begrensing toeren in 2,3,4 versnelling

Gestart door ijmuiden1972, 25-10-2009 16:36:50

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

ijmuiden1972

Hallo, Van het weekend een testrit gereden in een 850 GLE handgeschakelde auto, 1992. Het viel mij op dat deze in de 2,3 en 4 versnelling niet boven de 4000 toeren wilde komen en hoe lang je gas bleef geven kwam er geen grammetje snelheid bij. Lijkt mij niet handig als in vlot moet invoegen. In de 2 kwam ik niet boven de 60 en in de 3 niet boven de 70. Bij de 4 versnelling lag de top rond de 100.... Ben geen expert maar lijkt mij niet normaal.

Dank jullie wel voor een feedback.... weglopen bij de auto of is het gewoon een feit. De auto rijd verder lekker en ziet er ook prima uit. Daarbij zou dit ook mijn eerste 850 worden

Groeten

Martin

-D©©©L-

Onbelast wil het toerental wel hoger komen ?

ijmuiden1972

geheel onbelast. Het is net alsof je een begrenzing op 4000 toeren heb zitten. Je rijd bv in de 2 van 30 naar 60-65 en dan boem blijf je hangen

-D©©©L-

En onbelast, met de auto in z'n vrij ? 

ijmuiden1972

hmmm niet echt gedaan. Kan je daar geen sluitend antwoord op geven. wat ik opmaak is dat het fenomeen niet normaal is ?

-D©©©L-

Normaal moet ie doorlopen tot ca 5800 rpm.

ijmuiden1972

het is voor mij duidelijk dat hij dat niet doet. Ik kan bellen en vragen of de eigenaar dat wil doen. De auto heeft nog maar 196 gelopen.... Enig idee wat de het zou kunnen zijn. Druk, niet op alle 5 pitten lopen ?

Dank je wel voor je interesse en feedback... Top forum zo !

jan piet

Bij een GLT is mijn ervaring dat het ook zijn, heb ik al vaker gemerkt, dat het belangrijk is dat ie niet als een oud wijf behandeld is.
Heb bij veel proefritten gemerkt dat ze alleen in de 3 nog wel doortrekken, maar daarna niet meer.. Mijn huidige GLT liep net na aanschaf(4 weken geleden) met veel pijn en nog meer moeite krap 165. Na rustig steeds verder doortrekken ( als ie echt warm is) knalt ie nu zo over de 6000 toeren en loopt inmiddels 205km/h.  :eusa_dance:
We zijn er dus nog lang niet ( ik moet en zal Freek voorbij.... :evil: :eusa_pray:) maar 't gaat de goede kant op.  :eusa_shhh:
De strekking van't verhaal"het zou kunnen zijn dat er gewoon een lui blok staat (en een daardoor dichtgeslibte carterventilatie?) die gewoon 'los' gereden moet worden. Sowieso is deze nog niet ingereden!
Gr,JP 8)

ijmuiden1972

Het zou mooi zijn dat dit het geval zou zijn. Het feit is dat deze een tijdje stil gestaan heeft. Dus erg realistisch is jouw vermoeden wel in dit geval. Ik zal er, voor ik een beslissing neem, een monteur er naar te laten kijken. Het belangrijkste voor mij is dat ik geen kat in een zak koop !

Dank je wel voor feedback !

ijmuiden1972

Beste Mensen,

Met enige experts gesproken en er zouden eigenlijk twee zaken de oorzaak zijn van het probleem waar ik tegenaan gelopen ben:

1: Dichtgeslipte carterventiel ( Thanks Jan Piet)..... lijkt mijn een oplossing door gewoon veel te rijden en in rijden en ook wat extra olie verversen.

2: Blijven hangen op de gasnaald.... daar heb ik zelf helemaal geen ervaring en op het forum gezocht op gasnaald niets kunnen vinden...... dus mensen ik hoor graag jullie reactie

Zelf ga ik de eigenaar nog bellen en vragen of hij stationaire nog even flink gas wil geven en of hij daadwerkelijk boven de 4000 toeren komt

Wordt vervolgt !!!!!

Groeten

Martin

jan piet

Even héél bot: ook een tienkleppert is toch een inspuiter, gezien de lambda sonde.... Dus waar zit de gasnaald?  ???dat is toch een typisch carburateuronderdeel?? Of ga ik hier weer wat leren   :eusa_whistle:
Gr,JP

--BUMP--

Wat sowieso geen kwaad kan, voordat je überhaupt die auto gaat rijden, is olie verversen (en vantevoren zo'n blikje oil system cleaner erin gooien) en misschien helpen nieuwe bougies + kabels ook wel!
Stottert de auto ook als je plotseling het gas intrapt?

ijmuiden1972

JP: Nee je bent niet bot, elk commentaar is welkom. Ik ben ook nog een leek. Het was een opmerking die ik kreeg van een Dealer uit Haarlem. Als je inspuiting hebt...... heb je eigenlijk geen gasnaald toch  ?????

Bumb: Het verversen is geen slecht idee, zat ik ook aan te denken en het idee van een cleaner is een blijfertje. De bougies waren reeds verwisseld en tijdens het rijden was er geen stotterend effect bij het intrappen van het gas.

Een tweede punt wat ook een probleem/oorzaak kan zijn is de kathalysator. Er zat een rammeltje in wat duid op het loszitten van een schotje. Een goede vriend van mij had namelijk het bovenbeschreven probleem ook bij een andere auto en daar lag het aan de kathalystor. Het is dus zowiezo geen verkeerd idee om dat aan te pakken (er zijn goedkope en werkzame oplossingen te vinden voor het vervangen van een kathalystor.

Heren dank jullie nogmaals voor de input...... we komen er wel en zullen allemaal weer een ervaring rijker zijn

Groeten uit ijmuiden

Martin

Henk855

Als deze auto niet boven de 4000 toeren komt lijkt het mij geen geval van een lui bereden auto, al heeft hij in zijn hele ,,leven,, nooit harder dan 90 gereden dan zou hij volgens mij toch zeker boven de 4000 toeren moeten komen. Een kennis van mij had een GLT waar de carterventilatie bijna helemaal van dicht zat en ondanks dat hij daardoor een stuk minder goed liep kwam hij ook ver boven de 4000 toeren. Ik zou toch even verder zoeken.

Sjors
855R

Meeting foto's www.volvo850meetings.nl

Foto's kan je sturen naar: sjors855@gmail.com

thuur

Ik zou het toch in de kat zoeken...


Gr 8)