Kopen bij Duitse volvodealer, aankoopkeuring?

Gestart door appie, 02-02-2010 21:46:41

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

appie

Hallo allemaal,

is het nodig om een externe aankoopkeuring uit te laten voeren op een V70N 2.4T die te koop staat bij de volvodealer waar de auto destijds gekocht en sindsdien onderhouden is? Kmstand +/- 105000, het is een auto van 10-2000. De auto is volgens de verkoper, een officiele volvo-dealer, altijd netjes onderhouden en komt met garantie (hij moet nog even kijken hoe dat zit met evt. garantie in NL).

Nu zou ik - als ik een auto bij particulier of handelaar zou halen - ALTIJD een aankoopkeuring laten uitvoeren door een volvodealer, maar aangezien de auto door een volvodealer aangeboden wordt, is dit dan nog nodig? Ze zeggen dat ze de auto nagelopen hebben, alleen de draagarmen en een stuk isolatie (is aan geknaagt door een dier) zouden vervangen moeten worden (en dat gaan ze dan ook doen). De auto wordt ook voorzien van een nieuwe Tüv.

Kan ik erop vertrouwen dat het allemaal in orde is?

pwaes

Als je hem met garantie kan kopen lijkt mij die keuring overbodig... En je mag toch wat verwachten van een officiële Volvo dealer... Ook al is het in Duitsland !?

just my 2 cents  ;)

appie

Ik heb weer wat meegemaakt hoor. :o

Ik heb een proefrit gemaakt. Vrij snel hoorde ik een vreemd geluid dat ik niet kon thuisbrengen. Heb daarom na 8km de auto aan de kant gezet en toen kwam er rook onder de motorkap vandaan! Het was de multiriem, blijkbaar draaide één van de rollen - waar de riem overheen loopt, o.a. dynamo, aircopomp, waterpomp denk ik - niet (goed) mee, zodat er slip ontstond. Toen de monteur ter plaatse was en de motor opnieuw startte, knapte de riem binnen 10 sec. en is de auto eerst 5km op de nog aanwezige accuspanning teruggereden (dynamo draaide niet meer), daarna afgesleept (accu leeg).

Uiteraard zeggen ze dat ze dit (en de oorzaak ervan, vermoeden is de aircopomp) gaan oplossen. Maar ja, wat nu? Kan bovenstaand gedoe schade veroorzaakt hebben?

De auto ziet er verder echt heel goed uit. Dingen als draagarmen vóór, distributieriem e.d. gaan ze sowieso fixen, ook een aantal andere zaken (kleine dingen) hadden ze zelf al geconstateerd en gaan ze oplossen. Bovendien komt er een nieuwe Tüv op (incl. daarvoor benodigde reparaties). Ik heb inzage gekregen in de onderhoudshistorie van de auto, heeft geen gekke dingen gehad (wel in 2006 of zo een nieuwe uitlaat, dacht dat die nooit kapot gingen?). De remschijven vóór zijn 10.000km geleden vernieuwd. Vanwege de leeftijd van de auto kan ik garantie 'bijkopen' zodat ik met de auto naar de meest dichtbij zijnde Duitse dealer langs kan gaan. Dit kost 250,- voor 1 jaar, de dealer die het dichtste bij zit, zit op 1 uur rijden.

Op zich heb ik allemaal wel vertrouwen in de auto en dealer, en denk ik niet zo gauw een vergelijkbare auto te kunnen vinden. En op zich ben ik 'ook wel blij' dat dit probleem tijdens de proefrit opgetreden is, nu wordt het immers opgelost zonder dat het mij iets kost. Maar aan de andere kant kun je zeggen: roep je geen problemen over je af door deze auto te kopen die na 8km al langs de kant staat?

Ik weet het even niet meer  ???
Wat denken jullie?

sjarrel2

Bij het aanschaffen van een tweedehands wagen vind ik vertrouwen altijd een beetje tricky, helemaal als je voor 250,- het vertrouwen kan afkopen voor een jaar. Is dit garantie op alles of alleen draaiende delen ofzo?
Ik zou alle reparaties laten uitvoeren, 250,- garantie erop kopen en lekker genieten!

We zien de foto's wel!

850blues

Citaat van: appie op 04-02-2010 10:09:41
Uiteraard zeggen ze dat ze dit (en de oorzaak ervan, vermoeden is de aircopomp) gaan oplossen. Maar ja, wat nu? Kan bovenstaand gedoe schade veroorzaakt hebben?

Mbt tot de airco zelf: Zoek even in het 'airco' topic.
Volgens mij heeft Theostek daar wel eens wat geschreven over de gevolgen van een vastgelopen aircopomp. 'k Meen dat het hele systeem dan erg zorgvuldig gespoeld moet worden en naast de pomp ook diverse andere onderdelen (filterdroger etc) vervangen moeten worden. Dit vanwege de metaaldeeltjes die zijn losgekomen en daardoor het risico op het wederom vastlopen van de boel.

Check of die garantie ook de airco omvat (is een bekend kwetsbaar onderdeel van onze Volvo's en duur om te repareren en kan daarom zijn uitgesloten) en zo ja, of deze naast onderdelen ook het arbeidsloon dekt!
En als tip: een aantal weken voor afloop v/d garantie ff bij een aircoboer langs om de boel te laten checken op lekkage's e.d.
2016 => ....         | V70 2.5 10v classic '98 | 218dkm --> ....
2004 => 2016 | 854 2.5 10v '96                  | 118dkm --> 249dkm

appie

Dank dank voor de reacties! De garantie dekt alle arbeidsloon op de werkzaamheden en 40% van de prijs van de onderdelen. De airco valt onder de dekking gelukkig (er staat: "Klima-anlage: Kompressor, Verdampfer und Kondensator mit Lüfter", of sluiten ze nu iets heel belangrijks hiermee uit?), maar ik zal voor de zekerheid ook even het topic van Theostek doornemen, just in case.

cas

hmzz... 40 %  dus als de onderdelen dan opeens voor zeg airco reparatie nieuw 1500 euro kosten (waar je met een vastgelopen pomp al snel op zit) , kan je nog steeds zelf 900 afrekenen. heeeeele simpele rekensom, maar ik vind dat je dan weinig afkoopt. voor 900 kan je het ook bij een " airco station" doen bij wijze van.....

probeer wat door te zeuren, en die 40 om te zetten in 75% op zijn minst. als ze zeker zijn dat ze een goede auto verkopen..... kan je iig hun reactie hierop bekijken :-)

de garantie die ik ooit bij een dealer kreeg, na een keuring ging zo ver dat ik geen ene cent hoefde te betalen. ze keken ietswat droevig, maar ik reed blij weer de deur uit.
Soms heb je van die dromen die je wakker houden,  tot je ze uitvoert....

pwassink

kijk met het oog op die vervangen uitlaat wel even heel erg goed of hij soms van achter al eens flink in elkaar gezeten heeft,
dat zou mogelijk een oorzaak kunnen zijn dat er een andere uitlaat onder moest .  :eusa_shhh:
Fouten moet je niet gaan herhalen, dat hindert evolutie 🙂

appie

Citaat van: pwassink op 04-02-2010 14:09:21
kijk met het oog op die vervangen uitlaat wel even heel erg goed of hij soms van achter al eens flink in elkaar gezeten heeft,
dat zou mogelijk een oorzaak kunnen zijn dat er een andere uitlaat onder moest .  :eusa_shhh:

De auto zag er achter goed uit (heb onder de matten\reservewiel etc gekeken, geen kreukels, lasnaden of spuitwerk kunnen ontdekken), maar bedankt voor het meedenken!

bertilv70

Het is volgens mij ook zo dat ze in Duitsland verplicht zijn om het te melden als het een schade auto betreft.

cas

Citaat van: bertilv70 op 04-02-2010 14:35:26
Het is volgens mij ook zo dat ze in Duitsland verplicht zijn om het te melden als het een schade auto betreft.

denk dat die regel geld als ooit een deel van het papiertje is ingenomen en later terug na reparatie. een kleine aanrijding van achter kan al een gekreukelde achterbak geven, en mooi niet dat iedereen dat weet, en dus kan vertellen bij een evt verkoop.  mijn bus heeft ook rake klappen gehad, en geen notitie niets bij import. maakt verder niet uit, is auto met chassis.

is mijn mening natuurlijk....
Soms heb je van die dromen die je wakker houden,  tot je ze uitvoert....