achteras rubber??

Gestart door hanss, 21-07-2009 20:52:04

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

-D©©©L-

Heb je een standaard uitlaat ?!

Eric Kubbe

ja, alles orgineel.

hanss

Nu de klus is klaar. Alles gedaan met een paar sleutels, een flex, moker,boormachine, vaseline en twee pleisters.
In de sloop heb ik een volvo 70 serie gevonden welke hetzelfde onderdeel hebben.
Eerst de bouten van de onder plaat eraf gehaald, toen de grote bout welke door het rubber bal gedeelte gaat eruit gedraaid. Later ook de drie andere bouten welke ik al had losgedraaid.
De achetras valt nu een beetje naar beneden, maar blijft in zijn vering hangen. Nu kan ik mooi op hooghte er gemakkelijk bij. Daar ik geen speciaal gereedschap had om hem eruit te trekken heb ik een gedeelte van de achteras met een grote slijptol eraf gehaald. Wel steeds gekoeld met water zodat het platice niet ging smelten. De hitte van het metaal kon toen niet te hoog oplopen.
Dit alles heb ik mee naar huis genomen om daar verder het rubber te verwijderen uit de as.
Ik heb een 1 mm dikke doorslijpschijf van flexovit gekocht voor rvs te slijpen.Hiermee heb ik de schacht heel voorzichtig open geslepen. Ook nu weer steeds gekoeld met water. Als deze door is merk je dit gelijk want door de spanning springt hij een stukje open. Nu het onderdeel is er.
De korte arm welke de achteras in gaat zit vast in een hardplastic omhulsel.
De kapotte moest er nu uit gehaald worden waar ik een beetje tegen aan zag. Mijn oplossing was een boormachine met een lage dunne boor. Hiermee heb ik tussen de asschacht en de korte arm het hardplastic kunnen wegboren. Hierdoor onstaat er ruimte waardoor ik het onderdeel uit de achteras kon trekken. Daarna met vaseline het nieuwe onderdeel goed  ingesmeerd en met een moker het er voorzichtig ingelagen. Alles ging perfect zonder al te veel poespas.
alles heeft mij 10 euro gekost in de sloop. De gehele klus is geklaard in ongeveer twee uur. Blij dat alles zo goed en snel ging daar ik er wel erg tegen op zag. Nogmaals mijn dank voor alle info welke mij geholpen hebben een beter beeld van dit alles te krijgen.
Nog wat foto's erbij gedaan van het kapotte onderdeel en de schacht welke ik van de as heb geslepen op de sloop.
Met vr gr
Hans


hanss

Marco nog bedankt voor de duidelijke foto's welke je hier geplaatst hebt. vr gr hans

Eric Kubbe

Citaat van: -D©©©L- op 24-07-2009 18:48:04
Heb je een standaard uitlaat ?!
Het is gelukt. Met een krik heb ik de demper omhoog gedraaid en toen paste de stang er net langs. Het vast zetten was 5 mijn werk. Nu ga ik maar klaverbladen rijden om het verschuil te merken:)

-D©©©L-

Citaat van: Eric Kubbe op 26-07-2009 09:17:25
Citaat van: -D©©©L- op 24-07-2009 18:48:04
Heb je een standaard uitlaat ?!
Het is gelukt. Met een krik heb ik de demper omhoog gedraaid en toen paste de stang er net langs. Het vast zetten was 5 mijn werk. Nu ga ik maar klaverbladen rijden om het verschuil te merken:)

Ah, das mooi !
Voor jou is het inmiddels wat mosterd na de maaltijd, maar ik meld het toch maar even; met een volvo/remus uitlaat eronder wordt je heel druk om de stabistang te wisselen. Je komt dan ca 5 cm te kort aan de linker kant. De as laten zakken is dan de enige optie. (of de pijp losnemen).

konniekip

zo, bij mij zijn ze ook vervangen... 2 x 130 euro lichter, maar de auto stuurt en rijdt als nieuw. Ze waren helemaal stuk, metaal klapperde tegen de onderkant van het chassis eng op een gegeven moment.