Klepperen remblokken.

Gestart door Jan-t-H, 21-08-2004 17:16:12

Vorige topic - Volgende topic

0 leden en 1 gast bekijken dit topic.

Jan-t-H

Ik heb al een tijd last van klepperende remblokken, de remklauw is iets uitgesleten. De laatste keer heb ik het probleem laten verhelpen bij een 'mannetje'. Alleen ga ik de de laatse tijd naar een volvo dealer. Bij de vorige beurt werd mij meegedeeld dat ik nieuwe scijven en blokken moet hebben, maar ik denk dan ook een of twee remklauwen.

Wie heeft hier ervaring mee, wat gaat het ongeveer kosten em welke blokken en schijven moet ik er op laten zetten.  

Waardoor heb ik het gevoel dat mijn 850 T5R niet zo snel reageerd als ik rem, als ik wel eens in andere auto's rij van vrienden dan heb ik het gevoel dat je de rem maar hoeft aan te raken en hij remt gelijk. Heeft dat te maken met een of andere druk instelling, of is dit normaal vor mijn roffel.

Jan ten Hoeve

reneetje

Dat je bij een andere auto de rem maar aan hoeft te raken heeft volgens mij eerder te maken met je rem olie.
Ververs die maar eens, en er gaat een wereld voor je open!

Remklauw uitgesleten? Hmm, kan, maar komt zelden voor bij de 850.
Zuigers wel goed gangbaar?
Nwe schijven en blokken  nodig ? Dit is eenvoudig zelf te controleren. (Meten is weten  ;D )
Welk type schijven en blokken?
Gebruik hiervoor Ff de zoekfunctie, want daar is al zat overgeschreven :o

Sucses

Rene ;D

mark20v

Het verhaal over het sneller reageren van de remmen van andere auto's dat komt door dat deze sterkere bekrachtiging hebben. Vooral italiaanse merken hebben erg sterke bekrachtiging. Als je bij zo'n auto dezelfde pedaaldruk uitoefent als de druk die op jouw volvo voor een normale beremming zorgt dan gaat de italiaan geheid blokkeren. Dit heeft niets met beter remmen oftewel een hogere remvertraging te maken. Dit is puur de keuze van de fabrikant. Bij jou haal je dezelfde remvertraging met alleen iets meer "gevoel"(pedaaldruk).

Als blokken verglaast zijn dan gaat de remvertraging wel hard achteruit maar reageren ze niet minder snel op een beremming.


   mark
Volvo separates men from the boys  

Jeroentjuh

Zitten die veertjes nog wel aan de buitenkant van de remklauw?

Ben123

En remolie bestaat niet,het is remvloeistof!

ed

Als de zuiger vast komt te zitten in de klauw is het zeker nodig de klauw te vervangen. Reviseren kan ook, maar dat is relatief duur. De originele rubbers kosten geloof ik iets van 60 euro per klauw. Een nieuwe klauw kost 125 euro ex btw. Remolie verversen kan wat helpen maar zal niet van een slecht werkend systeem een perfect remmend systeem maken. Waarschijnlijk is het een combinatie van factoren. HEt beste kun je de bij dealer de remmen laten controleren. Ze hebben een remtestbank, en daarmee kunnen ze in 5 minuten zien waar het aan schort. Als je links/rechts verschil hebt blijft waarschijnlijk één klauw kangen en moeten ze beiden vervangen worden.

Ik heb bij mijn 850 overigens ook altijd rammeltjes uit de remlauw gehad. Er was een immitatie klauw gemonteerd, en de pasvorm is daarvan wat minder. Had niets met de klemmetjes te maken die aan de blokken zitten. Je voelde gewoon dat de blokken zich eerst even lichtjes moesten zetten in de klauw bij het aanremmen.

Overigens zal je bij een 850 of V70 nooit het gevoel krijgen wat andere merken wel hebben. Dat directe gevoel heeft inderdaad meer te maken met een hele sterke bekrachtiging. Zegt niets over de remprestaties, alleen iets over het gevoel met je rechtervoet!
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!

Christiaan

Citaat van: ed op 22-08-2004 14:43:41

Overigens zal je bij een 850 of V70 nooit het gevoel krijgen wat andere merken wel hebben. Dat directe gevoel heeft inderdaad meer te maken met een hele sterke bekrachtiging. Zegt niets over de remprestaties, alleen iets over het gevoel met je rechtervoet!

Toch zit er bij 850's ook verschil tussen. Vorige week had ik een 850 van de zaak mee, daar zat het rempunt veel lager en moest ik veel harder trappen (dus minder goed te doseren) dan mijn eigen 850. Ik vond dit zelf bijzonder onprettig.
Ligt dat dan aan versleten schijven / blokken? Slechte of te weinig remvloeistof?

ed

Waarschijnlijk hoofdrem cilinder die het beste heeft gehad, en/of remklauwen die niet helemaal goed meer zijn.
850 2.5 10V => V70R => S60 D5 => V70n 2.4D nu: V70nn D5 en 850 2.5 20V silversand. Het gaat er dus weer op vooruit de laatste tijd!