Welke banden gaan we nemen

Gestart door KART, 16-01-2003 14:49:57

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 3 gasten bekijken dit topic.

850-2.520V-Driver

Citaat van: )()()sT op 17-02-2010 21:31:12
Ja. Had ik ook onder mijn 855, met verlaging zelfs.

Danku! 854 zonder verlaging zal ook wel lukken dan.

Kali-Integrali

Citaat van: volvoracing op 17-02-2010 00:43:52
Citaat van: Kali-Integrali op 13-02-2010 18:41:31
Mannen,

ik moet 2 nieuwe voorbanden hebben. Kennis van me heeft een garagebedrijf en ben er net even geweest. Mijn voorkeur ging uit naar de Uniroyal Rainsport die ik achter ook erop heb liggen.

Hij monteerde altijd de Roadhog banden, zei dat het een fijne band was..  Ik weet het niet...

205 55 R16 per band gemonteerd en al voor € 98,-

Is het wat?

Ik heb de Uniroyal Rainsport banden zelf achter zitten en ik moet zeggen dat ze echt een super wegligging hebben, daar kan geen michelin aan tippen! en ik wou ze ook voor nemen, maar ik weet uit ervaring dat banden met een V profiel snel gaan zoeken. Ik had toen veel trillingen in m'n stuur en de auto probeerde op de snelweg alle kanten op te gaan. Eerst heb ik gekeken of ze wel goed waren uitgebalanceerd (i.v.m. de trillingen) maar daar was niets mis mee. Vervolgens uitlijnen, maar nogsteeds k*t! Uiteindelijk andere banden (zonder V profiel) en het probleem was met de noorderzon vertrokken.

Gr.

Ik heb ze ook achterop liggen. Ik lees je post nu pas, eergisteren 2 Uniroyal Rainsport 2 besteld bij van Essen in Emst. € 110,- per band inclusief montage etc.

Nu maar hopen dat ik dat V profiel-trillingsgedoe zoals bij jou niet krijg  :eusa_pray:

Gr-Martijn

850-2.520V-Driver

Hoi mensen,

Hoop dat ik hier mag vragen om meningen.
Naar mijn idee zijn mensen vooral positief over de volgende 3 soorten banden, daar wil ik dus ook m'n keuze uit maken.

Heb nu de Uniroyal Rainsport 1 voor en deze bevalt me eigenlijk heel goed.
Grip bij droog wegdek geloof ik eigenlijk wel.. Het gaat me met name om de grip bij een nat wegdek.
De Uniroyals vond ik daar namelijk echt goed mee. Weinig/geen doorspinnen bij fors optrekken met een nat wegdek.

Nu gaan de Rainsport 2 banden die achterop liggen naar voren toe en moet ik 2 nieuwe bandn voor achter.

De keuze gaat wat mij betreft gemaakt worden tussen de:

Uniroyal Rainsport 2
Falken ZIEX ZE-912
Kumho ECSTA SPT KU31

Bijv. Michelin vind ik de reacties wat minder positief over..

Wat zouden jullie doen?

Alvast bedankt!

Groeten,

Hasse

Misha

Rainsport2 natuurlijk.

Falken heeft na 1000 km sowieso geen greep meer, en al helemaal niet op nat wegdek.
Citaat van: ClaudiaMisha snapt het. :azn:
Citaat van: Marc O. op 16-08-2013 20:42:45Ja, zie je wel, Misha snapt het

V70geRwin

Citaat van: Misha op 25-02-2010 15:39:42
Rainsport2 natuurlijk.

Falken heeft na 1000 km sowieso geen greep meer, en al helemaal niet op nat wegdek.


idd, falken zou ik af laten vallen, andere 2 ken ik niet goed genoeg.
zelf erg tevreden over de bridgestone potenza re050a.

viking_in_shorts

Pirelli p-zero Nero voor mij.

850-2.520V-Driver

#1221
Danku mensen!

Maar ff uitgaande van de Uniroyals in dit geval dan... Als ik de 205 vergelijk met de 215, is de 215 bijna 3 tientjes goedkoper???

Kan ik dan alsnog beter voor de 205 gaan of lekker 215 eronder?

Edit: Dan zou 't in dit geval dus 205/215 - 45 - 17 worden...
Edit 2: Betreft dus een 854, 't scheelt natuurlijk maar een cm in breedte, maar vraag me af of 't aan zou kunnen lopen.
Krijg er niet echt zicht op als naar de ruimte tussen de band en de wielkast kijk.....

Kali-Integrali

Citaat van: 850-2.520V-Driver op 25-02-2010 15:37:43

Nu gaan de Rainsport 2 banden die achterop liggen naar voren toe en moet ik 2 nieuwe bandn voor achter.


Hey Hasse,

Weet je zeker dat je de switch van achter naar voor wilt doen?
Ik hoor steeds vaker dat dat niet meer gedaan wordt. Vooral vanwege de verschillende manier van slijten en het toenemende afrolgeluid.

Verhouding van het vervangen van banden achter vs voor ligt rond de 1:2

Gr-Martijn

UserID6342

De bandenwissel van achter naar voor doe je heel goed, mijn complimenten hiervoor !  Altijd de nieuwe achterop leggen.

Kali-Integrali

Citaat van: Dirk342 op 25-02-2010 19:56:40
De bandenwissel van achter naar voor doe je heel goed, mijn complimenten hiervoor !  Altijd de nieuwe achterop leggen.

Ik deed het eerder ook altijd, maar hoorde diverse mensen het de laatste tijd afraden, vandaar..

UserID6342

Ach, we hebben het allemaal er al diverse malen over gehad, maar het is gewoon bewezen dat achterop nieuw beter is en beter controleerbaar als met "oude" banden achter.  Ik zelf ben echt een zeikerd in dat soort dingen (teveel gezien wat fout ging) en let er dan ook altijd op.  Een hoop mensen hebben zoiets van de aandrijving en het stuur zit voor dus daar moet nieuw op.  Nooit doen dus ;D

850-2.520V-Driver

Citaat van: Kali-Integrali op 25-02-2010 20:00:32
Citaat van: Dirk342 op 25-02-2010 19:56:40
De bandenwissel van achter naar voor doe je heel goed, mijn complimenten hiervoor !  Altijd de nieuwe achterop leggen.

Ik deed het eerder ook altijd, maar hoorde diverse mensen het de laatste tijd afraden, vandaar..

Mja, ik doe alleen maar wat me het beste lijkt :)

Al zou ik theoretisch best de banden achterop kunnen laten liggen, want ze hebben nog zat profiel.

Denk dat 't voor mijn -meestal- vrij rustige rijstijl ook niet heel veel uit zal maken. 't Is geen auto om echt mee te smijten, die auto's heb ik achter me gelaten (oei, ik klink oud), al hoorde ik vanmorgen nog dat ik best hard de bochtjes door ga :)

Maar iemand toevallig een antwoord over mijn vraag hierboven?

Gaat 215/45/17 problemen opleveren qua aanlopen? Er werd vantevoren aangegeven dat 't op een 855 goed gaat, maar ik twijfel nog als ik naar de achterste wielkasten kijk (voor is natuurlijk geheel gelijk bij een 854). En gaat de auto heel veel meer last van spoorvorming krijgen?

Ik heb bij een andere auto 215/40 op 8J velgen gehad, dat was behoorlijk spoorvorminggevoelig. M'n Comets zijn geen 8J, dus ga ik ervan uit dat het minder gevoelig zou moeten zijn..

UserID6342

Als de ET waarde van de velg goed is gaat 215/45-17 zonder problemen passen.  Het is dus afhankelijk van je velg.

850-2.520V-Driver

Citaat van: Dirk342 op 25-02-2010 20:41:07
Als de ET waarde van de velg goed is gaat 215/45-17 zonder problemen passen.  Het is dus afhankelijk van je velg.

Ik heb eerlijk gezegd geen idee wat de ET waarde van een 17'' Comet is......... :(

UserID6342

Ik dacht 43 en dan zou het dus passen maar zeker ben ik hier niet van...  Jongens, wat is de ET maat van die velg ??