebroeders Mendel, vlak bij Beekbergen.  :eusa_whistle:
Wegenwacht gebeld en na twee bakkies koffie (50 minuten later, arriveerde deze. Accu klemmen er op, starten lopen en 13,4v spanning op de accu polen. De Volvo liep alsof er niets aan de hand was  :eusa_think: De WW-man deed nog een aar checks maar kon niets vinden.
Hierna naar m'n afspraak, vanmiddag weer 120km naar huis........niets aan de hand.

Zojuist over het 103 en ABS controller gelezen maar die symptonen zien er volgens mij anders uit.

Bij 103 problemen valt de auto ineens stil en bij de controller problemen raakt de accu niet leeg, toch?  :eusa_doh:

Iemand een hint?
Tja........