welke DP

Gestart door matrixxv70R, 03-09-2009 17:53:10

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Marijn Degens

Citaat van: sas op 04-09-2009 15:41:19
Enige nadeel wat ik vind is dat de boutjes op de aansluiting turbo/dp steeds los gaan, heb er al veertjes tussen maar dat werkt ook niet.

Joh is dat zo? Hoe controller je zoiets?

pwassink

Citaat van: Marijn Degens op 04-09-2009 16:17:59
Citaat van: sas op 04-09-2009 15:41:19
Enige nadeel wat ik vind is dat de boutjes op de aansluiting turbo/dp steeds los gaan, heb er al veertjes tussen maar dat werkt ook niet.

Joh is dat zo? Hoe controller je zoiets?

Voelen, wel even laten afkoelen voordien ..  :eusa_whistle:
Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

sas

Haha, ja even laten afkoelen...
Nou meestal toevallig omdat ik zo ongeveer ALTIJD met mijn auto in de garage bezig ben, om neurotisch alles schoon te maken / na te kijken, en dan kom ik er toevallig achter.
Heb nu het turbo hitteschildje er even af gelaten, dan kan ik het wat makkelijker controleren zo nu en dan.
Heb ze nu extra vast gedraaid (de bovenste 2, onder moet eigenlijk via de onderkant), maar ik denk dat ik maar is speciale hitte-bestendige Lock Tite moet proberen ofzo.

pwassink

of je zet er een keer een stel nieuwe tapeinden en borgende moeren op, die worden dan ook vanzelf weer dunner ..
Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

Turbo-Geek

Wat sommigen trouwens vergeten is dat je soms NIET de originele DP met kat terug kan plaatsen voor de APK, immers als je naar een andere turbo met andere flens gaat dan houd het snel op met je fabrieks DP.
Dan moet je weer ergens een andere originele DP (met kat) met dat type flens scoren en dat wordt alweer een stuk lastiger en gaat het weer extra centen kosten.
-------------------------------------------------------
  The things you own end up Owning you !
-------------------------------------------------------

koenne

Citaat van: pwassink op 04-09-2009 16:40:50
of je zet er een keer een stel nieuwe tapeinden en borgende moeren op, die worden dan ook vanzelf weer dunner ..

Zelfs als je de moeren vervangen komen ze nog los...heb voor mijn vorige apk even een downpipe met kat eronder gehad. Bij het monteren van de 3" DP gelijk verse koperen borgmoeren erop gezet en de schroefdraad gereinigd van de tapeinden, maar vorige week weer aan moeten draaien.

innocenti

Even kort samengevat.
Volgens de APK richtlijnen moet er een zichtbare KAT op de auto gemonteerd zitten als deze orgineel met KAT geleverd is. Koop je een katloze DP zul je elk jaar rekening moeten houden met wisselen, ook als de uitlaatgassen binnen de gestelde richtlijnen valt.

Kies je voor een DP met kat moet je het aantal cellen van de kat controleren. Voor ongetunede motoren maakt het geloof ik niet zoveel uit, maar ga je tunen heb je een kat met zo min mogelijk cellen nodig. Corrigeer me als ik het fout heb, maar de beste is een 100 cels kat. Deze levert het minste weerstand.

Wat deze topic interesant maakt is een overzicht van leveranciers met kostprijzen en aantal cellen van de kat.

Merk/ prijs zonder kat/ prijs met kat/ aantal cellen van kat/ 2,5" en/of 3" aansluiting voor eindsysteem (geloof dat het laatste catback heet)

Wie helpt met invullen zodat de topicstarten een antwoord op zn vraag krijgt en voor andere eveneens een interesant overzicht opleverd?

matrixxv70R

ik zit net even te kijken bij ferrita op de site en zie dat hun ook een webshop hebben nu ben ik daar aan het kijken en hun hebben ook een DP voor een v70R fwd even omgerekend naar pleuros 735 euro volt nog mee dagt ik is er 1 mer sport cat!
heeft iemand toevallig ervaring mee?? nog bedankt voor de vele reacties!!!

)()()sT

*even de zin ontrafelen*

Ja, ik heb een Ferrita, en die bevalt uitstekend  ;D

matrixxv70R

en heb jij hem in zweden besteld?? ik las nog iets over montage spullen die er niet bij zaten of worden die toch mee geleverd?? of is dat niet nodig??
en hoe is het geluid van de ferrita DP??
geen problemen met apk keuring??

)()()sT

Nee ik heb hem 2ehands van een forumlid.
Ik ben zonder problemen door de APK gekomen; al moet ik er wel bij vertellen dat ik op LPG rij.

Het geluid is prima, de auto was standaard behoorlijk stil; nu klinkt ie weer net als mijn vorige 20V.
Daarnaast is het turbogat een stuk minder.

matrixxv70R

ok klinkt goed!!! ben benieuwd of er nog meer mensen van het forum mee rondrijden!!!

onnaj

Ik heb een 3" ferrita downpipe zonder kat op mijn 850 T-5. Dat klinkt toch wel behoorlijk wat heftiger dan mijn 20V's zonder turbo deden.

Vind zelf het geluid perfect, met rustig optrekken hoor je t nauwelijks, met een beetje gas een beetje rauw maar niet te en met full throttle een hele mooie grom. Bij constante snelheid hoor je nauwelijks verschil van met of zonder DP.

matrixxv70R

en heb jij hem wel uit zweden laten komen of is er ook een mogelijkheid dat je hem via ET kunt kopen??

onnaj

De vorige eigenaar heeft deze DP bij ET gekocht. Deze is volgens mij nog gewoon leverbaar bij ET maar weet niet of er voor een AWD verschil in zit.....