Volvo 850 club poetsdag 20-06-09

Gestart door Gerrit, 19-05-2009 20:10:43

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

coyote1980

Citaat van: 993GT2 op 19-06-2009 11:30:58
...bovenstaande geeft mij toch een erg onbehaaglijk gevoel.
Een onbehaaglijk gevoel omdat een vrijwilliger zijn best doet om vrijwilligerswerk in zijn privé-leven in te passen?  ::)


Citaat van: 993GT2 op 19-06-2009 11:30:58
Ik begrijp dat je als liefhebber van de club waarin je een actieve rol op je hebt genomen (waarvoor overigens niets dan lof) ook je eigen zaken hebt maar je bent wel op dat moment de vertegenwoordiger van de club die reeds over mijn euro's beschikt!

Klinkt alsof je of een probleem hebt met het feit dat je vooruit moet betalen, of een probleem hebt met het feit dat er niet elke week verzonden kan worden. (Of ik begrijp je verkeerd)

Leden achteraf laten betalen kan het probleem toch niet zijn? We weten allebei dat er om de haverklap leden zullen zijn die wel bestellen en nooit betalen.

Dat er niet wekelijks verzonden wordt lijkt me ook niets bijzonders, het gaat om vrijwilligers met een eigen leven die regelmatig een deel van hun tijd/woonruimte besteden voor de club en haar leden. Dit soort mensen zijn ontzettend moeilijk te vinden en moeten gekoesterd worden, het enige wat er voor hun tegenover staat is de dankbaarheid van het medebestuur en de leden. Eisen stellen dat orders sneller afgehandeld moeten worden? Lijkt me dat je op een gegeven moment de webshop dicht kunt gooien omdat niemand die kar nog wil trekken.


Wellicht liggen bij sommigen de verwachtingen te hoog voor een groepje vrijwilligers die af en toe iets leuks proberen te organiseren en middels merchandise wat ledenbinding/kasopbouw te doen. Andere mogelijkheid zou inderdaad zijn dat clubs vandaag de dag SLA's met hun leden moeten afsluiten om de 'klant' tevreden te houden.
1995 Volvo 850 T-5R Cream Yellow
1995 Volvo 480 Turbo Collection#12 Dark Green Metallic

UserID6342

Citaat van: mehn op 19-06-2009 10:42:11
... hoorde ik vaker de uitspraak "de club maakt geen reclame en werft niet actief nieuwe leden omdat we vinden dat je van de Volvo850Club lid moet willen zijn zonder dat we je daarvan moeten overtuigen".
Ben het hier ook helemaal mee eens.  Net zoals de rest van het relaas.  Voor mij geld dat net zo, die kortingen die ik evt. zou kunnen krijgen bij bijv. Hooftman of Estate veeg ik me reet mee af, een poetser ben ik ook al niet, maar draag de club wel een warm hart toe.  Waarom, gewoon om dezelfde reden als Maikel, ik ben een roffel-liefhebber en that's it.

Ludo

Citaat van: denkweb op 19-06-2009 09:25:45
Wie er deelnemen is nooit zichtbaar geweest.

tuurlijk wél.


verder vind ik het jammer, dat ik niet (meer) naar ieder evenement kan.
volgens mij heb ik de eerste 6 jaar geen enkele gemist.  ;D
het is altijd gezellig, of het nu in Limburg of 'boven' in Holland te doen is.
maar... de club is een hobby, en soms hebben andere dingen prioriteit.

jan piet

Ondanks dat ik (tijdelijk) geen bijpassende auto heb, blijf ik wél lid van de club ( al mag t heel officieel niet geloof ik). Dat ik lid bén geworden is mede te danken aan het feit dat het forum zeer actief is, ondanks dat er verder geen officiële connecties zijn. Dat er korting wordt gegevens is leuk, maar heb er nog nooit gebruik van gemaakt,e n is in mijn opinie ook niet doorslaggevend.
Wat we wel met z'n allen kunnen vaststellen is dat de club (blijkbaar) minder leeft dan een aantal jaren geleden het geval geweest is als ik zo de reacties lees. Hetzelfde heb ik al eerder meegemaakt bij een aantal andere merkenclubs en typeclubs waar ik lid van ben (geweest). Heeft toch vaak te maken met de leeftijd van de auto en de fase waarin zich eea bevindt. Met onze Volvo's zijn we hard op weg naar het economisch dieptepunt. Over 5 jaar zeggen we "hadden we toen maar die T-5 of whatever gekocht" omdat de prijzen dan flink stijgende zijn. Vaak is dat het moment waarop er een (nieuwe) schare liefhebbers aantreedt waardoor er weer rek in de club komt en zaken als onderdelenmagazijnen actueel beginnen te worden, en er meer liefhebbers naar happenings toekomen.

De tjdgeest is ook zo dat we niet meer zonder internet (willen) communniceren. wellicht moet de Roffel gewoon op de site komen als maandelijks / kwartaal of doorlopend iets waar zaken aan toegevoegd worden. Zeg maar een nieuwsbrief waarvan na 3 maanden de artikelen van 'nieuw' alleen nog onder de betreffende 'tabs' te vinden zijn. Tot in lengte der dagen. Op die wijze kun je kijken wanneer het jouw uitkomt al is het dagelijks! Ik weet dat ik hier 'even gemakkelijk' oordeel over tijd die dat vraagt enz. maar denk dat we gerust kunnen stellen dat veel gedrukte media ( en dus Roffels) door de tijdgeest zijn ingehaald.

Inderdaad is het nu wellicht de tijd om actie te ondernemen om de club 'te redden'. Want het zou zonde zijn als de club op basis van deze gronden kapot zou gaan. Wellicht de moeite meer dan waard om bij de komende jaarvergadering hier eens wat zaken neer te leggen / presenteren? ( Ook ik ben schuldig en niét naar de laatste vergadering geweest, simpelweg andere prioriteit moeten stellen).

Gr,JP


thuur

Het topic schiet z'n doel compleet voorbij zo, maar dat lossen we later wel op ;D

Citaat van: denkweb op 19-06-2009 10:04:14
Wat maakt de club zoveel minder levendig? Er worden jaarlijks evenveel meetings georganiseerd als de voorgaande jaren, vrijwel iedere maand één. De animo voor de meetings loopt echter terug. Vrijwel niemand voelt zich geroepen om zonder dwang een stukje voor clubblad of website te schrijven, maar typt wel elk 40 berichten per week op het forum. En als het op het forum staat, wat is dan de meerwaarde het ook op de clubsite te zetten? Immers, men leest dan net zo lief het forum, waar men op eigen interesse kan kijken. En wat te denken van de stemmingmakerij die ontstaat wanneer blijkt dat een meeting niet publiek toegankelijk is! Lees het forum er maar eens op na, dit gebeurd tegenwoordig bij elke meeting, waarna de toon is gezet. Het is gewoonweg een tijdperk waarin men de makkelijkste weg zoekt om informatie te delen.

Meer documenten op de website, maar niemand download ze. Onderdelen of auto verkopen? Men adverteert liever in een forum of op marktplaats. Meer foto's op de website, maar niemand levert ze aan. Het is moeilijk om nog een extra waarde aan een club toe te voegen. Het forum biedt legio alternatieve meetings waardoor men niet zoals vroeger maanden uitkeek naar de organisatie van een clubmeeting. Men gaat gewoon tussendoor even in de buurt naar een meeting. Zelfs relaties van de Club zijn niet heilig, ze worden benaderd om in andere meetings te participeren, waarbij notabene de club als referentie wordt gebruikt en er zelfs zo af en toe een (achteraf vaak bedroevend kleine) financiële worst wordt voorgehouden. Kwalijke zaak IMO. En erg jammer dat dit zo loopt. Dit gaat ook ten koste van de relaties.

Eerst zeg je dat je beseft in welke tijd we leven, en vervolgens lees ik een klaagzang ???

Niets heeft bestaansrecht als het zich niet kan aanpassen aan de huidige tijd. Ik weet binnen 15 minuten waar ik de goedkoopste Bilstein B4 schokdempers kan uithalen. Wereldwijd wel te verstaan. Ik ga niet meer lokale zaken bellen, bedelen voor korting, etc.etc. Nee, ik laat positieve feedback achter als de spullen me bevallen, en voor die virtuele score zijn leveranciers bereid ver te gaan. Laatst nog het volledige aankoopbedrag + verzendkosten terug gehad omdat er een krasje op een DVD zat! Een lokale leverancier zou het schijfje ook wel willen omruilen, maar dan moet ik het weer brengen, halen, etc.etc. Nu hoef ik alleen maar een berichtje te typen.

Een organisatie wat hierover klaagt snapt niet wat de ICT betekent. Het kan allemaal, het is zo gemakkelijk. Een negatieve reactie kan al tot een kettingreactie leiden waardoor evenementen bij voorbaat al gedoemd zijn te mislukken. Voorbeelden zat. Een ander (in mijn ogen duidelijk) gevolg is dat alles veel informeler wordt, mensen leggen zich niet meer vast. Tegenwoordig spreek je af om elkaar te bellen of SMS-en tegen die tijd. Niet meer zoals vroeger al vastleggen (inschrijven) of je wel of niet gaat komen. Je ziet het tegen die tijd wel.

Concreet betekent dit dat de clubsite op dit moment veel te complex in elkaar steekt. Het kost simpelweg te veel moeite om alles op de clubsite bij te houden. En waarom zou je? Je bent op het forum toch al ingelogd....

Als club zul je dus manieren moeten verzinnen om dit op te lossen, toegankelijker te maken, laagdrempeliger, maar toch de mensen zien te binden cq. interesseren.


En van dat vakantiehuisje is wel sneu, ik ben van mening dat een club met een gedupeerd lid in gesprek moet gaan.


Let wel: ik doe hier geen uitspraak over de verhouding tussen forum en club en ik waardeer alle vrijwillige inzet van ieder clublid! Ik gooi alleen maar mijn 2 centen op het vuur ;D


Gr 8)

elianmars

#95
Citaat van: elianmars op 19-06-2009 09:48:31
Citaat van: FGG op 19-06-2009 09:42:21
Als je wel de tijd hebt om op 't Forum te hangen maar niet de moeite wilt nemen om je aan te melden, maar dan wel verwacht dat je gebruik kan maken van de voordelen van de club. :eusa_wall:
Wat zijn de voordelen als je lid bent van de club? Ik heb er mijn voordeel van dat ik bij Hooftman korting krijg. Verder zie ik het nut er niet van in. Klinkt misschien hard, maar 't is wel zo.


Ik laat het misschien niet blijken, maar ik ben in eerste instantie lid van de club geworden omdat ik de 850 een geweldige wagen vind.
De korting is een leuke bijkomstigheid.
Het gaat mij ook niet om de voordelen, maar ook niet omdat ik dan bij een meeting mag zijn. Ik vind het een beetje onzin dat je lid moet zijn om een bepaalde meeting te mogen bijwonen.
Ik denk dat dat nu ook juist het struikelblok is met de aanmeldingen.

Andere meetings worden over het algemeen heel goed bezocht (met uitzondering van de roetmeeting :eusa_shifty:).

Neemt allemaal niet weg dat het heel jammer is dat deze meeting is afgelast.
Ik weet ook wel zeker dat als de poetsdag zou zijn doorgegaan, er veel meer dan 9 wagens zouden hebben gestaan.

denkweb

#96
Het is de Algemene Leden Vergadering geweest die het forum heeft losgekoppeld van de club, het clubblad op papier wil houden (meerderheid zag hierin een meerwaarde) en ook de contributie is daar elk jaar bespreekbaar. Ook was het de ALV die geen ledenstop wenste (waar ik overigens zelf ook een nee op heb gegeven destijds).

Misschien wordt het wel tijd om het forum weer onder de clubvlag te plaatsen, discussies aan het adres van de club te modereren, meetings alleen toe te staan in clubverband, het clubblad digitaal te zetten achter een login en de contributie te koppelen aan een pay-per-year-abonnement via iDeal zodat men zelf kan kiezen wanneer men lid wordt en ophoud lid te zijn. Alles kan. Maar of dit de samenhang van een vereniging verbeterd... Daarnaast wordt het financiële gedeelte van de club wel erg onsamenhangend en is calculeren ook niet echt mogelijk. Immers, hoeveel leden zouden er volgend jaar zijn?

@Reitse; afkopen van zogeheten 'zelfwerkzaamheid' bij verenigingen zou wellicht een leuke optie zijn om de contributie van de 850 Club te verlagen. Echter, 800 man 2 dagen per jaar een klusje laten doen, tja. Dan heb je elke dag een meeting nodig ;). Daarnaast verwacht ik dat ruim 750 man voor afkoop zou kiezen en daarmee alsnog de volle contributie zal betalen. Dit zijn leuke alternatieven voor verenigingen met een clubgebouw, of een watersportvereniging met een te onderhouden steiger.

@993GT2; de clubartikelen brengen bijna niets in het laadje van de club. Het is bijna service te noemen. Daarnaast moeten er dus grote afstanden afgelegd worden tussen opslag en de beheerder. Waarom? Niemand anders wil deze (ondankbare??) taak op zich nemen. Reden: dezelfde argumenten als wij nu van jou zien. De Club is een vereniging, geen bedrijf.

@Emiel; aangaande de poetsdag; normaal melden de meeste deelnemers zich de 2 dagen voor sluiting van de inschrijving aan. Het is dus niet meer als gebruikelijk dat er pas na het sluiten van de inschrijving bekeken kan worden hoeveel deelnemers er zijn. Daarnaast is het niet alleen de club die aangeeft dat het niet uit kan, wij zijn afhankelijk van een poetsbedrijf, een schadebedrijf, een wasstraat en een BBQ-leverancier die nu eenmaal ook minimale grenzen stellen. Neemt niet weg dat ik mij de teleurstelling kan voorstellen, alswel de frustratie dat je nu een weekendje iets anders zult moeten bedenken. Anderzijds kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat je het huisje alleen huurt vanwege de poetsdag...

@Mevita; klagen had eigenlijk moeten zijn 'klagen', of 'bediscussiëren'. Het klinkt inderdaad wat negatiever als bedoelt. Daarnaast; het inschrijfgeld van 10 euro is bedoeld voor de kosten van het automatiseringsprogramma achter het secretariaat, de clubpas en secretariële kosten voor het inschrijven en beheren van het lidmaatschap (lees: papier, inkt, enveloppen, clubpas, postzegel(s), doorsturen aanmeldingen naar penningmeester, incassoverwerking, etc). Daarom is dit bedrag ook eenmalig. De contributie is bedoeld voor de overige zaken (meetings, taart naar meewerkende instanties nav meeting, kvk, notariële kosten, clubeigendommen als stand, aanhanger, laptop, lamineerapparaat, beamer en alle andere denkbare kosten). De club verantwoord deze kosten jaarlijks aan een kascontrolecommissie en de Algemene Leden Vergadering. Van alles is een reçu aanwezig, muv een eventuele fooi die aan bijv horecagelegenheden wordt gegeven waar wij te gast zijn geweest.

@Gewoonpeter; indien er in Zwolle meer personen op komen naar een meeting dan zal het aantal CLUBLEDEN daarbij ook lager liggen. Niet iedereen wil lid zijn. Vergeet niet dat de club ook uit dergelijke meetings is voortgekomen. Ik heb geen 850 meer, maar vind het erg jammer als men niet meer lid wil zijn omdat men dezelfde genoegens heeft aan de voertuigen, maar omwille van het ontbreken van de toegevoegde waardes die men er persoonlijk aan toe kent. Zoals Maikel al zegt; we willen leden die lid WILLEN zijn, niet geforceerde leden die lid MOETEN zijn.

@Thuur; geen klaagzang maar een opsomming. Geen klagen maar constateren. We bedoelen allebei hetzelfde.

@Elianmars; Ik weet ook wel zeker dat als de poetsdag zou zijn doorgegaan, er veel meer dan 9 wagens zouden hebben gestaan.  De organisatie ook; maar die moeten ook een 'inkoop' verrichten en dat kan niet op lucht gebaseerd worden.

Mensen hebben vaak geen idee wat het inhoud om ruim 5500 emails per jaar onder ogen te krijgen om een club van 800 leden draaiende te houden. Het 'even' organiseren van een meeting is ook niet meer als in de beginjaren. Bij 100 deelnemers aan een toertocht (al zitten ze in 25 verschillende voertuigen) ben je bijvoorbeeld vergunningplichtig in elke gemeente die je passeert. En dan de aankondiging naar hulpdiensten, opzetten van een noodplan en een backupplan. Zo raakte de laatste nachttoertocht bijna ingesneeuwd en hadden we haast een clubbingo gehad  ;D Ondanks een negatief advies van de politie hebben wij (gelukkig) deze fraaie rit toch kunnen rijden. Enig idee hoeveel tijd er gemoeid is met het ontwerpen, uitwerken en uitzoeken van offertes voor een clubpas? En dan de kosten en tijd van drukken en verspreiden. Het is dan ook erg frustrerend als er elke maand 15 leden hun pas kwijt zijn, deze moeten separaat aangemaakt worden. Dit is tot op heden nooit in rekening gebracht. Kortom; kijk ook eens bij de achterdeur. Ik ben tegenwoordig slechts donateur en beheer de hoofdlijnen van de clubsite. Ik vind het gewoon erg jammer om de club te zien afglijden.

Wellicht is een goede start om weer massaal eens deel te nemen aan de ledenvergadering.  ;)

gewoon peter

Citaat van: denkweb op 19-06-2009 15:25:58
Het is de Algemene Leden Vergadering geweest die het forum heeft losgekoppeld van de club, het clubblad op papier wil houden (meerderheid zag hierin een meerwaarde) en ook de contributie is daar elk jaar bespreekbaar. Ook was het de ALV die geen ledenstop wenste (waar ik overigens zelf ook een nee op heb gegeven destijds).

Misschien wordt het wel tijd om het forum weer onder de clubvlag te plaatsen, discussies aan het adres van de club te modereren, meetings alleen toe te staan in clubverband, het clubblad digitaal te zetten achter een login en de contributie te koppelen aan een pay-per-year-abonnement via iDeal zodat men zelf kan kiezen wanneer men lid wordt en ophoud lid te zijn. Alles kan. Maar of dit de samenhang van een vereniging verbeterd... Daarnaast wordt het financiële gedeelte van de club wel erg onsamenhangend en is calculeren ook niet echt mogelijk. Immers, hoeveel leden zouden er volgend jaar zijn?

@Reitse; afkopen van zogeheten 'zelfwerkzaamheid' bij verenigingen zou wellicht een leuke optie zijn om de contributie van de 850 Club te verlagen. Echter, 800 man 2 dagen per jaar een klusje laten doen, tja. Dan heb je elke dag een meeting nodig ;). Daarnaast verwacht ik dat ruim 750 man voor afkoop zou kiezen en daarmee alsnog de volle contributie zal betalen. Dit zijn leuke alternatieven voor verenigingen met een clubgebouw, of een watersportvereniging met een te onderhouden steiger.

@993GT2; de clubartikelen brengen bijna niets in het laadje van de club. Het is bijna service te noemen. Daarnaast moeten er dus grote afstanden afgelegd worden tussen opslag en de beheerder. Waarom? Niemand anders wil deze (ondankbare??) taak op zich nemen. Reden: dezelfde argumenten als wij nu van jou zien. De Club is een vereniging, geen bedrijf.

@Emiel; aangaande de poetsdag; normaal melden de meeste deelnemers zich de 2 dagen voor sluiting van de inschrijving aan. Het is dus niet meer als gebruikelijk dat er pas na het sluiten van de inschrijving bekeken kan worden hoeveel deelnemers er zijn. Daarnaast is het niet alleen de club die aangeeft dat het niet uit kan, wij zijn afhankelijk van een poetsbedrijf, een schadebedrijf, een wasstraat en een BBQ-leverancier die nu eenmaal ook minimale grenzen stellen. Neemt niet weg dat ik mij de teleurstelling kan voorstellen, alswel de frustratie dat je nu een weekendje iets anders zult moeten bedenken. Anderzijds kan ik mij niet aan de indruk onttrekken dat je het huisje alleen huurt vanwege de poetsdag...

@Mevita; klagen had eigenlijk moeten zijn 'klagen', of 'bediscussiëren'. Het klinkt inderdaad wat negatiever als bedoelt. Daarnaast; het inschrijfgeld van 10 euro is bedoeld voor de kosten van het automatiseringsprogramma achter het secretariaat, de clubpas en secretariële kosten voor het inschrijven en beheren van het lidmaatschap (lees: papier, inkt, enveloppen, clubpas, postzegel(s), doorsturen aanmeldingen naar penningmeester, incassoverwerking, etc). Daarom is dit bedrag ook eenmalig. De contributie is bedoeld voor de overige zaken (meetings, taart naar meewerkende instanties nav meeting, kvk, notariële kosten, clubeigendommen als stand, aanhanger, laptop, lamineerapparaat, beamer en alle andere denkbare kosten). De club verantwoord deze kosten jaarlijks aan een kascontrolecommissie en de Algemene Leden Vergadering. Van alles is een reçu aanwezig, muv een eventuele fooi die aan bijv horecagelegenheden wordt gegeven waar wij te gast zijn geweest.

@Gewoonpeter; indien er in Zwolle meer personen op komen naar een meeting dan zal het aantal CLUBLEDEN daarbij ook lager liggen. Niet iedereen wil lid zijn. Vergeet niet dat de club ook uit dergelijke meetings is voortgekomen. Ik heb geen 850 meer, maar vind het erg jammer als men niet meer lid wil zijn omdat men dezelfde genoegens heeft aan de voertuigen, maar omwille van het ontbreken van de toegevoegde waardes die men er persoonlijk aan toe kent. Zoals Maikel al zegt; we willen leden die lid WILLEN zijn, niet geforceerde leden die lid MOETEN zijn.

@Thuur; geen klaagzang maar een opsomming. Geen klagen maar constateren. We bedoelen allebei hetzelfde.

@Elianmars; Ik weet ook wel zeker dat als de poetsdag zou zijn doorgegaan, er veel meer dan 9 wagens zouden hebben gestaan.  De organisatie ook; maar die moeten ook een 'inkoop' verrichten en dat kan niet op lucht gebaseerd worden.

Mensen hebben vaak geen idee wat het inhoud om ruim 5500 emails per jaar onder ogen te krijgen om een club van 800 leden draaiende te houden. Het 'even' organiseren van een meeting is ook niet meer als in de beginjaren. Bij 100 deelnemers aan een toertocht (al zitten ze in 25 verschillende voertuigen) ben je bijvoorbeeld vergunningplichtig in elke gemeente die je passeert. En dan de aankondiging naar hulpdiensten, opzetten van een noodplan en een backupplan. Zo raakte de laatste nachttoertocht bijna ingesneeuwd en hadden we haast een clubbingo gehad  ;D Ondanks een negatief advies van de politie hebben wij (gelukkig) deze fraaie rit toch kunnen rijden. Enig idee hoeveel tijd er gemoeid is met het ontwerpen, uitwerken en uitzoeken van offertes voor een clubpas? En dan de kosten en tijd van drukken en verspreiden. Het is dan ook erg frustrerend als er elke maand 15 leden hun pas kwijt zijn, deze moeten separaat aangemaakt worden. Dit is tot op heden nooit in rekening gebracht. Kortom; kijk ook eens bij de achterdeur. Ik ben tegenwoordig slechts donateur en beheer de hoofdlijnen van de clubsite. Ik vind het gewoon erg jammer om de club te zien afglijden.

Wellicht is een goede start om weer massaal eens deel te nemen aan de ledenvergadering.  ;)

Heel, heel goed verhaal Daan, ik bedoel en vind precies hetzelfde alleen verwoordt jij het beter. gr. peter

Misha

Pfff. niet lullen, maar poetsen.
Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

denkweb


mevita

Misschien kunnen we hier ook eens een polletje van maken,

Clublidmaatschap:

Ik ben al lid
Ik wil lid worden
Ik wil geen lid zijn

met eventueel een argument waarom wel/niet

coyote1980

Zo'n poll voegt toch niets toe?

Optie 1: prima toch 8)
Optie 2: doe es gauw lid worden doen dan! ;D
Optie 3: denk dat je eerlijkere reacties krijgt als het clubbestuur de vraag neerzet of mensen die geen lid willen worden van de club het clubbestuur een mail willen sturen met de reden voor hun om geen lid te worden...

Op zich wél interessante informatie voor de club...
1995 Volvo 850 T-5R Cream Yellow
1995 Volvo 480 Turbo Collection#12 Dark Green Metallic

-D©©©L-

Ik denk dat er morgen nog wel wat mensen voor niets in Bennekom staan, niet alle daarvoor aangemelde leden hebben bericht ontvangen dat de poetsdag geanuleerd is.

elianmars

Citaat van: -D©©©L- op 19-06-2009 17:46:44
Ik denk dat er morgen nog wel wat mensen voor niets in Bennekom staan, niet alle daarvoor aangemelde leden hebben bericht ontvangen dat de poetsdag geanuleerd is.

Er waren 9 aanmeldingen, waaronder een aantal commissieleden.
Dan blijven er toch niet veel over?

-D©©©L-

Citaat van: elianmars op 19-06-2009 18:43:36
Citaat van: -D©©©L- op 19-06-2009 17:46:44
Ik denk dat er morgen nog wel wat mensen voor niets in Bennekom staan, niet alle daarvoor aangemelde leden hebben bericht ontvangen dat de poetsdag geanuleerd is.

Er waren 9 aanmeldingen, waaronder een aantal commissieleden.
Dan blijven er toch niet veel over?

Ik had me netjes aangemeld op de site van de club, en nog niets rechtstreeks van de club vernomen v.w.b. annuleren.