bi fuel techniek

Gestart door The Rocket Man, 07-02-2010 16:23:20

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

The Rocket Man

Eigenlijk heb ik een paar vragen. We rijden nu 854 2.0 10V '95 aut. OMVL-gas en rijdt prima vooral door dat begeleidende zoemetje uit de uitlaat.
Nu zag ik een V70 bi fuel te koop staan maar rijdt dat wat? Is dat LPI of met verdamper?
En hoeveel liter gastank zit daar in? En wat is bij rustig rijgedrag het gemiddelde verbruik?
Rijdt dat wat gassysteem betreft wat storingsvrij?
In hoeverre is een 2.4 motor gemoderniseerd ten opzichte van de betrouwbare 2.5?
Misschien heeft iemand hier ervaring mee?

Doei

rico

Hoi,
Bi-fuel is bij mijn weten gas wat er vanaf de fabriek is ingebouwd,of dat Lpi(vloeibare injectie) of met verdamper is durf ik niet te zeggen.

Over hoeveel liter tank moet ik je het antwoord schuldig blijven ik heb een 70Ltr tank en rij zo ongeveer 1 op 8,maar denk dat een v70 iets zuiniger zal zijn omdat ik een Turbo rij die nou eenmaal iets meer lusten.
Een Lpi zal meer onderhoudsvrij zijn dan een verdamper dit i.v.m de verdamper zelf,en ook zal het risico van een backfire wat groter zijn.

En de 2.4 motoren hebben geen zelfstellende kleppen meer t.o.v de 2.5.


Simplicity

De Bifuel installatie's zijn idd af-fabriek. Als ik het goed heb is deze installatie van Necam, het is in principe een betrouwbare installatie mits deze goed onderhouden wordt en er niet al teveel vuil in het gebruikte gas zit.
Bij mij gebeurd het onderhoud aan de gasinstallatie om de 30000km en kost ongeveer een 125€.
Het is geen LPI maar een klassieke verdamper installatie. Het grote verschil met een gas installatie die niet af- fabriek geinstalleerd is is dat de computer voor het gas een aparte is, bij een Bifuel is deze geintegreed in de benzine computer.
Ik heb een ringtank op de plaats van het reserve wiel liggen met een netto inhoud van 45l wat voldoene is voor 350 km bij stads en snelweg gebruik en bij snelweg gebruik haal ik 450km op een tank (1op10).
De 2.4 motor heeft tenopzichte van de 2.5 een electronisch gaspedaal en dus een electronisch gasklephuis. De ontsteking is in principe betrouwbaarder omdat elke cilinder zijn aparte bobine heeft op elke bougie. Het electronisch gasklephuis kan wel voor problemen zorgen maar kan ook reeds vervangen zijn natuurlijk. Deze problemen zijn makkelijk te herkennen aan het stotteren en inhouden bij gas geven (zowel op benzine als gas). Ook heeft de 2.4 vaste klepstooters dus de kleppen moeten na +-300000km gesteld worden wat een dure kost is. Distributie moet ook pas om de 150000km vervangen worden en de algemene onderhoudsinterval is als ik mij niet vergis ook langer (20000km). De 2.4 is ook altijd een 20klepper en is software matig afgesteld op 140pk, het kan naar 170pk gezet worden maar heeft weinig zin(kosten +-700€).
Ik heb mijn bifuel gekocht 3 jaar geleden met 160000km en heb er nu bijna 260000km op staan, buiten een de domper van het gasklephuis (na ongeveer 20000km) heb ik verder geen enkel probleem met de auto gehad. Het is geen strepentrekker maar de 140pk is voldoende om met het verkeer mee te komen en ook inhalen is geen enkel punt. Het zal uiteraard niet hetzelfde zijn als een turbo maar met een beetje toeren is er vlot snelheid te maken.

The Rocket Man

Hey Rico en Simplicity bedankt voor de reacties. Vooral Simplicity heeft een mooi duidelijke uiteenzetting over zijn ervaringen.
Ik wist o.a. niet dat er onderhoud aan de gasinstallatie gedaan kon worden. En kleppen stellen pas na 300.000 km dat is niet vaak. En wat die pk's betreft, wat moet je met zoveel pk's. Dat overdreven gejakker en gescheur heeft weinig zin, ga dan wat eerder van huis.
Ik rijd nu dus die 2.0 10V maar die neemt voor een twee liter motor toch 1:8 bij een rustig rijgedrag en dan klinkt 1:10 toch wat sympatieker. Met mijn huidige 80 liter gastank kom ik dus ook niet verder dan 520 km dat scheelt dus niet veel met die 450 en je houd met die reservewieltank veel meer ruimte over. Vooral omdat ik nu een sedan met dus nog slechts een halve kofferbak overhoud. Maar waar heb je het reservewiel of heb je die gewoon niet mee.

met vriendelijke groet,

The Rocket Man

)()()sT

Zijn er niet ook bi-fuels met een hele kleine benzinetank en op de plek van de originele benzinetank de gastank?

Ludo

Citaat van: Simplicity op 07-02-2010 18:11:19
Ook heeft de 2.4 vaste klepstooters dus de kleppen moeten na +-300000km gesteld worden

Dit is zeker geen advies, dat als algemeen aangenomen mag worden!.

thuur

Als een 10V te veel verbruikt zonder foutcodes eerst de MAP vervangen, dan de lambda sonde.


Gr ;)

Eric Kubbe

#7
Je kunt een thuiskomer links achter plaatsen. Het wiel neemt dan geen plek in en staat meteen vast in de uitsparing. Je hoeft alleen uit de bodem plank de wiel sparing te zagen. Dit is eenvoudig te doen en past dan precies onder de rolhoes.

Er zijn inderdaad bi-fuels met een kleine benzine tank. Hadden de bi-fuels niet twee gas tanken achterin? Een tpv het reserev wiel en een kleine rechthoekige onder de vloer?

Simplicity

Ik heb het reservewiel (geen thuiskomertje) gewoon achterin liggen maar je zou natuurlijk ook een reparatieset in de auto kunnen leggen.
Ik heb er zelf ook nog over nagedacht om een extra tank erbij in te laten bouwen om minder te moeten tanken maar ruimte verlies en kostprijs hebben de doorslag gegeven om het niet te doen.

Als je eventueel een bifuel zoekt mag je altijd een bod doen op de mijne   ;) ben namelijk op zoek naar een goede diesel (meer koppel) aangezien ik waarschijnlijk meer richting Tsjechië moet gaan rijden (verkrijgbaarheid gas slecht) en voor eigen gebruik een aanhanger zal moeten gaan trekken (heb geen trekhaak op het moment) 

Gj-070

Hoi,
Mijn bi fuel V70 heeft ook geen reservewiel of thuiskomer, heb z'on setje met een 12V pompje en een flesje vloeistof (30 euro) in de auto liggen. We hebben 1x een lekke band gehad, een schroef in de band, vloeistof erin gegoten en het lek was gedicht, helaas heb je dan wel even onbalans in het wiel door de vloeistof die rondslingert, maar het werkte goed. Een groot gat zal echter wel een probleem worden.

Indien de gastank leeg is gaat er ca 46 liter in, hiermee kan ik echt max 1:9, ca 420 km mee rijden, waarvan veel autobaan. 

Het reinigen van het gasverdeelhuis is een bekende voor mijn Necam installatie, heb goede ervaringen met verdampere.nl  , standaard zat er tussen de verdamper en het gasverdeelhuis geen lpg filter, ga deze as weekeinde plaatsen, kost universeel 8,50 euro en scheelt hopenlijk wat verdeelhuis reinigings onderhoud.

Overig onderhoud is zoals bij alle andere 2.4 20V exemplaren. Persoonlijk mis ik de water temperatuur meter wel in het dashboard, maar hier zou je een voorziening voor kunnen treffen.

Groet, gj



The Rocket Man

Mensen allemaal bedankt voor de reakties. Thuur zegt zonder foutcodes de MAP vervangen. Is dat de luchtmassameter? En na de Map eventueel de Lambda sonde. Nou heb ik bij de OBD-1 wel een foutcode op A2, 2-3-1. Dus misschien moet ik eerst wel een nieuwe lambda doen. Is dat ding ook door te meten?
En simplicity wil zijn auto wel verkopen maar ondertussen gaat het overschakelen naar gas ook weer prima bij onze 850. En die heeft wel een trekhaak.
Gj 070 vertelt over reiniging van het gasverdeelhuis maar waar zit dat ding? Is dat de gaskrans net voor het inlaatspruitstuk? En verontreiniging in de LPG, waar kan dat nog meer in het gassysteem blijven hangen?
Met vriendelijke groet,
The Rocket Man

Misha

Citaat van: The Rocket Man op 14-02-2010 21:37:06
Mensen allemaal bedankt voor de reakties. Thuur zegt zonder foutcodes de MAP vervangen. Is dat de luchtmassameter? En na de Map eventueel de Lambda sonde. Nou heb ik bij de OBD-1 wel een foutcode op A2, 2-3-1. Dus misschien moet ik eerst wel een nieuwe lambda doen. Is dat ding ook door te meten?
En simplicity wil zijn auto wel verkopen maar ondertussen gaat het overschakelen naar gas ook weer prima bij onze 850. En die heeft wel een trekhaak.
Gj 070 vertelt over reiniging van het gasverdeelhuis maar waar zit dat ding? Is dat de gaskrans net voor het inlaatspruitstuk? En verontreiniging in de LPG, waar kan dat nog meer in het gassysteem blijven hangen?
Met vriendelijke groet,
The Rocket Man

Nee, een MAP is een drukmeter in je inlaattraject, specifieker in je inlaatspruitstuk  (Manifold Absolute Pressure).
de luchtmassameter heet MAF (Mass Air Flow) en zit ook in je inlaattraject.
Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

Ludo

Citaat van: The Rocket Man op 14-02-2010 21:37:06
Nou heb ik bij de OBD-1 wel een foutcode op A2, 2-3-1. Dus misschien moet ik eerst wel een nieuwe lambda doen.

Nee, eerst foutcode resetten, en kijken of die melding weer terugkomt.

The Rocket Man

Goeieavond Ludo,
Ik heb de foutcode vorige week gereset. Na circa 20 km begon dat lambda lampje al weer te branden.
Op gas heb ik verder geen probleem, maar op benzine starten gaat met koude motor prima. Dan begint na ca. 10 seconden de luchtpomp en op dat moment begint hij tegelijk heel slecht op benzine te lopen en amper reageren op gaspedaal. Als de luchtpomp uit is is de storing op benzine ook weer weg. Maar als ik hem tijdens de storing op gas kan krijgen dan loopt'ie prima verder.
Met warme motor starten stoort hij gelijk al op benzine en dan moeilijk op gas te krijgen en op gas loopt ie dan weer gewoon goed. Ik kan me daar redelijk mee redden maar mijn vrouw vind het maar lastig.
Met vriendelijke groet,
the rocket man (mijn rijstijl is omgekeerd evenredig met wat mijn naam suggereert)

Ludo

Bij een warme motor werkt de luchtpomp niet, enkel als de motor koud is.
Het lijkt mij eerder dat het probleem bij de temperatuursensor zit.