Nakamichi en Focal, problems in de 850!

Gestart door Starbuck, 14-08-2009 19:38:48

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Starbuck

Beste leden,


Afgelopen maandag heb ik afscheid moeten nemen van het blokje muziek dat al 15 jaar in de 850 zat.
Na jaren trouwe dienst is ie beginnen dementeren, kreeg ie parkinson en heb ik 'm een spuitje moeten laten geven om 'm zo uit zijn lijden te verlossen.
Al geruime tijd was ik op zoek naar een nieuw maatje, en uiteindelijk ben ik bij de Nakamichi 400 CD uitgekomen.
Een keuze die een combinatie van kwaliteit en een tijdloos design inhoud die heel mooi past bij de geest van de 850.
Aangezien mijn nieuwe maatje natuurlijk niet alleen zijn kwaliteit kan uiten zocht ik een paar vriendjes voor hem, zodat ie zich lekker zou kunnen uitleven.
Die vriendjes zijn de Focals 136V vooraan en de 130 CVX in de achterdeuren.
Daar ik zelf niet zo technisch/handig aangelegd ben heb ik hiervoor een beroep gedaan op een gespecialiseerde firma.
Daar heb ik uitgelegd dat ik de Focals op de originele voorbehouden plaats wilde houden en dat ik een goede installatie wilde hebben die goed klonk.
Men verzekerde mij dat deze combinatie was wat ik zocht, temeer omdat ik géén versterker en géén sub wilde hebben.
Ze stelden eerst voor vooraan 16 cm te plaatsen, wat voor mij ok was.
Tijdens de plaatsing kreeg ik telefoon van hen met de mededeling dat de 16cm niet in de deuren pasten, zodat ik op hun voorstel het 13 cm setje genomen heb.
Echter, toen ik het resultaat hoorde kreeg ik volgende repliek:

"Tja meneer, het is mooi hoor, alleen mis je een beetje bass."

"Hoezo?"

" Tja, het was heel moeilijk plaatsen in de deur, er zit nl een ijzeren plaatje achter de plaats van de speakers en zodoende was er heel weinig plaats om de speakers te plaatsen. Mocht u het resultaat niet goed vinden dan raden wij u een extra Subwoofer aan, eentje voor onder de zetel, deze sub is de beste en etc etc..."

" Ik zal er zelf wel even naar luisteren en als het me niet bevalt neem ik contact met u op."

Ik naar huis, probeer van alles, er komt gewoon geen meter bas uit. Het klinkt ongelofelijk schel als je 'm hard zet, een oude wijven kerkkoor is er niets tegen.
Ik tevergeefs een hele week bellen, niemand pakt op, tot vandaag.
Ik leg alles uit aan iemand die er nog niet van op de hoogte is en krijg volgende repliek:

"Maar meneer, u heeft een Nakamichi bij ons gekocht! Dat is wel de top! Ik raad u dan ook een versterker aan en neem die sub onder de stoel niet, mag het geen kleintje zijn in de koffer? Veel beter!"


Mijn vraag nu is, aan wat ligt het nu dat ik geen bas krijg uit de huidige configuratie?
Aan de Nakamichi kan het volgens mij niet liggen, en Focal is ook een goed merk.
Weet iemand wat er Uberhaut aan de hand is?
Of wordt ik in de zeik genomen?

Hopende op een snel antwoord,

groet ik u, geachte forumleden,


Starbuck






Turbo-Geek

Ik heb de speakers in beide voor en achter deuren vervangen met aftermarket speakers. Voor een 13cm compo setje en achter 13 cm speakers.
Daar kwam echt wel bass uit maar optimaal is het niet dus ik heb een Bandpass Subwoofer achterin liggen en nu heb ik meer bass (op commando) dan een gezond mens nodig zou hebben.

Als hun er totaal geen bass uit hebben kunnen halen (en het niet hebben kunnnen oplossen) dan twijfel ik aan hun vakmanschap of is er iets mis met de headunit.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

Lampje

Mijn bas kom tegenwoordig ook van onder de passagiersstoel. Mevr. Lampje vindt dit heerlijk :eusa_boohoo:

Turbo-Geek

Ik raad onder de stoel af, je subwoofer is dan qua groote (en dus vermogen) beperkt en met name met electrisch verstelbare stoelen is het vaak niet een goede combinatie ivm de ruimte. Het moet dan wel een hele platte subwoofer zijn.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

Starbuck

#4
Citaat van: Turbo-Geek op 14-08-2009 20:13:05
Ik raad onder de stoel af, je subwoofer is dan qua groote (en dus vermogen) beperkt en met name met electrisch verstelbare stoelen is het vaak niet een goede combinatie ivm de ruimte. Het moet dan wel een hele platte subwoofer zijn.

De hoogte is zo'n 9 cm.
Als die dan al onder de stoel past, is het dan inderdaad een goede optie ivm de kwaliteit van het geluid?
Ik heb me idd laten wijsmaken dat een baskastje beter is dan een platte sub onder de stoel.
Doch de meningen zijn verdeeld, volgens anderen is het juist een hele goede keuze, als het een actieve sub betreft, met ingebouwde versterker.
Om goed te zijn moeten ze ze allebei maar plaatsen zodat ik kan horen wat het verschil is, op hun kosten natuurlijk.
Maar ik denk niet dat het zo werkt...

RemkoT5

#5
Citaat van: Lampje op 14-08-2009 20:00:31
Mijn bas kom tegenwoordig ook van onder de passagiersstoel. Mevr. Lampje vindt dit heerlijk :eusa_boohoo:

Bij mij idem,
Miste ook aardig wat bas voorin de cockpit.
Focal 20 Bomba Under Seat laten monteren,(onder passagiers stoel is zeker aan te raden), en de afstandsbediening weg laten werken rechts onder het stuur.
Voorin heb ik trouwens een Hertz setje liggen ESK 130
In de hoedenplank zitten nog de af-fabriek 3-weg units.
SC-805 radio erin
Ik moet zeggen dat de sub onder de stoel.
-niet opvalt
-mooi past
-achterpassagier er geen last van heeft (ruimte onder stoel)
-belachelijk diepe en strakke bas produceert.  ;D ;D ;D


Lampje

Citaat van: Turbo-Geek op 14-08-2009 20:13:05
Ik raad onder de stoel af, je subwoofer is dan qua groote (en dus vermogen) beperkt en met name met electrisch verstelbare stoelen is het vaak niet een goede combinatie ivm de ruimte. Het moet dan wel een hele platte subwoofer zijn.

Passagiersstoelen zijn zelden electrisch (behalve bij de freaks die Engelse bestuurdersstoelen geïnstalleerd hebben aan de rechterkant. Daarnaast is mijn subwoofer actief, dus op 12V voeding aangesloten.

Het ding produceert een mooie droge bas, zonder bijgeluiden.

Ik denk dat je zoiets niet zelf moet monteren maar voor die 3 tientjes door een professional moet laten doen, die vaker dit soort zaken gemonteerd heeft; anders heb je het risico op allerlei vervelende bijgeluiden als hij ergens tegen materiaal van de stoel aantikt.

Flipjes 850 R

Ik heb vroeger een actieve sub van Pioneer gehad. Deze paste precies in het reservewiel. Dus geen ruimte verlies, maar wel een sub op een plek dat je 'm ook niet kunt beschadigen met het in / uit laden van spullen.
Ik heb zelf hier thuis een originele versterker / subwoofer combi van Volvo voor o.a. de V70N liggen. Deze wilde ik nog pas gaan maken voor de R, maar die gaat helaas de deur uit. Dus de sub moet nog even op een vervangende Volvo wachten  ;D
855 R Automaat Dark Olive Pearl

Lampje

Dat vind ik wel een belangrijk nadeel van die lokatie: geen arbeidsvitaminen tijdens het wisselen van je band :eusa_boohoo:

Turbo-Geek

Citaat van: Lampje op 15-08-2009 06:45:14
Citaat van: Turbo-Geek op 14-08-2009 20:13:05
Ik raad onder de stoel af, je subwoofer is dan qua groote (en dus vermogen) beperkt en met name met electrisch verstelbare stoelen is het vaak niet een goede combinatie ivm de ruimte. Het moet dan wel een hele platte subwoofer zijn.

Passagiersstoelen zijn zelden electrisch (behalve bij de freaks die Engelse bestuurdersstoelen geïnstalleerd hebben aan de rechterkant.

Gewoon 2x electrisch standaard in mijn T-5R .....

Vwb die subwoofers onder de stoel, ze zijn er al een tijdje en hebben als voordeel dat je als bestuurder al heel snel de bass ervaart. Dit komt mede doordat je er boven zit, niks mis mee ansich. Maar als je echt bass door de gehele auto wilt dan ontkom je niet aan een wat groter exemplaar.
Bass (zuivere bass en dan alle ranges) kan je alleen goed produceren als je klankkast hebt, klaar ... Dus volume heb je gewoon nodig.
Dan heb je nog het verschil in de bass kist principes (gesloten, open, bandpass, etc.) en de keuze hangt een beetje af van de muzieksoort af waar je naar luistert.

Ik heb zelf een Pioneer bandpass achterin liggen en het bevalt prima ! Nadeel is dat het altijd meer ruimte kost dan iets onder een stoel, groot voordeel is het vermogen en de mogelijkheid om hem altijd mee te nemen naar de volgende auto zonder dat je je druk hoeft te maken of hij daar wel onder de stoel gaat passen.

-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

ed

#10
Het zou kunnen dat ze twee speakers in tegenfase hebben aangesloten (de plus en min van één avn de speakers omgedraaid. Het resultaat hiervan is dat de lage tonen tegen elkaar wegvallen waardoor je geen laag meer overhoud. Heel soms is dat zelf verkeerd gegaan in de fabriek waardoor het in de speaker zelf is omgedraaid. Je kunt dan een sub toevoegen maar de oplossing is natuurlijk even 2 draadjes omwisselen. Je kunt dat ook waarnemen doordat je een onnatuurlijk stereo effect waarneemt en bijvoorbeeld stemmen niet meer uit het midden komen. Check dat even in de huiskamer met een installatie die wel goed is. Een getraind iemand hoort dat onmiddelijk, als je het niet kent heb je alleen het idee dat er iets niet klopt.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Starbuck

Twee dingen dus waar ik op letten moet:

1) Zien of de suggestie van Ed waar kan zijn, het is eigenlijk iets banaal, maar als deze theorie klopt is het probleem opgelost.

2) Als alles klopt dan is het duidelijk dat het ligt aan het feit dat er geen, of bijna geen ruimte over is in de deuren. Dat is de reden waarom je niet genoeg bas krijgt, alhoewel er zijn die ik ken die zelfs met de standaard configuratie er een heel mooi geluid uit puren. Maar niet elke 850 is hetzelfde.
In mijn geval is het onmogelijk om een breed geluidsbeeld en een bas te krijgen in de huidige opstelling.
Uit wat ik van jullie vernomen heb is een Sub de enigste oplossing.
Welk genre Sub, compact onder de zetel, al dan niet actief of een kast in de koffer is een kwestie van je eigen smaak en keuze.
Ik laat jullie weten welke keuze mij bevalt en dank jullie allen voor de moeite die je gedaan hebt om me te helpen. :eusa_clap:
Bij de eerstvolgende gelegenheid trakteer ik jullie een biertje!
Thkx!


V70geRwin

#12
Om fatsoenlijke bas uit een 13cm te halen moet alles optimaal zijn, dikke versterker, stevige montage etc. En dan nog bass is volume en met 13 cm heb je gewoon niet veel oppervlak.

IN mijn lease 307 was het standaard ook niet slecht maar geen bas, pioneer kist subje achterin die het laag aanvult en het is een wereld van verschil.

Makkelijkst is idd een actieve sub erbij, werkt erg goed en omdat de sub een eigen versterker heeft gaat dit niet ten koste van de andere speakers.

Als je dan een actieve sub neemt is het nog mooier als je die ook actief laat filteren, zodat je sub alleen de laagste tonen doet en de 13cm alles boven de 100 - 150 hertz. Je zult merken dat ze omdat ze dan de lage tonen niet meer hoeven te doen nog mooier uitkomen in midden en hoog.

Wellicht kan je nakamichi dat al en heeft die een speciale sub uitgang

OVerigens heeft focal een paar mooie onder je stoel subs hoor!
Die moeten ze je vast wel even kunnen laten horen.



Starbuck

Citaat van: spekkie99 op 15-08-2009 16:42:35
Om fatsoenlijke bas uit een 13cm te halen moet alles optimaal zijn, dikke versterker, stevige montage etc. En dan nog bass is volume en met 13 cm heb je gewoon niet veel oppervlak.

Makkelijkst is idd een actieve sub erbij, werkt erg goed en omdat de sub een eigen versterker heeft gaat dit niet ten koste van de andere speakers.

Als je dan een actieve sub neemt is het nog mooier als je die ook actief laat filteren, zodat je sub alleen de laagste tonen doet en de 13cm alles boven de 100 - 150 hertz. Je zult merken dat ze omdat ze dan de lage tonen niet meer hoeven te doen nog mooier uitkomen in midden en hoog.

Wellicht kan je nakamichi dat al en heeft die een speciale sub uitgang

OVerigens heeft focal een paar mooie onder je stoel subs hoor!




Bedankt voor de tip!
De Nak heeft idd een sub uitgang, Focal heeft twee keuzes in sub, 20 en 25 cm doorsnee.
Of ze actief zijn weet ik echter niet, as maandag even informeren.

RemkoT5

Focal 20 en 25 zijn beide actief.
breed actief te filteren en met een handige afstandsbediening die je mooi weg kan werken, en eenvoudig snel af te regelen voor als het ietsje meer/minder moet.
www.focal-fr.com/
dan bij bass enclosures, zoeken naar BUS 25