warmlopen volvo 850 2.5

Gestart door gianni b, 02-12-2009 21:28:25

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

gianni b

hallo
sinds vanmorgen geeft mijn chauffage geen warme lucht meer
vanmiddag begon hy plots warm te lopen
ik heb de termostaat verwijdert en hy blyft warmlopen
de onderste darm van mijn radiator blijft ook ijskoud
hy rookt ook al een week of 3 redelijk veel hierbij heb ik witte rook
weet iemand wat het probleem zou kunnen zijn?
gianni

henry classic v70

#1
Waarschijnlijk lekke koppakking of kapotte waterpomp
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

verburgh

verlies je koelwater en heb je wel eens groene koelvloeistof met blauw gemengd,

ebl

Citaat van: verburgh op 02-12-2009 22:33:37
verlies je koelwater en heb je wel eens groene koelvloeistof met blauw gemengd,

ik heb wel eens groen+blauw gemengd! kan dat niet?

In God we Trust. In Volvo we Drive...

V70R-obert

Het kan wel maar is beter van niet. Veel mensen gooien blauw- en groen doorelkaar. Autofabrikanten waarschuwen dat door een chemische reactie het nieuwe mengsel agressief kan worden met schadelijke gevolgen voor je koppakking, sludgevorming in je koelsysteem wat verstoppingen kan veroorzaken en het loskomen van oxidatie/ kalk door een ander mengsel wat ook weer verstoppingen kan veroorzaken. Verder waarschuwen ze dat door een ander mengsel rubberen slangen en afdichtingen beschadigd kunnen raken. In de praktijk valt dit volgens mij wel mee. Je moet wel oppassen met longlife koelvloeistof, een menging van deze met blauw of groen is vragen om problemen. Longlife kun je herkennen aan een rose kleur.

verburgh

ik zou je blok even spoelen met water,alle vloeistof er uit en even met water rijden,en dan een nieuwe thermostaat en warmtesensor er in,als je water en olie dop schoon zijn en geen water verlies is je koppakkig nog goed.

-D©©©L-

Citaat van: V70R-obert op 02-12-2009 22:56:27Longlife kun je herkennen aan een rose kleur.

Of blanco. Of geel. Afhankelijk van het merk. Kleur zegt echt helemaal niks.

thuur

Er zit wel genoeg water in?


Ik zou zeggen dat je radiator verstopt zit afgaande op de summiere tekst die ik lees. Onze auto's staan helemaal niet bekend om ralle waterpompen of rotte koppakkingen. Wat niet wil zeggen dat het nooit voorkomt.


Gr ;)

henry classic v70

Verder weet je niets van de wagen, staat van onderhoud.......ook niet hoeveel km deze waterpomp er al inzit. Ik herkende er wel iets in, onderste radiatorslang koud, warm lopen, echter had ik geen witte rook. Mijn waterpomp was toen kapot, overigens geen Roffel maar Golf IV
620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

arjenT5R

begin met wat duidelijker tikken zodat wij je ook begrijpen  ;D

En verder zou ik maar beginnen met alle vloeistof af te tappen
en het systeem eens doorspoelen met de tuinslang en kijken of er veel drek uit komt.
Liquid propane, knock free, ice cold " go fast fuel "!!