Historie Volvo 850 GLT

Gestart door Tim1, 19-12-2009 14:56:56

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Tim1

Hallo,

Ik heb een 850 GLT  2,5 20v gezien waar ik interesse in heb maar vraag me af of iemand deze auto al kent, het is een 850 met kenteken: HN-JV-95.
De auto zit trouwens op drie ton, enig idee wat te verwachten is met onderhoud?
Ik heb helaas geen ervaring met de 850, rij al jaren een mooie R25, inmiddels de tweede maar wil graag een iets ruimere auto kopen.
Kan iemand mij vertellen wat het verbruik ongeveer is bij normaal rijgedrag  :)?
Heeft iemand info?
Gr. Tim

jgvdv

hey een renault 25 ;)

wat voor een heb je?
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

Tim1

Een rode TXE 2.2 uit 1992, ben er erg gek mee, alles elektrisch, sprekende boordcomputer etc.
Ik heb een dochtertje van 2 en als we een paar dagen op pad gaan dan mis ik wel wat ruimte  ;) dus zoek een station.
Ik vind de Volvo 850 en V70 erg mooi, weet alleen niet wat ik van de betrouwbaarheid kan verwachten van deze auto.
Ik weet dat mijn auto goed is en me niet in de steek laat, ik rij al een paar jaar 50 KM per dag woon-werk en hij heeft me éénmaal in de steek gelaten maar dat was geheel mijn eigen fout......

jgvdv

tja heb ook een paar r25's gehad heb er nu nog 2 voor de hobby.

Een 850 en v70 kan nog meer kms aan zonder gerammel ;) en alles blijft werken.

Maar ja ook daar zitten maandagmorgen exemplaren tussen natuurlijk , alles valt en staat met goed onderhoud en goed berijden.
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

Tim1

Een goede verzorging vanuit mijn kant is geen probleem, ken alleen de historie niet.
Ik wil graag overstappen maar heb geen zin om voor allerlei verassingen komen te staan al weet je dat natuurlijk nooit. Ik hoop hier wat meer info te vinden wat er bij normaal gebruik rond de drie ton kan gebeuren, ik heb al iets gelezen over draagarmen en lagers dus ben benieuwd wat nog meer typisch 850 aandachtspunten zijn.
2x een 25?? Welke uitvoeringen? Ben je ook actief op dat forum?

jgvdv

ja ben ook op dat forum , jan-geert

1x een GTX uit 85 fase 1 ,  1x  v6 turbo 87 (word opgeknapt)

Zwakke punten , ja idd draagarmen en verder ja de v70s de schakelaars in de deuren.
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

henry classic v70

620.000 km 2.5 10V '99 lpg Volvo V 70
305.000 km 1.6 16V '05 lpg Citroën C4

Tim1

Aha, ontmoet hebben we elkaar niet maar ik ken je naam wel.
Ik heb door dat forum al veel info gevonden, ik ben weleens in Haalderen bij Jos geweest voor onderdelen.
Het zal erg lastig zijn om te kiezen, doe ik mijn trouwe 25 weg voor een mooie 850 maar hoe trouw zal deze zijn.... Ik heb er nu al twee voor de deur staan, drie is dan iets teveel.

jgvdv

denk dat als je 1x hebt gereden in een 850 of v70 dat je niet weer terug wilt...
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

Tim1

Qua maandlasten is de 850 niet veel duurder denk ik, zal een tientje of twee drie zijn. Erin rijden heb ik nog niet gedaan maar weet nu niet of dat wel verstandig is Jan-Geert  ;).

Tim1

Ik kan geen lijst vinden met no-go, alleen een topic, zijn er kentekens beschikbaar?

jgvdv

waar kom je vandaan? misschien staat er 1 in de buurt hier..
760 2.3 FB 1986 Turbo Amerikaan

thuur

Citaat van: Tim1 op 19-12-2009 16:24:50
Ik kan geen lijst vinden met no-go, alleen een topic, zijn er kentekens beschikbaar?

Je kunt op Afdrukken klikken, dan krijg je het topic op 1 pagina. Dan kun je makkelijk zoeken met Ctrl-F.


Gr 8)

Tim1

Jan-Geert: Enschede, das wel even bij jou vandaan geloof ik, het noorden toch?

Tim1

Thuur: Dank je, het werkt idd. Hij staat er niet bij, ik zal dus maar een moeten gaan rijden.

KM 3 ton denk ik aan een koppeling en er kan dus iets met de draagarmen zijn, wat precies?